Viedokļi: "ABLV" iznīcināšana ir politisks lēmums 28 komentāri
 
Viedokļi

"ABLV" iznīcināšana ir politisks lēmums

 
F64

Pagājušās nedēļas nogale iezīmējās ar bezprecedenta notikumu Latvijas finanšu sistēmas vēsturē 21. gadsimtā.

Trešā lielākā Latvijas komercbanka tika iznīcināta, balstoties tikai uz to, ka tā nedēļas laikā nevarēja uzrādīt vienu miljardu eiro lielu naudas summu Latvijas Bankas kontā. Eiropas Centrālās bankas loģika bija vienkārša: ir miljards Latvijas Bankas kontā - drīksti elpot. Nav miljarda Latvijas Bankas kontā - pasūti katafalku, un Latvijas FKTK tev noorganizēs krāšņas bēres. Spriežot pēc ABLV publiskotās bilances, bankas vadība ECB ultimātu gandrīz izpildīja, un Latvijas Bankas kontā tika ieskaitīti līdzekļi (aptuveni 700 miljonu eiro), kas gandrīz divkārt pārsniedza summu, kas būtu nepieciešama, lai ABLV nokārtotu saistības pret noguldītājiem Noguldījumu garantiju likumā garantēto 100 000 eiro apjomā. Tas nozīmē, ka ABLV līdzekļu bija pietiekami, lai pat iespējamas likvidācijas gadījumā nebūtu jāiedarbina Noguldījumu garantijas fonds. Taču tam nebija nekādas nozīmes. ABLV liktenis tika izlemts, nevis balstoties uz ekonomiskiem rādītājiem, bet kā politisks lēmums.

Šajā brīdī tika padota vēsts, ka tūdaļ bankā ieradīsies alkatīgs maksātnespējas administrators, lai sāktu atgūt visu ABLV kontos uzkrāto. Pat pēc vispieticīgākajiem aprēķiniem, administratora tīrais guvums no iespējamās ABLV administrēšanas pārsniegtu simts miljonu eiro. Pirmais maksātnespējas administratora darbs būtu «atgūt» 700 miljonu eiro, kuri atrodas uz rēķina Latvija Bankā. Administrators aizpildītu vienu pārskaitījumu un par šo grūto darbu saņemtu 3% no 700 miljoniem eiro - tūdaļ pat saņemtu 21 miljonu eiro kā komisijas maksu. Viens klik, un esi miljonārs! Tikai labam Latvijas maksātnespējas administratoram tā ir sīknauda. Nesanāk pat, lai pirktu pa vienam Bentley Flying Spur W12 (168 000 eiro) katru dienu gada laikā.

Tāpēc nebrīnieties, ka maksātnespējas administratoru bizness Latvijā ienesīgumā pārspēj jebkuru citu tautsaimniecības nozari.

Vairāk nekā desmit gadu Latvijas valdības un valdošās politiskās partijas nelikās ne zinis, ka nauda, kuru iegūst ikviens maksātnespējas administrators, lai varētu pirkt bentlijus un citas dārgas rotaļlietas, palielina uzņēmumu kreditoru zaudējumus. Kreditori ir tie, kas nesaņems naudu par saviem sniegtajiem pakalpojumiem vai piegādātajām precēm maksātnespējas administratoru izsaimniekotajās drupās.

Nav jābūt pat šahistam, lai aprēķinātu, kāds būtu maksātnespējas administratoru kampiens, administrējot banku, kuras kontos ir miljardi eiro. To aptverot, pat finanšu ministre Dana ReiznieceOzola ierosināja Saeimu steidzami izskatīt grozījumus Kredītiestāžu likumā, lai ierobežotu banku likvidatoru atlīdzības lielumu.

Valdošie politiķi, Ministru prezidentu ieskaitot, faktiski atzinās, ka Latvijā izveidotā maksātnespējas administratoru aplaimošanas sistēma tika radīta un uzturēta maksātnespējas administratoru kliķes, nevis maksātnespējīgu uzņēmumu kreditoru interesēs. Līdz šim valdošās partijas neizrādīja ne mazāko interesi, lai aizstāvētu maksātnespējīgu uzņēmumu kreditoru intereses, bet cīnījās par to, kura politisko korumpantu kliķe iebīdīs savu cilvēku par ienesīgo uzņēmumu maksātnespējas administratoru un likvidatoru.

Ja FKTK lemtu par strauju maksātnespējas administratoru uzrīdīšanu ABLV, tad tas liecinātu, ka maksātnespējas biznesa kliķe ir metusies paplašināt sava netīrā biznesa robežas un jau met acis uz lielajiem maksātspējīgiem uzņēmumiem. Tas ir pilnīgi saprotami. Likvidēt lielu un maksātspējīgu uzņēmumu ir daudz ienesīgāk par nelielu un patiešām maksātnespējīgu uzņēmumu likvidāciju. Līdz ar to, ja ABLV akcionāri vilcinātos, tad, visticamāk, ka Latvijas maksātnespējas biznesa kliķe mestos izlaupīt ABLV kreditoru līdzekļus un bankas akcionāru uzkrāto bagātību. Līdz ar to ABLV akcionāri bija spiesti pieņemt sāpīgu, bet racionālu lēmumu - veikt pašlikvidāciju, novēršot vismaz simts miljonu eiro nokampšanu no bankas kreditoru līdzekļiem.

Kā notiekošais ietekmēs Latvijas ekonomisko izaugsmi?

Jūs neticēsiet, visticamāk, ka Latvijas CSP aprēķinātais IKP augs! Pat tad, ja ABLV pārtrauks savus investīciju projektus, atlaidīs visus strādājošos no darba, pat tad, ja ABLV apturēšanas kumulatīvais efekts trīskāršos citu uzņēmumu un nozaru zaudējumus, Saeimas vēlēšanu gadā tas nedrīkst ietekmēt IKP aprēķinu. Par to jau lepni izkliedza bez Ilmāra Rimšēviča modrās uzraudzības palikušais Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste, deklarējot, ka nav pamata mainīt Latvijas šā gada IKP prognozi! Savukārt politiski pietuvinātie eksperti jau dūdo, ka ABLV aiziešana dos kārtējo pozitīvo grūdienu Latvijas vēl straujākai izaugsmei! Jo mazāk Latvijā būs komercbanku, darba vietu un investīciju projektu, jo straujāk augs aprēķinātais IKP!Komentāri [28]
#
ESMAIJA 1.marts 2018 9:01 atbildēt
Izlasītais un dzirdētais liek asinīm stingt dzīslās!!!!!Šī NAV Latvija! ŠĪ IR LAUPĪTĀJU UN BANDĪTI PARADĪZE! Biju domājusi, ka te drīkst komentēt tikai tie, kas kaut ko saprot no bankām un finansēm. Es nesaprotu neko, bet izlasot šo rakstu...gluži vienkārši kļūs vieglāk, ja nepaturēšu visas vētras sevī. Esmu sekojusi notikušam līdzi, klausoties Lembergu. Viņš runā tikai ar faktiem un pieejamiem dokumentiem...skaidri un saprotami...Un secinājums ir viens - tas tiešām ir POLITISKS PASŪTĪJUMS! Pēc SLEPENA dokumenta nodošanas atklātībai, kas patiesībā NEDRĪKSTĒJA notikt, bet notika kā ABLV IZNĪCINĀŠANAS strata signāls, bija redzams, ka bankai tika dotas 60 dienas, lai pierādītu pārmetumu neesamība... tad kādēļ pēc nepilnām divām nedēļām, jau tika spriests par tās likvidēšanu....KUR PALIKA ŠĪS NOTEIKTĀS 60 DIENAS?????? Un no kādiem avotiem smēlās žurnāls IR visu informāciju pirms slepenais dokuments bija sācis ceļu uz sevis atklāšanu???? Kā tas saprotams? Un kādēļ tādi valdības meli, ka tas neietekmēs ekonomiku... Kā tā? Kas maksās bezdarbnieku pabalstus un atbrīvošanas kompensācijas gandrīz 1000 strādājošiem AR LIELĀM ALGĀM??? Ne no sociālā budžeta???? Un nodokļu miljoni, ko maksāja šī banka???? Tās bija kapeikas???? Jā, viennozīmīgi, valdošo algas turpinās augt, kā augušas, bet slimie varēs stāvēt pie prieka namiem kā agrāk pie baznīcas ar cepuri rokās, lai glābtu savu dzīvību un pensionāriem - ku-kū - pagaidiet mazliet, līdz nomirsiet, debesīs labāki ies...Par bērniem nemaz nerunājot... Un KĀDĒĻ???? Un KAS???? IZGUDROJA TĀS NEJĒDZĪBAS par likvidatoru algām???? Tie visi jāsauc pie atbildības, jo ... tāda takse var tikt noteikta tikai tad, ja pašiem atlec ne skaidiņas, bet šķēpeles!!!! Jo dienas, jo skaidrāk iezīmējas atklāsme, ka Latvija ir augļus nesošs projekts kādai atsevišķai, ar bandītiskām tieksmēm, izraudzīto kastai....kurai nospļauties par tiem tur lejā...
 
#
> » ESMAIJA 1.marts 2018 11:42 atbildēt
''Krievu oligarhu pavedinātāja'' ,vai nesaskati līdzību ?
 
#
man patīk 28.februāris 2018 22:20 atbildēt
Gods maksātnespējas administratoru idejai un realizētājai valsts kancelejas kādeizējai juristei , pēcāk maksātnespējas administrācijas vadītājai agnesei kveskai ( droši vien jau arī tagad miljonārei)... Tā vien šķiet, ka visa "mašinērija"strādā tem, kuri tuvāk pie teikšanas. Mums atliek patriotisms un lielais prieks par simtgadi... Kas mums paliks, kad viņi visi aizbrauks uz saviem īpašumiem ārpus Latvijas, tuvāk savām bankām ar ko tik ļoti lepojas un maksā nodokļus citām valdībām? Parks? Ak, jā, golfa laukums "muļķu zemē"...Pie viena atgādināšu Dombrovskim, kurš solīja, ka cenas eirozonā nepaaugstināsies - vairs nopirkt neko nevaram praktiski... Ceram, ka viņam klājas labi. Vai simtgadi viņš svinēs Briselē? Interesanti. Tāpēc, šķiet tie pasakumi sadalīti pa visām valstīm. Pārdomāti. Man patīk! Mums jau arī būšot pensijas 1% no bērnu iemaksām. kad būs, tad arī balsišu par labklājības ministru. Bērniem jau tāpat to visu neatmaksās, vismaz tādā veidā, caur vecākiem saņems "pensiju". Tāds ir tas noskaņojums, mīļie. Un vēl, ja Ašeradenam neļauj segt no Latvenergo OIK zaļie un zemnieki, tad ne jau jāapsver Ašeradena demisijas iespējas, bet gan zaļo un zemnieku... Tā ja, brāl', teiktu ķen
 
#
kā vienmēr 28.februāris 2018 21:18 atbildēt
Lembergoīds Paiders histērijā.
Valdība glābj Parex banku- Paiders histērijā.
Valdība neglābj izlaupīto Krājbanku- Paiders histērijā.
Akcionāri izlemj likvidēt ABLV- Paiders histērijā.
 
#
sororastu trollim » kā vienmēr 1.marts 2018 6:35 atbildēt
Izlasi debīliķi rakstu un tad lien saņemt kaunu komentāros!
 
#
voloģa 28.februāris 2018 19:19 atbildēt
Politisks ne politisks, bet līdzjutību gaidīt velti. Nevajag par svešu naudu tēlot aristokrātus, dzīvojiet kā cilvēki.
 
#
Etiķis 28.februāris 2018 17:27 atbildēt
Nu laikam jau tomēr nav tā, ka šitie baņķieri ir balti un pūkaini. Paši vien ziepes savārija un paši tagad tin makšķeres. Jo ja jau viss būtu kārtībā, tad mēģinātu izķepuroties un pierādīt, ka visi apvainojumi ir no gaisa grābti. Bet tā kā pašiem ir problēmas, ta štrunts par banku, štrunts par darbiniekiem, nauda ir ārzonu bankās, var mierīgi laisties lapās. Un ja par amerikāņiem runājam, tad nu nepatīk viņiem, ka kāda banka rosās, lai paklusām dzītu šeptes ar Ziemeļkoreju, Krieviju, Sīriju. Tā ka amerikāņu reakcija ir saprotama, un nav ko muldēt par sliktajiem amīšiem, kuri lika nogremdēt labo foršo ABLV banku. Suns zina ko ēdis, tad nu iespiež asti kājstarpi un laižas, ko kājas nes.
 
#
hehe » Etiķis 28.februāris 2018 21:37 atbildēt
Tavi atslēgas vārdi ir "ārzonu bankās", tātad balto, tīro un pūkaino ASV un britu ārzonās. Nu ko, ko saimnieks drīkst, to kalps nē un ja vēl saimniekam kāds kumoss kalpa dēļ iet garām un tas neatbilst saimnieka "nacionālajām" interesēm, kā pats teici, Ziemeļkorejā, Sīrijā un Krievijā, tad jāžmiedz nost.
 
Skatīt visus 28 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers