Viedokļi: Bizness pamet Latviju 37 komentāri
 
Viedokļi

Bizness pamet Latviju

 

Kā liecina CSP apkopotie dati par Latvijā veiktajām nefinanšu investīcijām faktiskajās cenās, tad 2016. gads bija katastrofāls Latvijas ekonomikā. Ja 2015. gadā kopējais nefinanšu investīciju apjoms faktiskajās cenās bija 2,78 miljardi eiro, tad 2016. gadā kopējais nefinanšu investīciju apjoms faktiskajās cenās bija tikai 2,12 miljardi eiro. Tik zems kopējais nefinanšu investīciju apjoms faktiskajās cenās Latvijā bija pirms iestāšanās ES. Pēc iestāšanās ES zemāks investīciju apjoms bija tikai vienā – 2010. – gadā. Tikai valdību, Finanšu un Ekonomikas ministrijas tas nemulsina.

Skatīt visu rakstu >

Komentāri [37]
#
Tevi gaida 20.marts 2017 22:56 atbildēt
Vai tu parakstījies ar savu internetbanku? Nē, ieej portālā mana balss.lv un atrodi 3 iniciatīvas, kas gaida tavu parakstu:

(1) ZEMEI ZEM DAUDZDZĪVOKĻU DZĪVOJAMĀM MĀJĀM JĀBŪT TIKAI ŠO MĀJU IEDZĪVOTĀJU ĪPAŠUMĀ manabalss.lv/zemei-j..ivotaju-ipasuma/show

(2) PAR PAMATOTU NEKUSTAMA ĪPAŠUMA NODOKLI manabalss.lv/par-gro..likuma-67-panta/show

(3) PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU
manabalss.lv/par-pie..astralo-vertibu/show
Piedāvājam grozīt "Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumu", lai zemei zem daudzdzīvokļu mājām un neražojošām būvēm noteiktu vēsturiski taisnīgu kadastrālo vērtību un reālu zemes nomas un izpirkuma maksu.
 
#
np 20.marts 2017 16:02 atbildēt
skaidrs ka ar ekonomiku ir briesmīgi . Nav skaidrs ka par to raksta liberālis Paiders
 
#
Sventa 20.marts 2017 9:08 atbildēt
Ej nu ej???Vai tiešām bizness pazūd Latvijā?:DD
 
#
ZZS labdari? 19.marts 2017 23:04 atbildēt
ManaBalss.lv
apmēram pirms nedēļas
Finanšu ministrija pretojas ierosinājumam ceļa nodokli iekļaut degvielas cenā!
Lai gan iniciatīva "Atcelt pastāvošā ceļa nodokļa iekasēšanas modeli, ieviest pēc igaunijas parauga" (gandrīz 24 000 paraksti) Saeimas sēdē tika nodota tālāk FM izvērtēšanai, ministrijas pārstāvis Edgars Putra par tās pieņemšanu izteicās noraidoši.
Starpcitu, Edgars Putra (ZZS) bija viens no tiem diviem deputātiem, kas balsoja PRET iniciatīvas tālāku virzību! Otrs bija Jānis Trupovnieks (ZZS)....
Skatīt vairāk
 
#
BertaB 19.marts 2017 22:23 atbildēt
Kamēr plānotāji domās, ka budžetam pietiks ar pensionāru nodokļiem un budžetnieku nodokļiem (!), tikmēr viņiem pietiks. Ja pietrūks, pacels NĪN vai vēl ko. Pašvaldību policisti jau skraida ar lineāliem un mēra zāles garumu. Vajagod domēm naudu!
 
#
Antons 19.marts 2017 21:42 atbildēt
"Visiem Latvijas uzņēmumiem aktīvi aug lēnāk par pasīvu apjomu". "Ģeniāli pateikts" ;)d Tālāk var nelasīt.
 
#
kā jūs nesaprotiet? 19.marts 2017 10:02 atbildēt
tieši tāds jau arī bija liberastu-globalizatoru plāns-radīt iedzīvotājiem neciešamus apstākļus,lai tie,kuri var-laistos lapās.Nograut jebkādas darbabvietas,radīt tādus apstāklus,kad biznesa attīstība ir apgrūtināta.Vnk šī teritorija globālistiem ir iepatikusies kā buferzona -ES nomale potenciālajā karā ar Krieviju,kas agrāk vai vēlāk būs.Te ir vieta tikai NATO karabāzēm un to apkalpotājiem un ielasmeitām.Nekāda cita veida attīstība te nav paredzēta.
 
#
reālists 19.marts 2017 3:19 atbildēt
Latvijā samazinās iedzīvotāju skaits, tātad arī pieejamais darba spēks. Investē tur, kur ir resursi, vai nu cilvēkresursi vai citi. Ja pareizi atceros, tad 2016.g. Rīgas iedzīvotāju skaits ir samazinājies par 60,000.
 
#
pareizi 18.marts 2017 22:01 atbildēt
Kapitāls no šejienes aiziet ,jo ir pārliecinājies par to ,ka šeit nav vietēja tirgus apjoma ,bet izeja uz austrumiem ir slēgta.
 
#
nepareizi » pareizi 18.marts 2017 22:32 atbildēt
Nevis aiziet, bet izņem dividendes.
 
#
xoja 18.marts 2017 20:04 atbildēt
nu nevar buut, mums tak ir labaakais ministrs eiropaa, kaads melo??
 
#
opis no laukiem 18.marts 2017 9:56 atbildēt
Viss ir tieši tā kā Paidera kungs raksta,bet lai ko mainītu,tad jāveic varas elitei ļoti nepatīkamas reformas un proti - jāpārtrauc Godmaņa pārāk ieilgušo šoka terapiju vietējiem ražotajiem un iedzīvotājiem. Bet,lai to izdarītu jāsalauž to mehānismu ar kura palīdzību šoka terapija tiek uzturēta. Un šis mehānisms ir ......fiksētais valūtas kurss,kas brīvo tirgus ekonomiku padarīja par pilnīgu tirgus anarhiju. Rezultātā visas valūtas rezerves,kuras LB bija jāsargā ar mainīgo kursu,tika importētāju izvazātas un pārvērstas savā peļņā. Bieži nākas dzirdēt tādas frāzes no tā saucamo banku "ekspertu" puses,ka tirgus garā roka nestrādā un arī pats šoka terapijas mafijas krusttēvs Godmanis kasa savu pliko pauri un neviltoti brīnās - ka tavu māti,tiešām tā tirgus garā roka nestrādā! Bet kā lai brīva tirgus garā roka strādātu,ja fiziķis Godmanis brīvā tirgus centrbēdzes regulatora atsvariņus (brīvo tirgus kursu) nekustīgi piemetināja? Ko tagad darīt? Elementārā loģika prasa ,ka jāatjauno nacionālo valūtu,bet šoreiz ar pilnīgi brīvu tirgus kursu un .....ekonomiskā attīstība var sākties,jo tagad tirgu sāks regulēt negatīvās atgriezeniskās saites centrbēdzes regulators,kas ļaus pelnīt un sargās LB valūtas rezerves un stabilizēs reālo,nevis virtuālo cenu burbuļu, vērtību sistēmu. Protams,ka LB nāksies pārņemt valsts kontrolē un šķirties no līdzšinējiem LB vadīklām,nogādājot tos ,no tautas dusmām drošā,apsargātā vietā!
 
#
nemuldi » opis no laukiem 18.marts 2017 16:08 atbildēt
Latvijas Bankas tīrās ārējās rezerves ir vairāk nekā 5 miljardi eiro, no tām 250 miljoni ir zelts. Pirms 20 gadiem šie skaitļi bija attiecīgi 700 un 70 miljoni dolāru.
 
#
opis no laukiem » nemuldi 18.marts 2017 16:56 atbildēt
Nemuldi tu pats! 2017.gada 02 "valūtas rezerves" bija 3 419,59 miljoni eiro.
statdb.bank.lv/lb/Data.aspx?id=121
Tikai svarīgs ir tāds fakts ,vai valūtas rezerves ir ar eksportu nopelnītas vai ar rezerves valūtu "nopirktas" . Ļoti ceru,ka tu vismaz spēj atšķirt valūtas rezerves no rezerves valūtas,kas ir makulatūras vērtē,jo tai nav seguma,un tāpēc ar rezerves valūtu,kas paredzēta bojāto naudas zīmju nomaiņai,nevar izdarīt pirkumus. Rezerves valūtu gan var izmantot kā parādu vekseli valūtas rezerves aizņemoties un to arī LB dara. Tavām kaulu smadzenēm šī tēma ,kā nojaušu,ir stipri par smagu.
 
#
nemuldu » opis no laukiem 18.marts 2017 23:27 atbildēt
Latvijas Bankas tīrās ārējās rezerves 5229.57 (milj. EUR) 28.02.2017
www.bank.lv/statisti..iras-arejas-rezerves
 
#
opis no laukiem » nemuldu 19.marts 2017 9:33 atbildēt
Redzi nu,kādas pretrunas oficiālajos dokumentos! Bet ne jau tur tā "sāls",jo tās ir starptautiskās valūtas rezerves,kas Latvijai nepieder,bet ir pieejamas,tā vienkāršā iemesla dēļ,ka LB ir ASV FRS filiāle .LB nestrādā kopā ar valdību,bet sadarbojas ar privātajām komercbankām ,emitējot tur,nevis valdības budžetā,naudu. Tas nozīmē,ka Latvijas valdība tiek spiesta naudu budžeta deficīta segšanai , aizņemties finanšu tirgos,audzējot valsts ārējos parādus.Tieši tādā pašā stāvoklī atrodas arī Krievija,jo jaunajā liberastu pieņemtajā Krievijas Konstitūcijā ir iestrādāts pants,kas nosaka,ka Krievijas Centrālā banka ir pakļauta FRS ! Putina partijai "Vienotā Krievija" nav absolūtā vairākuma Krievijas Domē un tāpēc viņa partija nevar šo pantu atcelt,bet ir spiesta uz laiku samierināties.
 
#
savādnieks 18.marts 2017 9:54 atbildēt
Laba viela pārdomām,sevišķi savelkot kopā ar DRO piedāvāto ''GUDRO'' nodokļu projektu ( BL intervijā uzkrītoši tiek pasvītrots,cik ''gudri'' tiek plānoti nodokļu ieņēmumi )
 
#
te smird pēc sarkaniem čangaļiem, putrīcijiem 18.marts 2017 7:29 atbildēt
kāpēc godīgajiem ciest?
 
#
a 17.marts 2017 17:15 atbildēt
un kāds iemesls? Varbūt krasi uzpūstās elektroenerģijas cenas? Visdrīzāk.
 
#
nu » a 17.marts 2017 18:32 atbildēt
Ka tik nebūs tāpat kā pagājušoreiz, kad Paiders rīkoja histēriju par investīciju samazināšanos un rezultātā izrādījās, ka visu samazinājumu un vēl vairāk veido vienas bankas izņemtās dividendes!
 
#
Pastalnieks 17.marts 2017 13:14 atbildēt
NĪN nodoklis nedrīkst būt pašvaldību pamatienākums un jābūt vismaz 10X mazākam, kā patreiz. Pašvaldībām jābūt pamatienākumiem no ražošanas. Nodokļu politikai jābūt ražošanu veicinošai, ne iznīcinošai, kā patreiz. Tam mājsaimniecību milzīgajam nodoklim ir īss termiņš. Bizness aizies ar visu "māju". Paliks nekustamais īpašums par kuru neviens, neko nemaksās, kā tas jau ir ar daudziem dzīvokļiem. Investors nenāks, jo samaksāt visus nodokļus nav iespējams un rietumnieki neatzīst mūsu sistēmu, ka vajag "sarunāt" ar VIDa inspektoru. NĪN, akcīzes,elektrības, nodokļu palielināšana ir pēdējā valsts "elpa" pirms ekonomiskā sabrukuma.
 
#
Malacis J.Paidera k-gs! 17.marts 2017 13:12 atbildēt
Teicama publikācija!
 
#
Valdis Freimantals » Malacis J.Paidera k-gs! 19.marts 2017 9:00 atbildēt
Tikai japiebilst, ka latviesu biedribas ir demokratijas un tautvadibas pamats!

RLB iznicinaja 1993.gada 18.ebruara N A K T I!

Tas ir alvenais neveiksmigas ekonomkas celnis!

Lasiet manu rakstu:"Mosties, celies, strada"!

Ta turpinat Paider!

Raksti!

Atklaj celonus!

Lai tauta zin!
 
#
Trakais 17.marts 2017 12:41 atbildēt
Davai algas zemē, būs atpakaļ!
 
#
Anrii 17.marts 2017 12:04 atbildēt
Kārtējais kremlina vaidu murgs ar pavisam neveiksmīgiem piemēriem, vismaz finiera gadījumā. Vai "vaidu metram" nav ienācis prātā, ka reālu rūpnīcu darbībai zināma loma ir atbilstošu izejmanteriālu pietiekamība un biznesam svarīga ir arī attīstība reģionā
 
#
bs » Anrii 17.marts 2017 12:42 atbildēt
Nu tad nosauc kādu veiksmīgu piemēru gudriniek.
 
#
jebaģajs » bs 17.marts 2017 14:26 atbildēt
Nevar. Turībā neiemācija.
 
#
kā to sauc latviešu valodā? 17.marts 2017 11:32 atbildēt
Kas ir "bizness"? Vai kaut kas saistībā ar bizoņiem? Manā jaunībā tādu vārdu nepazina.
 
#
Nu jā, » kā to sauc latviešu valodā? 18.marts 2017 9:48 atbildēt
Tavā laikā tos sauca par SPEKULANTIEM un lika aiz restēm
 
#
brīvais radikālis » Nu jā, 19.marts 2017 2:03 atbildēt
Āāā, ātrie kredīti un zelta uzpircēji?
 
#
strādājiet, nevis biznesojiet! 17.marts 2017 11:29 atbildēt
Pietiekami ilgi jau esam izbiznesojušies. Varbūt būtu laiks atkal sākt strādāt? Cik tad ilgi var biznesot? Ja sēklu neiesēsi, labība neizaugs un maizītes nebūs.
 
1 2
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers