Viedokļi / Juris Paiders

Juris Paiders

Kara laikā melo abas puses [16]

Pirmdiena, 23.aprīlis

Naktī no 13. uz 14. aprīli ASV, Francijas un Lielbritānijas bruņotie spēki īstenoja raķešu triecienu pret Sīriju. Uzreiz pēc tam ASV prezidents sniedza paziņojumu, ka uzdevums ir izpildīts. ASV armijas vadība demonstrēja satelītu uzņēmumus ar objektu izskatu pirms un pēc trieciena. Savus paziņojumus izplatīja arī Krievijas armijas vadība, kuras pārstāvis apgalvoja, ka 70% izšauto raķešu pārtvēra Sīrijas pretgaisa aizsardzības sistēma. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Tranzīta nozare atkrīt 2002. gadā [14]

Piektdiena, 20.aprīlis

Latvijas veiksmes stāsts par nebeidzamu un neapturamu ekonomisko augšupeju atkal sadūrās ar ekonomisko realitāti. Viena no Latvijas svarīgākajām eksporta nozarēm – tranzīta pārvadājumi – uzrāda nozīmīgu samazinājumu. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Divu ātrumu inflācija [28]

Trešdiena, 18.aprīlis

Bija laiks, kad Neatkarīgā bija vienīgais medijs Latvijā, kas izteica kritiku par to, kā Latvijā Centrālā statistikas pārvalde (CSP) aprēķina inflāciju, IKP un citus svarīgus politiski jutīgos ekonomikas rādītājus. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Izdzimteņi un Sīrijas ķīmija [62]

Piektdiena, 13.aprīlis

Pirms pāris nedēļām ar lielu novēlošanos izlasīju Antonija Bīvora grāmatu par Spānijas pilsoņu karu (Antony Beevor, The Battle for Spain: The Spanish Civil War 1936–39). Pirms vairāk nekā desmit gadiem, kad grāmata nāca klajā, šķita, ka tā var tikai apmierināt ziņkāri par tiem Spānijas pilsoņu kara faktiem, kuri padomju laikā dzīvojošajiem nebija pieejami dēļ cenzūras aizliegumiem. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Nerezidentu kontu apkalpošanas izbeigšanas ekonomiskās sekas [24]

Piektdiena, 6.aprīlis

Nerezidentu banku kontu apkalpošanas pārtraukšanas tiešās ekonomiskās sekas būs aptuveni pusmiljarda eiro finanšu pakalpojuma eksporta zudums, taču, tā kā nerezidentu kontu apkalpošana ir cēlonis daudzu citu pakalpojumu eksportam, kopējās finanšu sekas, pilnībā atsakoties no nerezidentu kontu apkalpošanas, radīs pakalpojumu eksporta samazinājumu par aptuveni vienu miljardu eiro. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 
Juris Paiders
 
Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Moderno korupcijas formu ābece [19]

Ceturtdiena, 1.marts

Ir grūti pateikt, vai lēmums nedemonstrēt LTV interviju ar Norvik bankas īpašnieku Grigoriju Guseļņikovu, bet ievietot to tikai lsm.lv portālā (turklāt bez tulkojuma latviešu valodā) liecina par t.s. sabiedriskā medija drosmi un objektivitāti. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Latvijas Bankas prezidentu aizsargā ES dibināšanas līgums [31]

Trešdiena, 21.februāris

Latvija ir dīvainu paradoksu zeme. Lai gan Satversmē ir ierakstīta norma (92. pants) – «Ikviens uzskatāms par nevainīgu, iekams viņa vaina nav atzīta saskaņā ar likumu», tomēr Latvijas agresīvākie viedokļu paudēji, īpaši tie, kas grupējas ap t.s. sabiedriskajiem medijiem, regulāri steidz spriest tiesu jau pēc pirmās aizturēšanas minūtes neatkarīgi no tā, vai aizturētais vada Latvijas Banku vai lielāku vai mazāku pašvaldību. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Laiks nomainīt SAB direktoru [29]

Piektdiena, 16.februāris

Globālā ekonomika nav iedomājama bez ASV dolāru norēķiniem. Savukārt ASV finanšu sektora uzraugiem – ASV Tieslietu ministrijai – ir piešķirta tik milzīga vara, ka šī struktūra jebkuru ārvalstu banku un uzņēmumu jebkurā brīdī, tikai uz aizdomu pamata vien, var uz neierobežotu laiku atslēgt no dolāru norēķiniem. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Obligātās korupcijas komponente [45]

Ceturtdiena, 15.februāris

Šonedēļ daudzus šokēja Zemnieku saeimas izplatītā informācija, ka Latvijas lauksaimnieku janvāra elektroenerģijas rēķini bija par 40–60% lielāki nekā decembrī. Iemesls ir tas, ka 2018. gada 1. janvārī stājās spēkā jau 2016. gada novembrī pieņemtie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā, kas noteica būtiskas izmaiņas t.s. obligātā iepirkuma komponentes (OIK) aprēķināšanas kārtībā elektrības lietotājiem. Taču Zemnieku saeima nav vienīgā, ka sacēla trauksmi. Elektroenerģijas gala cena ļoti daudziem patērētājiem – mājsaimniecībām – ievērojami paaugstinājās, tāpēc daudziem – īpaši tiem, kas elektroenerģiju taupa – tā par vienu kilovatstundu pieauga desmitos procentu viena mēneša laikā. Vairāk »

Juris Paiders
 
 

Redakcija Twitterī

Elita Veidemane RT @SolvitaK: Vācija un Austrija jau ir paziņojusi par atbalstu aizliegt pesticīdus, kas tās nogalina. Vai Latvija atbalstīs, vai arī mūsu…

Elita Veidemane cilvēku dvēseļu inženieri Sandru Veinbergu izbrīna, ka UK karaļnama bēbja piedzimšana ir tik svarīga latviešu medij… https://t.co/yBhQi2DfU9

Elita Veidemane https://t.co/v0pOArQtw1 kas par... sejām. interesanti, kāpēc šie Gapona aizstāvji izskatās pēc zombijiem nevis pēc… https://t.co/523yKbvybv

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers