Viedokļi / Juris Paiders

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Uzticības krīze un izglītības reforma [7]

Piektdiena, 12.janvāris

SKDS 2017. gada decembrī, pēc Neatkarīgās pasūtījuma, veica reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju par uzticību politiskajām partijām, politiķiem un valsts institūcijām. Attiecībā uz uzticību dažādām Latvijas institūcijām gada laikā ievērojamas pārmaiņas nav novērojamas, tomēr var secināt, ka ilgākā laika posmā ir iespējams radikāli uzlabot iedzīvotāju attieksmi, ja noteikta institūcija konsekventi un gadu no gada uzlabo savu darbu. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Valdība izsaka neuzticību tautai?! [71]

Otrdiena, 9.janvāris

Šāds secinājums rodas, iepazīstoties ar jaunākajiem Aizsardzības ministrijas piedāvātajiem grozījumiem Nacionālās drošības likumā, kurus lielā sajūsmā šogad jau skatīja valdība. Tiek plānots noteikt, ka katra pilsoņa pienākums ir «pretoties agresoram ar visiem pieejamiem līdzekļiem». Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Straujās izaugsmes perspektīvas [21]

Ceturtdiena, 4.janvāris

Pērnā gada 29. decembrī Ekonomikas ministrija izplatīja optimisma pilnu un uzmundrinošu ziņu, ka Latvijas ekonomikas izaugsme 2017. gadā bija ievērojami straujāka nekā iepriekšējos gados. Ekonomikas ministrija prognozē, ka 2017. gadā kopumā IKP varētu pieaugt par vismaz par 4,5%. Ekonomikas ministrija beidzot ir atradusi galveno investoru, kas iedarbinās Latvijas ekonomiku. Tās būs Eiropas Savienības fondu «investīcijas». EM prognozē, ka «arī 2018. gadā saglabāsies strauja izaugsme un IKP pieaugums, pēc Ekonomikas ministrijas ekspertu prognozēm, varētu sasniegt 4,2 procentus». Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Nodokļu reformas gads [19]

Piektdiena, 29.decembris

Šajā gadā Latvijas politiskajā elitē tika panāks kompromiss, īstenojot vērienīgāko nodokļu reformu pēdējo 15 gadu laikā. Visnozīmīgākā izmaiņa ir pārejā uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa progresīvo likmi. Nākamgad ienākumiem līdz 20 000 eiro gadā iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme būs 20%. Ienākumiem, kas pārsniegs 20 000 eiro gadā, piemēros 23% likmi, bet ienākumiem virs 55 000 eiro gadā piemēros 31,4% likmi. Līdz ar to nākamgad uz rokas mazāku summu saņems tikai tie, kuru mēnešalga pārsniegs 5063 eiro mēnesī. Tāpēc 2018. gadā progresīvais nodoklis radīs sīkas neērtības tikai ļoti nelielai iedzīvotāju daļai – vadošajiem Latvijas Bankas darbiniekiem, valsts uzņēmumu vadītājiem – ārzemniekiem, kā arī lielu uzņēmumu augstākajiem vadītājiem. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Latvijas enerģētikas nacionalizācija [14]

Ceturtdiena, 21.decembris

15. decembrī, izpildot valdības lēmumu, AS Augstsprieguma tīkls noslēdza darījumu ar Uniper Ruhrgas International GmbH par tam piederošo gāzes krātuves operatora Conexus akciju iegādi. Ja darījums stāsies spēkā, tad 18% Conexus kapitāldaļu nonāks valsts īpašumā. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Zvaigžņu kari un ASV ārpolitika [4]

Otrdiena, 19.decembris

Viena no svarīgām esības problēmām, kurai pieskaras 15. decembrī iznākusī Zvaigžņu karu sāgas astotā filma Pēdējie džedi (scenārists un režisors Rians Džonsons), – kādas būs blaknes, kad noteiktos apstākļos pret ļaunumu ir jāsāk pretoties ar vardarbīgiem līdzekļiem (karot). Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Jāpublisko visi PSRS slepenie materiāli [22]

Piektdiena, 15.decembris

Pēdējās nedēļās viena no visvarīgākajām Latvijas aktualitātēm ir diskusijas par PSRS Valsts drošības komitejas (VDK) arhīvu publiskošanu. Daudziem politiķiem nākamā gada Saeimas priekšvēlēšanu laikā iecerētā stukaču atmaskošana ir vienīgā ideja Latvijas attīstībai, ko viņi var piedāvāt Latvijas ekonomikai sarūkošo ES fondu vietā. Tomēr reducēt visu PSRS sistēmas ļaunumu tikai uz VDK ziņotājiem ir, lietojot deputāta Judina leksiku, rupja vēstures trivializācija. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Tramps izsit Jeruzalemes trumpi [18]

Trešdiena, 13.decembris

ASV prezidenta Donalda Trampa lēmums pārcelt ASV vēstniecību Izraēlā no Telavivas uz Jeruzalemi radīja plašus protestus daudzās musulmaņu valstīs un izraisīja jaunu vardarbības vilni palestīniešu apdzīvotajās teritorijās. Demonstranti Gazas sektorā un Jordānas Rietumkrastā dedzina ASV karogus, dedzina salmu lelles ar Trampa foto, uzbrūk Izraēlas drošībniekiem un mirst no ievainojumiem. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Sociāli bezatbildīgā veselība [11]

Ceturtdiena, 7.decembris

Ja īsumā būtu jāraksturo Latvijas vadošo politisko spēku kvēlākā vēlēšanās pēdējo 27 gadu laikā, tad to var izteikt vienā teikumā: lai Latvijas iedzīvotāji nekurnot maksātu tikpat lielus nodokļus kā sociāli atbildīgās zemēs (kā Zviedrijā), bet valsts sociālā atbildība būtu minimāla (kā ASV). Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Sociālistiskā "Saskaņa" [41]

Ceturtdiena, 30.novembris

Latvijas partijām, kurām ir pietiekami liels atbalsts un kuru pārstāvji var tikt ievēlēti Eiropas parlamentā, ir jāvienojas par savu piederību noteiktiem Eiropas politiskajiem strāvojumiem. Latvijas vadošajām partijām īpašas problēmas, kurai politiskajai grupai pievienoties, nebija, savukārt Saskaņa ilgstoši strādāja, lai to Eiropas līmenī atzītu kā sociāldemokrātiska tipa partiju. Neskatoties uz vairāku vietējo intrigantu pretdarbību, 2015. gadā Sociāldemokrātiskā partija Saskaņa kļuva par Eiropas Sociālistu partijā asociēto biedru, bet šī gada novembra beigās Saskaņa tika uzņemta par Eiropas Sociāldemokrātisko un strādnieku partiju alianses pilntiesīgo biedru. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 
Juris Paiders
 
 

Redakcija Twitterī

Inga Paparde RT @gundegask: Slīterē digitalizēti vēsturiskie pētījumi par dabu https://t.co/0PWrPBNdo5

Inga Paparde RT @Busjaulabi: Vai, lūdzu, Stankevičs nevarētu pārliecināt ZZS, ka zagt nav labi? https://t.co/RBLZyBu6dz

Elita Veidemane RT @letanewslv: Katalonijas parlamenta spīkers premjera amatam izvirza Pudždemonu https://t.co/0JsobdH7Rf https://t.co/WGADq2qhpE

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers