Viedokļi / Juris Paiders

Juris Paiders

Finanšu starpnieku labklājības ministrija [6]

Trešdiena, 26.jūlijs

Vasaras vidū Labklājības ministrija ir metusies sākt vērienīgas reformas, lai nozīmīgi palielinātu dažu finanšu starpnieku ienākumus. Ir iecerēts noteikt, ka iemaksas brīvprātīgajos pensiju fondos būs obligātas. Ir iecerēts no 2018. gada piespiest visus saimnieciskās darbības veicējus, kuru ienākumi mēnesī būs mazāki par 430 eiro, obligāti pārskaitīt 5% no ikmēneša ienākumiem uz brīvprātīgajiem pensiju fondiem jeb t. s. pensiju trešajā līmeņa fondiem. Labklājības ministrija ir iecerējusi obligātās iemaksas trešajā pensiju līmenī attiecināt arī uz autoratlīdzību saņēmējiem. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Zaļo gaismu liberālai vienotībai [26]

Ceturtdiena, 20.jūlijs

2017. gada aukstās vasaras politiskos notikumus nedaudz iesildīja partija Vienotība. Pēc planētas mēroga lidojuma Eiropas Komisijā Andrim Piebalgam ļoti ātri apnika rosīšanās Latvijas sīkpartiju smilšu kastē. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Redakcionālā neatkarība un satura privatizācija [55]

Piektdiena, 14.jūlijs

Latvijā ir noformējusies personu kliķe, kas uzskata, ka tikai viņiem ir tiesības iejaukties sabiedrisko mediju redakcionālajā neatkarībā, ka viņiem ir tiesības noteikt, kuras personas drīkst intervēt un kuras nekādā gadījumā nedrīkst. Turklāt daži no šo personu loka uzskata, ka viņi drīkst publiski dot vadošus norādījumus Latvijas sabiedrisko mediju vadībai. Tikai šī personu grupa ir nevis mistiski oligarhi, bet vairāki ļoti konkrēti – privileģēti – sabiedrisko mediju darbinieki. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Rudenī privatizēs lielos valsts uzņēmumus [54]

Trešdiena, 12.jūlijs

Atbilstoši ekonomikas ministra Arvila Ašeradena paziņojumam, Ministru prezidents Māris Kučinskis ir uzdevis Pārresoru koordinācijas centram sagatavot projektu nākamajam masveida privatizācijas vilnim. Atbilstoši ekonomikas ministra paustajam, valsts lielo uzņēmumu akcijas tiks pārdotas biržā. Turklāt, atbilstoši Arvila Ašeradena loģikai, valsts uzņēmuma kapitāla daļu pārdošana ārvalstu vai vietējiem privātiem investoriem «nenozīmē šo uzņēmumu privatizāciju». Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Nozare var iztikt bez ārstiem?! [29]

Otrdiena, 4.jūlijs

Pagājušajā nedēļā ģimenes ārstu streika gaidās veselības ministre Anda Čakša metās organizēt streiklaužus. Kā potenciālie streiklauži tika izraudzīti rezidenti. Lūk, rezidenti dežurēs ārstu vietā, un ārsti patiesībā nav vajadzīgi. Ļoti iespējams, ka rezidentūra ir lieka un nav nepieciešama. Tā ir tukša resursu šķiešana, jo ārstēt var visi medicīnas augstskolu beidzēji arī bez tālāko oficiālo formalitāšu nokārtošanas. Iespējams, ka šāds ceļš ir pat pareizs. Kara apstākļos kvalifikācijas piešķiršana notika bez ilgām rezidentūrām – ļoti ātri. Tomēr, ja rezidentūras mērķis ir praktiskas pieredzes apgūšana, tad divas darba dienas pirms ārstu streika nebija īstais brīdis rezidentūras sistēmas reformai. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Reformas rezultātā nodokļu slogs pieaugs [18]

Trešdiena, 28.jūnijs

Mēģināsim izprast, kāda bija un ir nozīmīgākā Latvijas valdības problēma tuvākajā perspektīvā. Lai kādus IKP skaitļus zīmētu CSP, Latvijā iedzīvotāju skaits samazinās. Turklāt turpina aizbraukt iedzīvotāju produktīvā daļa. ES fondu apjoms jau visai drīz ievērojami samazināsies. Starptautiskā publicitāte par Latvijas apdraudējumu no Krievijas bija ļoti efektīva, lai ievilktu Latvijā NATO valstu karavīrus, bet tik masīva negatīva starptautiska publicitāte ir nokillerējusi nopietnas starptautiskas investīcijas. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Uzņēmuma ienākuma nodokļa izmaiņas [3]

Ceturtdiena, 22.jūnijs

Ja ilgstoši tiek darbināti visumā nemainīgi juridiskie principi, tad sabiedrība, tiesu sistēma, uzņēmējdarbība utt. pakāpeniski pielāgojas attiecīgajiem principiem. Tie tiek iestrādāti līgumu un ekonomisko attiecību sistēmā, kuras ar laiku kļūst par daļu no ekonomiskās uzvedības un biznesa vides. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Puertoriko un Krimas līdzības [28]

Ceturtdiena, 15.jūnijs

11. jūnijā no ASV atkarīgajā teritorijā – Puertoriko – notika referendums, kurā 97% no vēlētājiem nobalsoja par aicinājumu ASV Kongresam atzīt Puertoriko par jaunu ASV štatu. Puertoriko ir deviņus tūkstošus kvadrātkilometru liela sala Karību jūrā, kurā dzīvo 3,4 miljoni iedzīvotāju. ASV valdījumā tā nonāca 1898. gadā, kad vienā no lielvaru kariem spēkā augošā ASV pilnībā sakāva Spāniju. Pēc 1898. gada kara Spānija atteicās par labu ASV no trim savām kolonijām Guamu, Filipīnām un Puertoriko, bet Kuba kļuva par neatkarīgu valsti. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Vai "Islāma valsts" ir eirooptimistu sabiedrotais? [8]

Pirmdiena, 12.jūnijs

Tie, kam patīk aizraušanās ar stratēģiskajām spēlēm, zina, kā destabilizēt situāciju pretinieka teritorijā laikā, kad tur valdībai ir augsts vietējo iedzīvotāju atbalsts. Tad ir jātērē noteikta naudas summa un jānoalgo spiegi, kuriem jāsarīko diversijas akti. Tas radīs iedzīvotājos neapmierinātību ar valdību un atvieglos cīņu pret pretinieku. Vairāk »

Juris Paiders
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers