Viedokļi / Juris Paiders

Juris Paiders

Tramps, Vējonis un Ziemeļkoreja [8]

Piektdiena, 22.septembris

Septembra nogalē, laikā, kad gājputni jau pošas uz dienvidiem, valstu vadītāji lido uz Ņujorku, lai reizi gadā piedalītos ANO Ģenerālajā asamblejā, paustu savas valsts nostāju un uzklausītu citu valstu līderu teikto, uz Ņujorku uzrunāt ANO Ģenerālās asamblejas 72. sesiju devās arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Iepirkumu klana republika [19]

Otrdiena, 12.septembris

19. gadsimtā pasaulslavenais ekonomists Kārlis Markss (1818–1883) sadalīja 19. gadsimta sabiedrību divās pretējās šķirās. Kapitālistu šķirā tika iekļauti tie, kuru vidējais šķiras loceklis patērēja ievērojami vairāk par vidējo, bet proletariāta (darba ņēmēju) šķirā tika iekļautas produktīvas sociālas grupas, kuru vidējā locekļa patēriņš bija zemāks par vidējo patēriņu. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Ar raķeti pa Phenjanu! [13]

Piektdiena, 8.septembris

Noslēdzoties Otrajam pasaules karam, sabiedrotie paguva vienoties par robežu un ietekmes sfēru sadalījumu Eiropā, bet, pirms tika noslēgts galīgais miera līgums starp Japānu un visiem tās uzvarētājiem, sākās Aukstais karš. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Sešgadnieki! Mierā! Uz skolu soļos marš! [18]

Pirmdiena, 4.septembris

Ceturtdienas, 31. augusta rītā par aicinājumu «saglabāt esošo kārtību, kas attiecas uz skolas gaitu uzsākšanas vecumu, kad bērni skolas gaitas uzsāk no septiņu gadu vecuma vai retos gadījumos pat astoņu gadu vecumā» portālā manabalss.lv bija parakstījušies vairāk nekā 2000 Latvijas pilsoņu. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Dumpis Labklājības ministrijā [16]

Ceturtdiena, 31.augusts

Latviju 29. augustā pāršalca kārtējā politiskā sensācija. Labklājības ministrs Jānis Reirs, tiekoties ar presi, paziņoja, ka pret ministra gribu kaut kādi ļauni Labklājības ministrijas darbinieki uz savu roku iesniedza Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu par priekšlikumiem izmaiņām darbnespējas lapu izsniegšanas un apmaksas kārtībā, rosinot noteikt, ka darba ņēmējiem slimības nauda netiktu maksāta par pirmajām trim slimošanas dienām, nevis tikai par pirmo dienu, kā tas ir noteikts pašlaik. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Cilvēki ir Latvijas izzūdošā vērtība! [28]

Otrdiena, 29.augusts

Nekustamo īpašumu attīstītāji ir dažādi. Tomēr tos vieno kopīgs mērķis – gūt maksimālu peļņu. Maksimālu peļņu var sasniegt, ļoti lēti nopērkot un pēc tam daudz, daudz dārgāk pārdodot. Lai šajā nozarē labi uzvārītos, ir svarīgi, lai nekustamā īpašuma pārdēvēji tiktu iedzīti izmisumā, lai viņiem nebūtu, kur sprukt, lai viņi būtu pilnīgā bezizejā. Tad nekustamo īpašumu attīstītāji un spekulanti varēs iegādāties ļoti lēti, un peļņa tiks maksimizēta. Kā darbojas daži no nekustamo īpašumu nozarē iesaistītajiem, varēja saprast, vērojot notikumus saistībā ar 21. augustā notikušo ugunsgrēku Krievijas dienvidrietumu pilsētā Rostovā. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Par anglisku un konservatīvu Latviju! [59]

Piektdiena, 25.augusts

Diemžēl Neatkarīgajā 22. augustā paustā prognoze, ka jau tuvākajā Jaunās konservatīvas partijas organizētajā mikrosapulcē (atbilstoši aģentūras LETA vērtējumam 23. augusta sanāksmē pie Rātsnama piedalījās 300–400 cilvēku) tiks izteikts nosodījums Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, piepildījās. 23. augusta sanāksmē jaunās un ļoti konservatīvās tautas sapulces dalībnieki ar vētrainām ovācijām reaģēja uz jebkuru kritiku pret Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Paziņojumā tika secināts, ka «Saeimas izmeklēšanas komisijas līdzšinējās aktivitātes liecina – oligarhu laiki Latvijā nav beigušies. Arī Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa rīcība liecina – viņš līdzšinējo kārtību akceptē. Mēs prasām šo savdabīgo nabassaiti pārcirst!». Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Raimonds Vējonis un politisko klaunāžu laiks [79]

Otrdiena, 22.augusts

Rīt ir ieplānots kārtējais Jutas Strīķes domubiedru grupas politiskā mārketinga pasākums, kas ir nomaskēts kā «tautas sapulce». Līdz šim Juta Strīķe un Jaunā konservatīvā partija savu politisko stratēģiju balstīja uz diviem vaļiem – uz 2010. gadā veikto operatīvā ceļā iegūto oligarhu sarunu publiskošanu un, pakāpjoties uz Valsts prezidenta institucionālās autoritātes, mēģināt pārvērst Raimondu Vējoni par bijušo KNAB darbinieku politisko izrāžu klaunu. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Šopinga svētceļojums uz Šauļiem [41]

Piektdiena, 18.augusts

Vērtējot viena vai otra biznesa ienākšanu Latvijā vai Baltijas telpā, nevajadzētu to pārvērst par jaunu reliģiju un pārlieku idealizēt. Šādi notikumi ir jāvērtē racionāli. Jāizmanto tas, kas mums ir izdevīgi, un jāizvairās no tiem piedāvājumiem, kas mums nav izdevīgi. Pirms jūsmot par Lidl cenām, būtu jāatceras, ka Lietuvā jau izsenis cenu līmenis maizei, gaļas un piena produktiem bija zemāks nekā Latvijā. To, bez citiem faktoriem, noteica arī Polijas tuvums. No Kauņas vai Viļņas līdz tuvākajam Polijas hipermārketam ir tikai stundas brauciens. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Latvijas kontrpropagandas feiks [21]

Piektdiena, 11.augusts

7. augusta LTV Panorāma sākās ar Eiropas mēroga sensācijas pieteikumu. Norvēģijā sabiedrība ir eksplodējusi no sašutuma, uzzinot, ka 2013. gadā profesors Andrejs Vilks nenozīmīgā seminārā Rīgā esot visai neglaimojoši un aplami izteicies par Norvēģijā īstenoto dzimumu audzināšanas sistēmu. Tiesa, LTV Panorāma tā arī neparādīja kadrus, kuros būtu redzams tūkstošiem demonstrantu liels protests pie Latvijas vēstniecības Oslo, bet gan parādīja rakstu, kas 6. augustā tika publicēts vietnē dagbladet.no. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Rīdzenes sarunu likums [41]

Ceturtdiena, 10.augusts

Ir stingrs pamats uzskatīt, ka šobrīd Latvijā valsts varas sistēmas augšgalā ir iefiltrējusies ļaužu grupa, kuriem nozagt valsts noslēpumu saturošu informāciju un pēc tam to izmantot pilnīgi privātiem un savtīgiem mērķiem ir tikpat viegli, kā divus pirkstus nolaizīt. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Sludinājumi ir daļa no vārda brīvības [20]

Otrdiena, 8.augusts

Plašajā domu apmaiņā par portāla ss.lv aizliegšanu līdz šim nav aplūkots jautājums par vārda brīvību. Jēdzienu vārda brīvība daudzi Latvijas mediju vides spīdekļi, īpaši tie, kas strādā, saņemot atalgojumu par nodokļu maksātāju naudu, saprot ļoti šauri, to attiecinot tikai uz intelektuālu domu apmaiņu, uz žurnālistiku, literatūru, modernu uzskatu izteikšanu utt. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Nav jābaidās no "Lidl" ienākšanas [28]

Piektdiena, 4.augusts

Pēc neatkarības atgūšanas un vīzu režīma atcelšanas, kad tika atvērtas robežas un Latvijas ļaudis sāka regulāri ceļot uz lielajām ES valstīm, praktiski visus Latvijas ceļotājus šokēja veikalu cenu atšķirības šeit un tur. Vairāk »

Juris Paiders
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers