Viedokļi / Juris Paiders

Juris Paiders

Aizliegtā paņēmiena pensijas [5]

Ceturtdiena, 30.marts

Kā jūs domājat, kas sabiedriskās televīzijas jomā ir pats aizliegtākais paņēmiens? Filmēt ar slēpto kameru liela mēroga kontrabandas vai korupcijas noziedzīgos nodarījumus? Neuzminējāt vis! Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Dziesmu un deju svētku komercija [10]

Trešdiena, 22.marts

Marta vidū aizsākās diskusija par to, kā dalīt biļetes uz Dziesmu un deju svētkiem. Svētku rīkotāju darba grupa esot izstrādājusi četrus biļešu izplatīšanas modeļus. Visvienkāršākais – ļaut spekulantiem iepirkt biļetes tā, kā tie to darīja līdz šim, un apgalvot, ka tiks «būtiski uzlabots esošais biļešu realizācijas mehānisms». Otrs risinājums bija izloze. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Bizness pamet Latviju [37]

Piektdiena, 17.marts

Kā liecina CSP apkopotie dati par Latvijā veiktajām nefinanšu investīcijām faktiskajās cenās, tad 2016. gads bija katastrofāls Latvijas ekonomikā. Ja 2015. gadā kopējais nefinanšu investīciju apjoms faktiskajās cenās bija 2,78 miljardi eiro, tad 2016. gadā kopējais nefinanšu investīciju apjoms faktiskajās cenās bija tikai 2,12 miljardi eiro. Tik zems kopējais nefinanšu investīciju apjoms faktiskajās cenās Latvijā bija pirms iestāšanās ES. Pēc iestāšanās ES zemāks investīciju apjoms bija tikai vienā – 2010. – gadā. Tikai valdību, Finanšu un Ekonomikas ministrijas tas nemulsina. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Tiesības uz īpašumu – tikai bagātniekiem! [104]

Trešdiena, 15.marts

Vērojot pēdējā laikā notiekošo nekustamā īpašuma nodokļa likmju piemērošanas jomā, pārņem sajūta, ka Latvijā varu ir sagrābusi vietējiem iedzīvotājiem naidīga okupācijas vara, kuras mērķis ir steigšus padzīt vietējos iedzīvotājus no noteiktiem apvidiem Rīgā, Jūrmalā un Pierīgā. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Lauksaimniecība un IKP matemātika [23]

Ceturtdiena, 9.marts

Pagājušā gada ceturtā ceturkšņa iekšzemes kopprodukta (IKP) novērtējums mainījās apbrīnojami. Sākotnējais novērtējums (janvāra beigās) liecināja, ka 2016. gada 4. ceturksnī (salīdzinot ar 2015. gada 4 . ceturksni) IKP pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātiem datiem pieauga par 2,1%, bet, jau visu pārskaitot daudz rūpīgāk (februāra beigās), atklājas, ka 2016. gada 4. ceturksnī IKP pieauga par veseliem 2,6%. Pamēģināsim izsekot, kas 2016. gada 4. ceturksnī notika vienā no Latvijas nozarēm – lauksaimniecībā – un kā tas iespaidoja šīs nozares IKP aprēķinu. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Brīvajam tirgum nav vajadzīga trešdaļa Latvijas novadu [37]

Trešdiena, 8.marts

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotā informācija, trešdaļā Latvijas novadu galvenais darba devējs vairs nav privātā kapitāla uzņēmumi, bet sabiedriskais (valsts un pašvaldību) sektors. Tikai vienpadsmit novados sabiedriskā sektora darba vietu skaits ir mazāks par 25% no nodarbināto skaita. Vai no tā var secināt, ka kapitālisms sāk izzust no nozīmīgas Latvijas novadu daļas? Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Nulles likmi reinvestētai peļņai! [7]

Trešdiena, 1.marts

Šīs nedēļas sākumā aizsākās diskusijas par gaidāmo nodokļu reformu. Pirmdien savu skatījumu uz iespējamajām pārmaiņām izteica Latvijas Bankas vadība, bet otrdien Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola informēja par Finanšu ministrijas gatavotā nodokļu reformu projekta iecerēm. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Pirmajā vietā pasaulē, ignorējot zinātni [6]

Pirmdiena, 27.februāris

Latvija nevar lepoties ar daudziem izciliem sasniegumiem. Rio olimpiskajās spēlēs mēs palikām bez medaļām. Latvijas nelielā iedzīvotāju skaita dēļ mums ir grūti ieņemt pirmās vietas pasaulē pēc eksporta apjoma vai pēc patentu un izgudrojumu skaita. Taču ir viens zinātnes rādītājs, kurā Latvija beidzot ir stabili izcīnījusi pirmo vietu pasaulē. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Izpildvaras vai tiesnešu tirānija ASV [15]

Otrdiena, 14.februāris

Eiropā, Latvijā un pārējā pasaulē ļaudis jau trīs nedēļas vēro ASV prezidenta Donalda Trampa pirmos soļus amatā. Viens no skaļākajiem notikumiem saistās ar ASV prezidenta izpildrīkojumu drošības apsvērumu dēļ īslaicīgi aizliegt ASV iebraukt septiņu valstu (Irākas, Sīrijas, Irānas, Sudānas, Lībijas, Somālijas un Jemenas) pilsoņiem. Pašlaik federālā tiesa ir apturējusi lēmuma izpildi. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Nekustamais terors pret vietējiem iedzīvotājiem [35]

Otrdiena, 7.februāris

Saprātīgākie ļaudis no Latvijas valdības, kā, piemēram, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Neatkarīgā, 25. janvāris), ir sapratuši, ka nekustamā īpašuma nodokļa likmju lielums pašlaik nav paceļams lielākajā daļā Latvijas. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Finanšu ministrijas melu laboratorija [27]

Piektdiena, 3.februāris

Uzdosim vienkāršu jautājamu – kura no ministrijām ir viskompetentākā, lai izteiktu ekonomiskās izaugsmes prognozes? Atbilde ir viennozīmīga. Tā ir Finanšu ministrija! Informācija, kuru sagatavo CSP, ir ar laika nobīdi. Vispirms uzņēmumi aizpilda atskaites, tad CSP skaita, tad pārbauda un tad publisko rezultātu. Finanšu ministrijas rīcībā ir daudz precīzāka informācija. Finanšu ministrijas sistēmā ietilpst Valsts kase un Valsts ieņēmumu dienests. Līdz ar to ir saprotami, ka Finanšu ministrija ir struktūra, kas ir viskompetentākā un vislabāk informētā valstī, lai izteiktu ekonomiskās izaugsmes prognozes. Vairāk »

Juris Paiders
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers