Viedokļi / Juris Paiders

Juris Paiders

Vai rejošie suņi apturēs karavānu [11]

Piektdiena, 26.maijs

Pēc tam, kad Eiropas Komisija publiskoja savu sākotnējo vērtējumu par Latvijas valdības ieplānotās nodokļu reformas ietekmi uz valsts budžetu un fiskālo mērķu sasniegšanu, notika neticamais – Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs publiskoja vēstījumu, no kura izrietēja, ka Eiropas Komisijā darbojas pilnīgi muļķi, bet tikai Latvijas Bankā esošie ir ļoti, ļoti gudri. Protams, šāda doma tika izteikta diplomātiski elegantā Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītāja Ulda Rutkastes frāzē, ka Latvijas Bankas viedoklis ir «tuvāk Finanšu ministrijas viedoklim, ka tautsaimniecība nav pārkaršanas stadijā un strukturālais budžeta deficīts nodokļu pārmaiņu rezultātā nebūs tik augsts, kā lēš EK». Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Antidemokrātiskās vēlētāju iniciatīvas [26]

Otrdiena, 23.maijs

LTV priekšvēlēšanu debašu ciklā Izvēlies nākotni!, kas 19. maijā notika Jelgavā, pārraides vadītāji aicināja Jelgavas domes kandidātus paust savu attieksmi par portālā manabalss.lv uzsākto parakstu vākšanu, lai veiktu izmaiņas likumā Par pašvaldībām, kurā ir iecerēts paredzēt noteikt astoņu gadu limitu laikam, kad pašvaldības deputāts varētu ieņemt konkrētas pašvaldības priekšsēdētāja amatu. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Dzīve pasaules gala gaidās [19]

Pirmdiena, 22.maijs

Pirmais atjaunotās Latvijas ārlietu ministrs, vairāku Saeimu deputāts Jānis Jurkāns intervijā Neatkarīgajai (15. maijs) izteicās: «Pērn 16. novembrī biju uzaicināts lasīt lekciju London School of economics. Tas bija viens no lielākajiem notikumiem manā politiskajā dzīvē…tur bija jaunieši, kuri tic: Krievija teju, teju uzbruks Baltijas valstīm. Turklāt viens angļu ģenerālis sarakstījis grāmatu, ka tas notiks maijā. Pēc 9. maija būs jauna okupācija. Un pirms manis tur bija lasījis lekciju viens profesors, kurš teicis: ja viņš dzīvotu Latvijā, tad krāmētu mantiņas un brauktu prom. Jo pastāv pārliecība, ka šī kārtējā okupācija nevar nenotikt. Un studenti tam tic.» Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Interneta blefa anatomija [13]

Ceturtdiena, 18.maijs

Latvijas mediju vidē ir noticis neticamais. Žurnālists Lato Lapsa ir pārbaudījis žurnāla Ir izdevēja sniegtās ziņas par Twitter konta sekotāju skaitu, novērtējot šī skaita kvalitāti, balstoties uz birdsonganalytics.com veikto sociālo tīklu profilu analīzi. Rezultāti neglaimo par Ir izdevēja godaprātu. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Izaugsmes skumjā matemātika [36]

Piektdiena, 12.maijs

Pirmajā maijā apritēja 13 gadu, kopš Latvija ir ES dalībvalsts. Jubilejas brīdis ir labs laiks, lai novērtētu, kādi rezultāti ir sasniegti, kā norisinās tuvināšanās ES līmenim un cik liels pamats ir valdības optimismam par Latvijas gaidāmo straujo ekonomikas izrāvienu, kuru mums sola nodokļu reformas arhitekti. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Diversija pret valsti [18]

Otrdiena, 9.maijs

Daudzās Eiropas valstīs vietējās transporta nozares konkurētspēju palielina, pilnīgi vai daļēji atgriežot samaksāto degvielas akcīzes nodokli transporta nozares uzņēmumiem. Šāda kārtība ir Beļģijā, Francijā, Itālijā, Spānijā u.c. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Komunisms, fašisms un liberālisms [46]

Piektdiena, 28.aprīlis

Šā gada 12. aprīlī Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs vērsās pie nācijas ar konceptuālu vēstījumu par to, kā būtu jāveido Kazahstānas nākotne. Latvijas mediju telpā no Kazahstānas prezidenta vēstījuma pamanīja tikai to, ka Kazahstāna 2025. gadā pāries uz latīņu alfabētu. Tomēr jautājams par visu tjurku tautu kopēju pāreju uz latīņu alfabētu bija tikai viena neliela detaļa kopējā vēstījumā. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Nevienlīdzības veicināšanas reforma [29]

Otrdiena, 25.aprīlis

Lai neviens nepagūtu atjēgties, Finanšu ministrija ļoti steidzīgi nosūtīja steidzīgai saskaņošanai visām nozaru ministrijām, kā arī valdībai pietuvinātajām lobiju organizācijām valsts nodokļu politikas pamatnostādņu (2018.–2021. gadam) projektu, lai jau 28. aprīlī to varētu izskatīt valdības ārkārtas sēdē. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Māneklis Latvijas uzņēmējiem [11]

Trešdiena, 19.aprīlis

Kāpēc cilvēki dodas uzņēmējdarbībā? Tāpēc, ka vēlas nopelnīt un kļūt bagāti! Peļņa ir uzņēmējdarbības mērķis. Ir normāli un saprotami, ja peļņa no uzņēmējdarbības tiek aplikta ar nodokli. Uzņēmējdarbības matemātika ir ļoti vienkārša. Ir ienākumi no preču vai pakalpojumu pārdošanas, un tiem pretī ir izdevumi. Ja ienākumi ir lielāki par izdevumiem, tad starpība būs peļņa, kura tiek aplikta ar nodokli. Vairāk »

Juris Paiders
 

Juris Paiders

Sīrijas ķīmija [78]

Piektdiena, 7.aprīlis

Lielā eiforija par to, kā Sīrijas konfliktā demokrātiski noskaņotā tauta karo pret asiņaino Bašara al Asada diktatūru, jau sen ir izplenējusi. Savulaik Saūda karaļnams izlēma aizvietot nepaklausīgo Sīrijas prezidentu ar citu līderi. Tā kā ikvienam autoritāram režīmam ir gan slepeni, gan atklāti pretinieki, tad jautājums bija tikai par finansiālo un starptautisko atbalstu. 2011. gadā Saūda Arābijas uzmundrinātie un finansētie Asada pretinieki sāka vietējo arābu pavasari, kas nemanāmi pārauga asiņainā pilsoņu karā. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 

Juris Paiders

Lielbritānija vienmēr bija nodalīta no ES [12]

Pirmdiena, 3.aprīlis

29. martā Lielbritānija iedarbināja izstāšanās mehānismu no ES. Ir iedarbināts neatgriezenisks process. Pat tad, ja tagad notiks jauns referendumus, kura rezultātā ES iespējamo ekonomisko sankciju iebiedētie britu vēlētāji nobalsos par palikšanu ES, tas vairs neko nevar mainīt. Vairāk »

Juris Paiders
 
Juris Paiders
 
Juris Paiders
 
 

Redakcija Twitterī

Elita Veidemane RT @vinastudija: Iespējams, labākais palīgs dārza darbos... #gardening #whitewine #sommerpalais #weekend https://t.co/TSsDAZm3nT

Elita Veidemane RT @Valsts_policija: VP uzsāktas 2 lietvedības par konfliktu Bauskā un pārbaude, kurā vērtēs policistu rīcību un attieksmi notikuma vietā:h…

Elita Veidemane RT @ainarsbr11: @JanisIesalnieks @JankaPipars Bez sodiem paralēli jāizstrādā koncepcija reālai pārejai uz latviešu valodu no bērnudārza vec…

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers