Viedokļi: Politiskie amatieri 19 komentāri
 
Viedokļi

Politiskie amatieri

 
F64

Latvijā pēdējos gados popularitāti ir iemantojis jauns sporta veids – florbols. Decembrī Arēnā Rīga pat norisinājās pasaules čempionāts, kur Latvijas izlase gan rādīja ne to labāko sniegumu. Florbola popularitātei Latvijā ir vienkāršs izskaidrojums. Tā kā tas ir jauns, pasaulē mazpopulārs sporta veids, tajā ir niecīga konkurence un daudzmaz cienīgi var sacensties arī tad, ja ar to nodarbojas vien hobija (amatieru) līmenī.

Latvijā politiķi savā ziņā atgādina florbolistus. Kāpēc trenēties divreiz dienā pa vairākām stundām katrā treniņreizē (kā «īstajos» sporta veidos), ja var divreiz nedēļā stundiņu paša priekam padzenāt bumbiņu un tāpat piedalīties pasaules čempionātā? Proti, kāpēc rūpīgi strādāt, ja var tukši pamuldēt un tikt deputātos? Savu domu ilustrēšu ar piemēru.

Krievijā pēc gada paredzētas prezidenta vēlēšanas, un tajās plāno piedalīties Kremļa kritiķis, Korupcijas apkarošanas fonda vadītājs Aleksejs Navaļnijs. Nupat viņš publicējis 49 minūtes garu filmu Viņš jums nav nekāds Dimons, kurā detalizēti izgaismoti Krievijas valdības vadītāja Dmitrija Medvedeva kontrolētie īpašumi - milzīgas pilis Piemaskavas Rubļovkā un Kurskas apgabalā; vasaras rezidence - svaigi renovēta 18. gadsimta muiža Plesā, Volgas krastā; vīnogu lauki Anapā un Itālijas Toskānā; divas jahtas; māja Pēterburgā Ņevas krastmalā ar liftu automašīnai, kas ļauj, neizkāpjot no mašīnas, nonākt otrā stāva viesistabā. Filma 49 minūšu garumā sastāv no nemitīga koruptīvo faktu uzskaitījuma, katru no tiem ilustrējot ar fotogrāfijām, no gaisa ar droniem uzfilmētiem īpašumiem. Paralēli filmai ir publicēts teksta variants ar visiem dokumentiem, atsaucēm un pierādījumiem. Navaļnijs ir gatavs katru faktu pierādīt tiesā, taču pagaidām ne pats Medvedevs, ne kāda tiesībsargājošā struktūra tos nav pat mēģinājusi apstrīdēt.

Arī Latvijā šā gada 3. jūnijā paredzētas pašvaldību vēlēšanas. Ar līdzīgu darba kārtību, kādu izvirza Navaļnijs, sevi piesaka Bordāna partija. Par šī politiskā spēka galvenajām lokomotīvēm tiek virzīti divi bijušie KNAB «spīdekļi« - Juris Jurašs un Juta Strīķe. Preses konferencē abi apgalvo, ka Rīgas domē zog. Neesot neviena departamenta, kurā nevaldītu korupcija. Lieliska politiskā platforma. Aizdomas, ka Rīgas domē ne viss ir tīrs, ir visai izplatītas. Atliek vien nosaukt faktus, parādīt koruptīvo darījumu shēmas, nodemonstrēt parakstītus dokumentus, īpašuma saistību izrakstus no Uzņēmumu reģistra utt. Tā, kā to savā filmā dara Navaļnijs.

Taču nekas tāds izdarīts nav. Mājas darbs izpildīts pat ne pavirši, par ko skolā varētu teikt - sēdies, divi! Tas nav darīts vispār. To, ka visi zog, var pateikt arī bomzis otrajā tramvajā vai interneta dzejdaris Ontūns Mazpisāns. Politiskajam pieteikumam šādu pliku apgalvojumu ir krietni par maz. Taču Jurašs un Strīķe ir pieraduši nevis rūpīgi strādāt, savākt nopietnu faktu (pierādījumu) bāzi, bet gan izplatīt tukšus paziņojumus, noplūdināt pietuvinātiem medijiem izmeklēšanas materiālus un rīkot teatrālus masku šovus.

Kas traucēja Jurašam un Strīķei izveidot Navaļnija pētījumam līdzīgu politisko pieteikumu, kur vispārīgu frāžu vietā būtu uzskatāmi atsegtas nelikumības kaut vienā departamentā, kaut vienā iestādē? Ja tādas patiešām ir. Departamenta vadītājs - tāds un tāds, alga tāda, īpašumi tādi tur un tur, gada laikā bijis ceļojumos uz Maldivu salām, Maurīciju un Bali, Indonēzijā, septiņos iepirkumos no astoņiem uzvarējusi firma, kura pieder viņa klasesbiedram un tā tālāk. Nekā tāda nav pat tuvumā. Nav nekā.

Ja Krievijā Navaļnijs atļautos ar tik tukšu portfeli iznākt uz politiskās skatuves, tad viņu izsvilptu un nosauktu par Kremļa aģentu, kura vienīgais mērķis ir šādā veidā diskreditēt opozīciju. Latvijā politiskā konkurence ir tik niecīga, ka šādi tukšmuldētāji, politiķi - bumbiņas dzenātāji dažu acīs pat tiek uztverti kā nopietni spēlētāji.

Arī pirms nesenā pasaules čempionāta florbolā daži vietējie apskatnieki aizsapņojās par iespējamām medaļām mūsu izlasei. Taču izrādījās, ka pat tik mazpopulārā sporta veidā nevar gūt panākumus bez smagas svīšanas treniņos. Bez rūpīga un, galvenais, sistēmiska darba sanāk vienīgi izgāšanās. Ne tikai florbolā, bet arī politikā un visur citur. To derētu ielāgot mūsu politiskajiem amatieriem.Komentāri [19]
#
ESMAIJA 14.marts 2017 10:30 atbildēt
Rakstā teikts...Krievijā šādi tukšmuldētāji (Strīķe un Jurašs) bez pierādījumiem tiktu izsvilpti...Jā, Krievijā gan ,bet ne Latvijā! Te tauta, atšķirībā no Krievijas, ar lielu kāri uzsūc katru šādu paziņojumu, apaudzē to ar treknumiem un vāra un vārās līdz smird visa apkārtne. Ne viens vien cilvēks tā tiek norakts, bez iespējām nomazgāties tīram. Tā te ir visiecienītākā prakse cilvēku iznīcināšanai. Es reiz runāju ar Tautas partijas deputātiem, kas bija atbraukuši uz manu miestu tikties ar cilvēkiem. Jautāju, kādēļ ŠĶĒLE KLUSĒ UN VISUS APMELOTĀJUS neiesūdz tiesā. Viņi atbildēja - viņš uzskata zem sava goda skaidroties ar tik zemiskiem radījumiem...Un vēl joprojām pāri viņa galvai līst vispretīgāko melu samazgas...bez pierādījumiem..., bet Latvija ir zaudējusi vienu no gudrākajiem politiķiem - to vietā saimnieko zaķi, āboltiņas, dombrovski, tumbočkas un nu jau piebiedrosies strīķes un juraši, bet "publikas" prātus groza un toni nosaka streipi, sipenieces, .....bez pierādījumiem....
 
#
brīvais radikālis » ESMAIJA 14.marts 2017 13:00 atbildēt
Es tev varu nosaukt vienu pierādījumu - OIK. Ar to ir pilnīgi pietiekami.
 
#
brīvajam radikālim » brīvais radikālis 14.marts 2017 13:46 atbildēt
Kas ir OIK ? Lūdzu paskaidrot!
 
#
brīvais radikālis » brīvajam radikālim 14.marts 2017 14:38 atbildēt
Orālās Izglītības Klubs.
 
#
ornitalogs Vitolds 13.marts 2017 16:51 atbildēt
pareizi, kad Rotšildvanckarus un citus zaglīgu8s Volstrītas utaiņus-teroristeļus izkasīs no ASV valstiņas tā jau ne visai tīrās ligzdas, tad iespēja izmukt no KRAHA krasi pieaugs !
 
#
Gulbeniete 13.marts 2017 11:24 atbildēt
Nesaprotu, ko šeit vispār meklē avīzes nīdēji.
 
#
biedrs 13.marts 2017 9:42 atbildēt
kā vienmēr precīzi un desmitniekā .turpmāk gaidīsim rakstu no klasesbiedra sniegtās info par zzs un netikai zzs darījumiem gan politiskiem ,gan saimnieciskiem.
 
#
Fēlis 13.marts 2017 8:31 atbildēt
Ar Navaļniju nemaz nav tik viennozīmīgi. Kremlini nav tādi truliķi, lai tupa visu noformētu uz sevi. Mūsu paviršajiem kretīniem būtu ko no viņiem pamācīties. Viss minētais pieder labdarības fondiem un ir privātu uzņēmēju apmaksāts. Tātad no valsts budžeta tur finansējums nav ņemts un ,,tīri papīri'. Kā tas ir panākts un kas notiktu, ja putlera banda zaudētu varu, ir jau cits jautājums.
 
#
Fēlis » Fēlis 13.marts 2017 8:33 atbildēt
Piebildīšu, ka Navaļnijs ar šo filmu pakalpoja gan sev, sak, skatiet, kāds es pretkorupcionārs, gan bandai, kuri varēja ciniski pateikt- a mums visi papīri kārtībā.
 
Skatīt visus 19 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers