Viedokļi / Bens Latkovskis

Bens Latkovskis

"Vienotības" jaunzīmolojums [2]

Otrdiena, 24.aprīlis

Vienotība nolēmusi kļūt par Jauno Vienotību. Šī zīmola maiņa jau izsaukusi dažādas ironiskas replikas, taču ironija šeit ir gluži nevietā. Vienotība patiesi mainās, un palikt ar veco nosaukumu tai nozīmētu jēdzieniski palikt vakardienā. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Uzelpojam vieglāk [29]

Trešdiena, 18.aprīlis

Pagājušajā nedēļā cilvēce kārtējo reizi izjuta, ka miers, kurš vēl pirms pieciem gadiem šķita pašsaprotams un mūžīgs, patiesībā ir pagalam trausls. Tāpēc notikumus Sīrijā vērtēsim tieši no globālā miera saglabāšanas aspekta. Kas tur īsti notika, kādi ir šo notikumu rezultāti un iespējamās sekas? Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Orbans – skats no Latvijas [10]

Ceturtdiena, 12.aprīlis

Svētdien notikušās parlamenta vēlēšanas Ungārijā parādīja, ka nacionālkonservatīvais kurss, kuru piekopj turienes vadošā partija FIDESZ ar tās līderi, Ungārijas premjeru Viktoru Orbanu priekšgalā, joprojām saglabā augstu popularitāti ungāru vidū. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Ebreji pret Rungaini [32]

Otrdiena, 10.aprīlis

Konspirācijas teoriju cienītāji un tie, kuri vārda «ebreji» vietā lieto to šīs tautas apzīmējumu, kādu lietoja pirmskara Latvijā, šo rakstu var tālāk nelasīt, jo nekā tāda, ko varētu gaidīt no virsraksta, šajā rakstā nebūs. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Bezstājas demonstrācija [13]

Piektdiena, 23.marts

Krievijas prezidenta Vladimira Putina pārievēlēšana daudzus pasaules politiķus nostādīja visai divdomīgā situācijā. No vienas puses, Krievija ir ietekmīga valsts, viena no ANO Drošības padomes pastāvīgajām loceklēm, kodollielvalsts, un kaut vai protokola pēc tās vadītāju vajadzētu apsveikt ar ievēlēšanu, bet, no otras puses, skaidrs, ka vēlēšanas bija tīri dekoratīvas, savukārt Putina līdzšinējā politiskā darbība, graujot starptautisko tiesību normas, nerada demokrātisko valstu vadītāju vēlmi viņu apsveikt. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

No Solvitas bēgot, Edgaram rīklē [15]

Trešdiena, 21.marts

Pagājušo sestdien notika partijas Latvijas attīstībai kongress, kurš pieņēma lēmumu uz 13. Saeimas vēlēšanām iet kopā ar partijām Kustība PAR! un Izaugsme. Šo sestdien paredzēts partijas Kustība PAR! kongress, kuram jāakceptē šī sadarbība. Sociālajos tīklos ne viens vien ironizē un pat pauž sašutumu, kāpēc žurnālisti piegriež tik lielu vērību partijām, kuru reitings svārstās statistiskās kļūdas robežās. Iepriekšējās Saeimas vēlēšanās 2014. gadā Latvijas attīstībai tā arī nepārvarēja, nē, ne jau 5% barjeru, bet gan 1% barjeru. Pirms četriem gadiem tā ieguva 0,89% balsu. Vairāk »

Bens Latkovskis
 
Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Kad izšauj vilkus, savairojas jenoti [30]

Piektdiena, 9.marts

Vecrīgas kafejnīcās un pīpētavās klīst šausmu stāsti par iespējamo politiski kriminālo sprādzienu, kas varētu iet gaisā saistībā ar Rimšēviča – Martinsona – Sprūda lietu. Baumas ar katru nākamo aprites loku apaug arvien kliedzošākām detaļām un skar arvien augstākas amatpersonas. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Upuru teorijas krahs [10]

Trešdiena, 7.marts

Stambulas konvencijas (SK) ratifikāciju noraidījusi Slovākija, pirms tam Bulgārija. Arī Lietuvā Sociālās aizsardzības un nodarbinātības ministrija ierosinājusi atlikt Stambulas konvencijas ratifikāciju. Vairāk »

Bens Latkovskis
 
Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Modernie švauksti [11]

Piektdiena, 2.marts

Pagājušo nedēļu ļoti īsā laikā sabruka (tika nobrucināta) pēc aktīvu lieluma trešā lielākā Latvijas banka – ABLV banka. Par to, kā tas notika, jau rakstīts daudz. Šoreiz gribu runāt par ko citu. Par tās sabiedrības daļas reakciju, kuru pie mums ierasts dēvēt par sorosisko. Jāuzsver, ka runa ir par vērotāju no malas reakciju, nevis bankas reālajām iespējām. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Partiju estētika kā to darbības spogulis [12]

Pirmdiena, 26.februāris

Saeimas deputāti Andrejs Judins un Aleksejs Loskutovs ceturtdien oficiāli izstājās no partijas Kustība Par!. Lolita Čigāne un Ints Dālderis no partijas vēl nav izstājušies, taču pretēji valdes lēmumam atteikušies pamest Vienotības frakciju. Pašas Kustības Par! reitingi svārstās statistiskās kļūdas robežās (ap 1%), un tai ir minimālas izredzes iekļūt nākamajā Saeimā. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Eksāmens krīzes menedžmentā [13]

Ceturtdiena, 22.februāris

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšana un KNAB pret viņu ierosinātais kriminālprocess ir ne tikai pēdējā laika karstākā ziņa, kura pēc ilgiem gadiem atkal likusi Latvijas vārdu locīt pasaules mediju virsrakstos, bet arī vietējas nozīmes polittrīce, kuras sekas šobrīd vēl nav līdz galam apjaustas. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Viena uzpūsta balona gals [24]

Otrdiena, 20.februāris

Neatkarīgi no tā, kā beigsies Latvijas Bankas ilggadējā prezidenta Ilmāra Rimšēviča «ciemošanās» KNAB īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, skaidrs, ka nekas nepaliks «tā kā agrāk». Gadiem, pat gadu desmitiem pūstais Rimšēviča tēls ir plīsis, un to, tāpat kā caurdurtu balonu, otrreiz vairs neuzpūst. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Negaisa mākoņi atkal sabiezē [12]

Pirmdiena, 19.februāris

Šā gada 7. februārī notika atgadījums, kurš neizpelnījās pasaules mediju pirmās lapas, bet kura sekas var būt cilvēcei liktenīgas. Runa ir par ASV militārās aviācijas triecienu vienībām, kuras Sīrijā devās atņemt kurdu spēkiem kādu naftas pārstrādes rūpnīcu. Šo vienību pamatmasu veidoja, pārfrazējot šī brīža olimpisko terminoloģiju, karavīri no Krievijas – tā dēvētās Vāgnera militārās privātkompānijas «darbinieki». Vairāk »

Bens Latkovskis
 
 

Redakcija Twitterī

Elita Veidemane RT @Talis_L: @karlis_serzants @pucej @IlzeJaunberga Kāds žurnālists varētu izdarīt labu darbu: nointervēt visus OIK laika premjerus, EK.min…

Elita Veidemane RT @akirstei: Paskatieties pa logu, neviena miruša melnā stārķa (ķīmijas iespaidā zaudē orientāciju, rudenī lido nevis uz dienvidiem, bet S…

Elita Veidemane RT @andrispp: Šis ir episki! Padomju Dienas prihvatizators, šķietās atradis glupu jeņķi (līdzīgi, kā 1993. LC izcūkoja Levitu), kurš tagad…

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers