Viedokļi / Bens Latkovskis

Bens Latkovskis

Laiks rādīt drosmi [21]

Otrdiena, 21.marts

Šā gada 16. janvārī Norvēģijas robežapsardzes spēki netālu no Svalbāras arhipelāga aizturēja Latvijas zvejas kuģi Senators, kurš šajā apkārtnē nodarbojās ar sniega krabju zveju. Kuģis tika aizvilkts uz gandrīz tūkstoš kilometru attālo Kirkenas ostu Norvēģijā, kur joprojām tiek nelikumīgi aizturēts, radot kuģu īpašniekiem zaudējumus 6000 eiro diennaktī, nerunājot par uzlikto sodu 180 000 eiro apmērā. Vairāk »

Bens Latkovskis
 
Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Vienoties piemineklim [12]

Trešdiena, 15.marts

Sagaidot Latvijas 100 gadu jubileju, Latvijas Centrālās padomes (LCP) piemiņas fonds aicina katru Latvijas valsts piederīgo līdzdarboties un atbalstīt nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem veltīta pieminekļa izveidi Rīgā, Daugavas kreisajā krastā, pie Gaismas pils ēkas. Šādu aicinājumu pirmdien preses konferencē izteica fonda valdes loceklis Jurģis Klotiņš. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Politiskie amatieri [19]

Pirmdiena, 13.marts

Latvijā pēdējos gados popularitāti ir iemantojis jauns sporta veids – florbols. Decembrī Arēnā Rīga pat norisinājās pasaules čempionāts, kur Latvijas izlase gan rādīja ne to labāko sniegumu. Florbola popularitātei Latvijā ir vienkāršs izskaidrojums. Tā kā tas ir jauns, pasaulē mazpopulārs sporta veids, tajā ir niecīga konkurence un daudzmaz cienīgi var sacensties arī tad, ja ar to nodarbojas vien hobija (amatieru) līmenī. Vairāk »

Bens Latkovskis
 
Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

No politiķiem jāprasa konkrētība [10]

Piektdiena, 3.februāris

Reizi mēnesī katram redakcijas darbiniekam ir gods dežurēt pie tālruņa un atbildēt uz lasītāju zvaniem. Tā ir ļoti vērtīga savstarpēja domu apmaiņa. No vienas puses, laikraksta lasītājam ir iespēja pa tiešo komunicēt ar žurnālistu un izteikt gan savu sāpi, gan ieteikumus, kā labāk strādāt, bet, no otras, arī žurnālistam ir iespēja tuvāk uzzināt, ar kādām domām dzīvo viņa lasītājs. Paldies visiem zvanītājiem. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Priekš kam latviešu valoda? [18]

Ceturtdiena, 2.februāris

Apzināti lietoju šo nelatvisko, literāri nepareizo, bet visai bieži izplatīto konstrukciju – priekš kam – kāpēc, kādam nolūkam, kā dēļ vietā, jo tieši šī konstrukcija vispilnīgāk apzīmē domu – kam tā latviešu valoda vajadzīga? Pēdējo dienu notikumi rāda, ka Latvijas augstskolu rektoriem nākotnē tā tiešām vairs nebūs vajadzīga. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Grūtie laiki var nebūt tik grūti [12]

Otrdiena, 31.janvāris

Nedēļas nogali jaunais ASV prezidents Donalds Tramps veltīja telefonsarunām ar dažādiem pasaules ietekmīgākajiem spēlētājiem. No Latvijas viedokļa svarīgākās bija Trampa sarunas ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, jo Krievijas – ASV attiecības mūsu valsti ietekmē vēl būtiskāk nekā pašmāju politekonomisko grupējumu nemitīgās dubļu cīņas. Var stūrgalvīgi to izlikties nemanām, bet objektīvi Krievija ir vienīgā valsts pasaulē, kura reāli varētu apdraudēt Latvijas valsts pastāvēšanu, bet ASV – vienīgā valsts, kura Latviju varētu aizstāvēt, ja šāds apdraudējums reāli rastos. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Kurš apseglos briedi? [5]

Trešdiena, 25.janvāris

Sociālpolitiskais nobrukums parasti notiek strauji un negaidīti. Vēl vakar viss bija klusi un mierīgi, politiskais dīķis, kā ierasti, rāms ar smakojošu, sastāvējušos ūdeni, bet šodien tajā kāds ir iemetis akmeni, un jau rīt viss vārās, mutuļo un pa ielām staigā aurojošu cilvēku pūļi. Vēsturiski, ar atpakaļejošu datumu visiem viss skaidrs – situācija brieda jau sen, vienā dienā vadzim bija jālūst, tā ka nekas pārsteidzošs, lai gan pašiem notikumu dalībniekiem līdz pat tai liktenīgajai dienai tā nelikās. Vairāk »

Bens Latkovskis
 
Bens Latkovskis
 
Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Galvenais kritērijs – saprāts [12]

Piektdiena, 13.janvāris

Par spīti runām par pieaugošo interneta lomu dažādos procesos, televīzijai joprojām ir lielākā ietekme uz sabiedrisko domu. Tāpēc četru (no pieciem) Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu ievēlēšana ir ļoti svarīga. Protams, ne jau NEPLP nosaka televīziju vai radio saturu un pat ne ievirzi, taču NEPLP nekādā ziņā nevar tikt uzskatīts par dekoratīvu iestādījumu ar simboliskām funkcijām. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Kurš būs latviešu Tramps? [46]

Piektdiena, 6.janvāris

Pasaulē viss notiek cikliski, un arī politikā darbojas visiem zināmais svārsta likums. Viena novirziena politiķus nomaina cita stila politiķi, neatkarīgi no viņu sasniegumiem vai kļūdām. Politiķi un pat noteikta politiskā retorika cilvēkiem apnīk, tāpat kā ar laiku apnīk apģērbu mode. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Afrikānisko vērtību nesējs Ķīlis [34]

Otrdiena, 3.janvāris

LTV raidījumā Tieša runa (28.12.2016.) dažādi eksperti sprieda par iemesliem, kuru dēļ pār pasauli veļas tā dēvētais populisma vilnis un aug neuzticība politiskajām elitēm. Bijušais izglītības ministrs Roberts Ķīlis šo neuzticības krīzi pamatoja ar to, ka Eiropā esot atmiekšķējušās liberālās vērtības, proti, ir zudusi iespēja runāt par visu, ko grib, lai kā arī kādam tas nepatiktu. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Masu apziņas zemestrīce [6]

Piektdiena, 30.decembris

Nedaudz pārfrāzējot Ļeņinu, par aizvadīto 2016. gadu pasaulē var teikt, – antielitārā revolūcija, par kuru tik ilgi sapņoja tie, kuri jūtas nepietiekami novērtēti, beidzot ir notikusi. Valdošās elites ir noguldītas uz dēļiem. Pirmais trieciens – balsojums par Lielbritānijas izstāšanos no ES, un tad graujošs aperkots – Trampa uzvara ASV vēlēšanās. Runā, ka Hilarija Klintone tā arī nav spējusi atgūties no negaidītā trieciena un joprojām nepieņem zaudējumu. Viņa nav atlaidusi savu priekšvēlēšanu komandu un, dzīvojot pašiedomātā realitātē, sapņo par piedalīšanos 2020. gada vēlēšanās. Vairāk »

Bens Latkovskis
 
 

Redakcija Twitterī

elita veidemane RT @KarlisDelvers: Kurš piedāvās ko labāku? Laikam jau Jums prasa, @VL_TBLNNK @ZZS_ ?

elita veidemane RT @Valdurs_: Saulriets. Tagad. https://t.co/ifgt9pTEio

elita veidemane RT @KarlisDelvers: Es varētu piekrist, ka nodoklis mājoklim netiek atcelts uzreiz, bet 2018. -50%, un 2019. "0". Kāda palielināšana???? htt…

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers