Viedokļi / Bens Latkovskis

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Prom no grimstošā kuģa [35]

Pirmdiena, 24.aprīlis

Saeimas deputāte Ilze Viņķele publiski atklājusi, ka plāno dibināt jaunu politisko partiju. Portālā skaties.lv Viņķele stāsta: «Ja Vienotībā uzskatu atšķirības iegūs tādus apmērus, ka tās idejas, par kurām iestājos, nav iespējams realizēt, tad skaidrs, ka jāskatās uz citu politisko pārstāvniecību vai domubiedru grupu... Laika nogrieznis jebkuram, kurš apsver iespēju veidot kādu jaunu politisko organizāciju, ir šā gada rudens, ja vēlas startēt jau 2018. gada vēlēšanās.» Tas nozīmē, ka vasarā iespējama jauna politiskā spēka parādīšanās uz mūsu jau sūnot sākušās politiskās skatuves. Ko tas nozīmē, un kādas tam varētu būt sekas? Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Nodokļu reformas patiesie mērķi [15]

Piektdiena, 21.aprīlis

Nesen Latvijas Banka (LB) un Finanšu ministrija (FM) gandrīz vienlaicīgi nāca klajā ar saviem nodokļu sistēmas reformas plāniem. Abi reformas piedāvājumi bija apbrīnojami līdzīgi, atšķīrās vienīgi nianses, un sabiedrība kopumā tos atzina par soli pareizā virzienā, jo nodokļu slogu paredzēja it kā mazināt. Taču kaut kas šajā procesā liek būt aizdomīgam. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Vecā zupa jau apnikusi [9]

Trešdiena, 19.aprīlis

Nav noslēpums, ka Latvijā politiskās partijas nav nekādas partijas, bet sabiedrības ar ierobežotu atbildību, kur ailē – uzņēmējdarbības veids – rakstīts – politika. Taču, tā kā šī uzņēmējdarbības veida specifika cita starpā prasa arī kaut kādas ideoloģijas (tēla, vērtību sistēmas) radīšanu, šim nolūkam tiek algoti speciāli tēlu veidotāji, profesiju klasifikatorā saukti par sabiedrisko attiecību speciālistiem vai profesionālajā slengā – piarščiki. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Mežā atgriezies tīģeris [36]

Trešdiena, 12.aprīlis

Sens ķīniešu sakāmvārds, kuru esot cienījis un citējis gan Konfūcijs, gan Mao Czeduns, skan: ja mežā nav tīģera, tad par karali kļūst pērtiķis. Citiem vārdiem, ja sabiedrībā nav varas, kura gatava lietot spēku, tad par galveno tai uzkundzējas skaļākais un nekaunīgākais. Kad Baraks Obama kļuva par ASV prezidentu un saņēma Nobela miera prēmiju, veģetārisms tika pasludināts par oficiālo ASV ārpolitisko doktrīnu. Nav brīnums, ka šādos apstākļos no alām izlīda dažādi meža dīvaiņi, sākot no Sīrijas oftalmologa, beidzot ar Sanktpēterburgas džudistu. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Divas pasaules un plaisa starp tām [18]

Pirmdiena, 10.aprīlis

LTV raidījumā Aizliegtais paņēmiens tika vētīta Latvijas pensiju sistēma. Tā tika salīdzināta ar kaimiņos esošo Igauniju, un īpaša uzmanība pievērsta milzīgajai mūsu pensiju nevienlīdzībai. Latvijā ir gandrīz desmit reižu vairāk cilvēku nekā Igaunijā, kuri saņem salīdzinoši lielas pensijas (virs 700 eiro mēnesī), un nesalīdzināmi vairāk to, kas saņem mazas vai pat ļoti mazas pensijas. Ja Igaunijā mazākas pensijas par 300 eiro mēnesī saņem tikai 3% pensionāru, tad pie mums šādas pensijas saņem 65%. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Islāma terorisma saknes [18]

Ceturtdiena, 6.aprīlis

Ziņa, ka terorists, kurš nesen sarīkoja asinspirti Londonā, vairākkārtīgi apmeklējis Saūda Arābiju, lika atcerēties pavisam nesenu vērojumu Abū Dabī lidostā, kur, atgriežoties no Vjetnamas, sanāca gaidīt reisu uz Eiropu. Tur biju liecinieks pasažieru iekāpšanai lidmašīnā, kas devās no Abū Dabī uz Džedu (Saūda Arābija). Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Ledus iešana Austrumos [28]

Otrdiena, 28.marts

Pēc politiskā kursa korekcijas Rietumos (Brexit un Tramps) ledus sakustējies arī Austrumos, kur sestdien Baltkrievijā un svētdien Krievijā notika ļoti masveidīgas protesta akcijas. Minskā un citās Baltkrievijas pilsētās Lukašenko režīms pēc ilgāka veģetārisma perioda atkal parādīja zobus un ļoti agresīvi reaģēja uz sabiedrības protesta akcijām. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Laiks rādīt drosmi [21]

Otrdiena, 21.marts

Šā gada 16. janvārī Norvēģijas robežapsardzes spēki netālu no Svalbāras arhipelāga aizturēja Latvijas zvejas kuģi Senators, kurš šajā apkārtnē nodarbojās ar sniega krabju zveju. Kuģis tika aizvilkts uz gandrīz tūkstoš kilometru attālo Kirkenas ostu Norvēģijā, kur joprojām tiek nelikumīgi aizturēts, radot kuģu īpašniekiem zaudējumus 6000 eiro diennaktī, nerunājot par uzlikto sodu 180 000 eiro apmērā. Vairāk »

Bens Latkovskis
 
Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Vienoties piemineklim [12]

Trešdiena, 15.marts

Sagaidot Latvijas 100 gadu jubileju, Latvijas Centrālās padomes (LCP) piemiņas fonds aicina katru Latvijas valsts piederīgo līdzdarboties un atbalstīt nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem veltīta pieminekļa izveidi Rīgā, Daugavas kreisajā krastā, pie Gaismas pils ēkas. Šādu aicinājumu pirmdien preses konferencē izteica fonda valdes loceklis Jurģis Klotiņš. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Politiskie amatieri [19]

Pirmdiena, 13.marts

Latvijā pēdējos gados popularitāti ir iemantojis jauns sporta veids – florbols. Decembrī Arēnā Rīga pat norisinājās pasaules čempionāts, kur Latvijas izlase gan rādīja ne to labāko sniegumu. Florbola popularitātei Latvijā ir vienkāršs izskaidrojums. Tā kā tas ir jauns, pasaulē mazpopulārs sporta veids, tajā ir niecīga konkurence un daudzmaz cienīgi var sacensties arī tad, ja ar to nodarbojas vien hobija (amatieru) līmenī. Vairāk »

Bens Latkovskis
 
Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

No politiķiem jāprasa konkrētība [9]

Piektdiena, 3.februāris

Reizi mēnesī katram redakcijas darbiniekam ir gods dežurēt pie tālruņa un atbildēt uz lasītāju zvaniem. Tā ir ļoti vērtīga savstarpēja domu apmaiņa. No vienas puses, laikraksta lasītājam ir iespēja pa tiešo komunicēt ar žurnālistu un izteikt gan savu sāpi, gan ieteikumus, kā labāk strādāt, bet, no otras, arī žurnālistam ir iespēja tuvāk uzzināt, ar kādām domām dzīvo viņa lasītājs. Paldies visiem zvanītājiem. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Priekš kam latviešu valoda? [18]

Ceturtdiena, 2.februāris

Apzināti lietoju šo nelatvisko, literāri nepareizo, bet visai bieži izplatīto konstrukciju – priekš kam – kāpēc, kādam nolūkam, kā dēļ vietā, jo tieši šī konstrukcija vispilnīgāk apzīmē domu – kam tā latviešu valoda vajadzīga? Pēdējo dienu notikumi rāda, ka Latvijas augstskolu rektoriem nākotnē tā tiešām vairs nebūs vajadzīga. Vairāk »

Bens Latkovskis
 
 

Redakcija Twitterī

Elita Veidemane RT @ru_rbc: Алексею Навальному диагностировали химический ожог глаза,но он всё равно вышел в эфир вечернего шоу на своём канале: https://t.…

Elita Veidemane RT @ints_goze: Akurāt kā pie mums padomju okupācijas laikā! https://t.co/aFmzjGHDqs

Elita Veidemane Их осталось всего 30 в мире, нельзя терять ни минуты. Спасем #вакита от исчезновения. Подпишите и сделайте ретвит https://t.co/7zX6FOV98C

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers