Viedokļi / Bens Latkovskis

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Siles kārotāju apvienība [33]

Otrdiena, 17.oktobris

Ziņu, ka četri jau vairākās partijās pabijuši politiķi (Artis Pabriks, Mārtiņš Bondars, Juris Pūce, Vents Armands Krauklis) nākuši klajā ar ierosinājumu apvienot spēkus startam nākamā gada Saeimas vēlēšanās, uzzināju ceturtdienas vakarā Briseles lidostā no partijas Kustība PAR! pelēkā kardināla Pētera Viņķeļa. «Lai arī mēs esam PAR!, šoreiz mēs esam pret,» viņš, ierasti ironizējot, neslēpa skepsi pret kārtējo jaunveidojumu. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Liela kara iespējamība [29]

Otrdiena, 10.oktobris

Šobrīd par lielu karu runāt neskaitās stilīgi. Labais tonis liek teikt, ka cilvēces saprātīgākā daļa procesus kontrolē un, ja arī kaut kur pie varas ir pa kādam nelīdzsvarotam psihopātam, politiskajam diletantam vai avantūristam, tad arī viņiem ir pietiekami augsts pašsaglabāšanās instinkts, kas neļaus darīt pārāk lielas muļķības. Tāpēc jo nozīmīgāka šķiet radiostacijas Eho Moskvi galvenā redaktora Alekseja Venediktova atbilde uz izcilā krievu literāta Dmitrija Bikova tiešu jautājumu: vai liels karš ir iespējams? (Sobesedņik 3.10. 2017.) Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Reira viduslaiku izpratne par taisnīgumu [40]

Piektdiena, 6.oktobris

No 1. oktobra Latvijā ir palielinātas (indeksētas) vecuma pensijas. Brīnišķīgi, ka mūsu valstī rūpējas par veciem cilvēkiem; par tiem, kuriem liela dzīves daļa pagāja, cīnoties ar padomju laiku sadzīves grūtībām; par tiem, kuriem arī jaunie laiki dažādu, pārsvarā objektīvu, iemeslu (vecuma) dēļ nekādu vieglo dzīvi neatnesa. Bet… Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Katalonijas indikatori [15]

Trešdiena, 4.oktobris

Referendums par Katalonijas neatkarību aizvadīts. Var jau teikt, kā to izdarīja Spānijas premjerministrs Mario Rahojs, ka «nekāda referenduma nebija». Tiesa, visa pasaule redzēja pretējo. To, ka, par spīti Spānijas policijas brutālajiem centieniem šo referendumu nepieļaut, tas tomēr notika. Arī pašā Katalonijā tika novērtēta Madrides rīcība, kā rezultātā plaisa starp Kataloniju un Spāniju tikai paplašinājās. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Plastmasas dievekļu priekšrocības [7]

Ceturtdiena, 28.septembris

Latvijā uz katrām vēlēšanām parādās jauni «baltā zirga bruņinieki», «laimes lāča dīdītāji» un tamlīdzīgi kaimiņi. Šis jauno partiju bums no sabiedrības puses tiek gan izsmiets (jaunas partijas aug kā sēnes), gan akceptēts, jo «nav jau par ko balsot». Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Nākotnes stratēģijas [10]

Pirmdiena, 25.septembris

Saeimas balsojums par prezidenta Raimonda Vējoņa ierosinājumu nepilsoņu bērnu jautājumā iezīmēja ne tik daudz koalīcijas partiju attieksmi pret šo problēmu, cik izvēlēto stratēģiju nākamruden paredzētajām vēlēšanām. Šī stratēģija ir gauži vienkārša – kaut kā izvilkt līdz vēlēšanām, cenšoties nedarīt nekādas asas kustības, neko nemainīt, iekonservējot visu, ko vien var konservēt. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Kāda ir jūsu cilts piederība? [30]

Ceturtdiena, 21.septembris

Valsts prezidents Raimonds Vējonis rosina izbeigt praksi nepilsoņu jaundzimušajiem bērniem ļaut palikt nepilsoņu statusā. Šis priekšlikums izraisījis zināmu sabiedrības viļņošanos, taču izskatās, ka viss paliks pa vecam, jo valdošā koalīcija šobrīd nav ieinteresēta politiskos satricinājumos. Taču iesāktā diskusija, manuprāt, ir labs iemesls, lai parunātu par kaut ko nozīmīgāku, kam ar konkrēto pilsonības jautājumu gan ir tikai pakārtota saistība. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Veinbergas skauģu «melnās sirdis» [83]

Otrdiena, 19.septembris

Zviedrijā dzīvojošā «mediju eksperte» Sandra Veinberga sociālajā vietnē twitter publicējusi ierakstu: «Nevēlos, lai no manas nodokļu naudas maksā gigantiskas summas Porziņģim. LV ir daudz vairāk vajadzību slimajiem, vecajiem, mazturīgajiem.» Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Varoņi aiziet neatzīti [20]

Trešdiena, 13.septembris

Svētdien ziņu lente atnesa skumju ziņu – mūžībā aizgājis Konstantīns Pupurs. Tas pats jaunais, pārgalvīgais grupas Helsinki – 86 čalis, kurš 1988. gada 14. jūnijā pirmo reizi padomju okupācijas apstākļos publiski pacēla sarkanbaltsarkano karogu pašā Rīgas centrā pie kafejnīcas Luna (tagad McDonald’s ēstuve), aiznesa to augsti virs galvas turētu līdz Brīvības piemineklim, tad līdz Raiņa piemineklim un tālāk uz Brāļu kapiem. Vairāk »

Bens Latkovskis
 
Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Atpalikusī Rīgas pilsētvide [5]

Ceturtdiena, 7.septembris

Ir sācies jaunais mācību gads, un uz Rīgas ielām (tiltiem) parādījušies milzu sastrēgumi. Īpaši jau rītos un vakarpusē. Cilvēki ierasti lamā Ušakovu un, šķendējoties par sastrēgumiem, par to galveno iemeslu min līdz mācību gada sākumam nepabeigtos ielu remontdarbus. Pēc dažām nedēļām tos pabeigs, un tad? Vai sastrēgumu kļūs mazāk? Varbūt par kripatu mazāk arī kļūs, taču ne jau šajos remontdarbos slēpjas problēmas sakne. Tā slēpjas aplami izvēlētajā pilsētas attīstības konceptā, kurš balstās arhaiskos pagājušā gadsimta priekšstatos par to, kādai jāizskatās modernai pilsētai. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Reira mūžīgās nabadzības teorija [52]

Piektdiena, 1.septembris

Sociālajos tīklos lielu ievērību izpelnījusies labklājības ministra Jāņa Reira intervija interneta izdevumā lvportals.lv. Reira viedokli pat nevar pārstāstīt. Tas jācitē precīzi: «Esmu pilnībā pārliecināts, ka, piemēram, Spānija nekad nepanāks Luksemburgu. Nekad. Un Luksemburga nepanāks Šveici. Tas ir populisms, kad sakām, ka mums jāpanāk tādu valstu līmenis kā Vācija, Luksemburga vai Šveice. Tas nav iespējams.» Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Doktora Judina stratēģiskā kļūda [31]

Ceturtdiena, 31.augusts

Nenoliedzami, ka deputāta vai kāda cita valsts amata izmantošana savtīgos nolūkos ir izskaužama parādība jebkurā valstī un jebkurā sabiedrībā. Pret to ir jācīnās, un jārada neciešami apstākļi tiem, kas to nevar vai negrib saprast. No šāda aspekta var censties saprast tos, kuri mēģina izmantot žurnāla Ir publikācijas (tā dēvētās Rīdzenes sarunas) šīs problēmas aktualizācijai un ir pat iniciējuši Saeimas izmeklēšanas komisijas izveidošanu. Taču tikai censties, ne vairāk, jo saprast un loģiski izskaidrot, kāpēc it kā nopietns jurists, tiesību zinātņu doktors Andrejs Judins šādam nolūkam izmanto tik apšaubāmu gadījumu (keisu), nevar. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Kad mīla beigusies [10]

Trešdiena, 30.augusts

Satiksmes lietu eksperts un kādreizējais Vienotības atbalstītājs Tālis Linkaits, komentējot ziņu par to, ka Vienotību pamet gandrīz visi Saulkrastu novada nodaļas biedri, tīmeklī ietvītojis: «Nabaga Vienotība tagad nodrošinās darbu LETAs ziņu lentei: varēs ik pārdienas ziņot par kādu izstāšanos.» Vairāk »

Bens Latkovskis
 
 

Redakcija Twitterī

Elita Veidemane RT @Prusis: @Nepareizais Līdz 2014.gadam Krima mentāli un arī faktiski bija Krievijas kontrolē, taču jābūt izlasītam idiotam, lai tā palais…

Inga Paparde RT @ltvzinas: Saasinājusies ģimenes ārstu neapmierinātība ar @veselibasmin reformu piedāvājumiem; streiks turpināsies. https://t.co/ekGHx5a…

Elita Veidemane today's stats : 1 new follower, 184 non-followers. found via https://t.co/WfUXTM9HOg

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers