Viedokļi / Baiba Lulle

Baiba Lulle

Zaļās manipulācijas [2]

Otrdiena, 17.janvāris

Pirmajā brīdī raugoties, varētu šķist, ka pagājušās nedēļas pilnmēness acīmredzot spēcīgi ietekmējis Latvijas Zaļo partiju (LZP). Varbūt sava loma arī pilnmēnesim, bet vairumu procesu var izskaidrot ar stratēģiskām kalkulācijām. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Par mata tiesu [7]

Trešdiena, 11.janvāris

Svētku maratona laikā Latvijas mediju uzmanībai garām paslīdējušas problēmas, kas saistītas ar Krievijas militārās aviācijas ražotāja lidmašīnām Sukhoi Superjet (SSJ), kuras gandrīz iegādājās mūsu nacionālā aviokompānija airBaltic. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Voldemorta vārdu minot [4]

Pirmdiena, 9.janvāris

Potenciālā zaļo Rīgas mēra kandidāta Viestura Silenieka sadarbības pieļāvums ar Saskaņu un tās mēru Nilu Ušakovu pēc pašvaldību vēlēšanām sacēlis vētru ūdens glāzē. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Vadzis liecas. Vai lūzīs? [13]

Trešdiena, 4.janvāris

Tā neapmierinātā murmināšana un arī skaļāka rūkšana, kas zumēja no malu malām, nebija tikai subjektīvas izjūtas par augošu cilvēku neapmierinātību. To apstiprina arī statistika, tostarp 2016. gada decembrī pēc Neatkarīgās Rīta Avīzes pasūtījuma veiktā SKDS aptauja par iedzīvotāju un pilsoņu uzticēšanos dažādām institūcijām. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Katru gadu no jauna [2]

Ceturtdiena, 22.decembris

Vērojot Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra uzvārdā nosaukto procesu ap budžetu un īpaši – sociālā un mikrouzņēmuma nodokļa izmaiņām, derētu izvērtēt, kas no iepriekš budžetā solītā un prognozētā piepildījies šogad. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Kā tikt stikla kalnā? [13]

Otrdiena, 13.decembris

Jezga ap mikrouzņēmumu un sociālā nodokļa maksāšanas izmaiņām atstājusi ēnā ilgtermiņā būtiskāku tēmu – vidējās izglītības kvalitāti, kas atsegta nesen publiskotajā Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas (PISA) pētījumā. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Mest pakaļ pilsonību? [22]

Ceturtdiena, 1.decembris

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un viņa izveidotā ekspertu grupa kārtējo reizi cenšas pacelt darba kārtībā sabiedrības saliedētības tēmu. Vai šie centieni paliks kārtējās akadēmiskās parunāšanas, koncepciju un citu labo vēlējumu līmenī, vai arī rosinās reālas izmaiņas? Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Sagraut neradot [11]

Piektdiena, 25.novembris

Piketēšana pie Saeimas kārtējo reizi nav devusi rezultātu – līdz vēlai naktij skatot budžetu, koalīcija draudzīgi lēmusi no 2019. gada likvidēt mikrouzņēmumu nodokli (MUN) un likt ne tikai mikrouzņēmumos, bet arī citviet daļlaika nodarbinātajiem maksāt lielāku sociālo nodokli. Nākamgad tas būs 75% no pilna sociālā nodokļa no minimālās algas jeb 97,16 eiro, pēc gada – jau 100% par katru nodarbināto. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Zolitūdes vienošanās – labāk vēlu nekā nekad [1]

Trešdiena, 9.novembris

Veikalu tīkls Maxima Latvija nepilnus trīs gadus pēc Zolitūdes traģēdijas vienojies par 100 000 eiro kompensācijas izmaksu par katru bojā gājušo to tuviniekiem. Grūti to vērtēt ar vienu olekti, jo cilvēki, kas paši nav cietuši, nevar ielīst to ādā, kas joprojām redz murgus par tās dienas baisajiem notikumiem un zaudētajiem mīļajiem. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Jūrmalgeita. Turpinājums sekos? [9]

Pirmdiena, 7.novembris

Ja vēl kāds Latvijā nezināja, kas ir Gatis Truksnis, tad pagājušonedēļ uzzināja. Trukšņa slavas brīdi piektdien gan nedaudz aizēnoja pēkšņā sniega un vasarriepnieku paralizētā satiksme Rīgā. Vairāk »

Baiba Lulle
 
 

Redakcija Twitterī

elita veidemane RT @DimitriySavvin: Ja bēglim vajadzīgs pabalsts uz citu rēķina, nevis glābiņš, tas nav bēglis, bet parazīts. https://t.co/7qRPW71nLI http…

elita veidemane RT @elzariga: Tas,ka LVpametuši vismaz300tkst iedzīvot,nevienu pētnieku neinteresē,bet dažu 10u migrantu aizmukš.gan baigi satrauc https://…

elita veidemane RT @akirstei: Drusku par daudz sarkankoka! https://t.co/Jv9iwSFH1M

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers