Viedokļi / Baiba Lulle

Baiba Lulle

Vilks paēdis, kaza dzīva, kāposts rokās [3]

Trešdiena, 15.februāris

Lai vilks paēdis un kaza dzīva. Tā varētu dēvēt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atzinumu par eveselības sistēmas funkcionalitāti. To grūti nekritizēt, bet nevar arī pārāk aizrauties, lai Latvija saņemtu 10 miljonus eiro Eiropas finansējumu un gadiem muļļātā, dārgā un pagaidām neefektīvā projekta kopizmaksas 14 miljonu eiro apmērā nenāktos segt Latvijas nodokļu maksātājiem. Vēl gan brāķu finansiālo ietekmi vērtēs Centrālā finanšu līgumu aģentūra, bet martā Latvijai jāsniedz ziņojums Eiropas Komisijai. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Pāragri teikt: Hop! [4]

Pirmdiena, 13.februāris

Pāretēji uzņēmēju prognozēm, pērn ieviestā solidaritātes nodokļa maksātāju skaits nevis krities, bet pat pieaudzis, un, kā apgalvo Finanšu ministrija (FM), šā nodokļa iekasēšanas plāns pārsniegts par 10,1%. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Zaļo spožums un posts [5]

Pirmdiena, 6.februāris

Premjers Māris Kučinskis (ZZS) nesen izteicās, ka viņa domstarpības ar Eiroparlamenta deputāti Ivetu Griguli (ZZS) neapdraud ZZS vienotību. Vienotību tās noteikti neapdraud, jo vislabāk to apdraudēt prot pati Vienotība. Par ZZS vienotību vēl grūti spriest, atsevišķu zemsaviešu neapmierinātība jau bija manāma. Bet acīmredzami Grigules sāga ir apdraudējusi ZZS reitingu. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Katrs talants ir vērtība [1]

Trešdiena, 1.februāris

Teju tikpat lielu sabiedrības šūmēšamos kā pirms oficiālā priekšvēlēšanu perioda sākušās masīvās Saskaņas un Gods kalpot Rīgai reklāmas radījis ziedošanas lūgums jaunajai Latvijas daiļslidošanas zvaigznei Denisam Vasiļjevam. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Populisti vai patrioti? [16]

Pirmdiena, 30.janvāris

Lai arī jau 2013. gadā pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pasūtījuma tika veikts pētījums par mazo lauku skolu tīklu Latvijā (izpildītājs: Baltic Institute of Social Sciences), IZM atkal pētīs skolu tīklu. Šoreiz 90 000 eiro vērts pasūtījums bez konkursa deputātu kvotu ietvaros nodots apgādam Jāņa sēta. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Melnais darbs [8]

Trešdiena, 25.janvāris

Valdība daļu naudas veselības aprūpei, pedagogu algu pielikumam šogad uzzīmējusi uz papīra, jo īpaši mediķu algu palielināšanai 2018. gadā, bet skaidrības, kur ņemt naudu, vēl nav. Līdz aprīlim jāizvēlas veselības aprūpes finansēšanas modelis un naudas avoti, tāpat līdz šim laikam valdība solīja sagatavot priekšlikumus plašākai nodokļu sistēmas reformai. Kā teic premjers Māris Kučinskis, notiek «melnais darbs» pie iespējamajiem finanšu avotiem, ko plašākai publikai varētu prezentēt februārī. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Jāpārtrauc negatīvās pieredzes ķēde

Pirmdiena, 23.janvāris

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vai citu slimnīcu traumpunktu statistika ik dienu vēsta par negadījumiem ar bērniem. Daudzi tiešām ir negadījumi, bet liela daļa – traumas, kuras varēja novērst, ja vecākiem pietiktu saprāta nenolikt indīgus šķidrumus vai asus, bīstamus priekšmetus bērniem pieejamās vietās, ja bērni tiktu pienācīgi pieskatīti. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Zaļās manipulācijas [3]

Otrdiena, 17.janvāris

Pirmajā brīdī raugoties, varētu šķist, ka pagājušās nedēļas pilnmēness acīmredzot spēcīgi ietekmējis Latvijas Zaļo partiju (LZP). Varbūt sava loma arī pilnmēnesim, bet vairumu procesu var izskaidrot ar stratēģiskām kalkulācijām. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Par mata tiesu [7]

Trešdiena, 11.janvāris

Svētku maratona laikā Latvijas mediju uzmanībai garām paslīdējušas problēmas, kas saistītas ar Krievijas militārās aviācijas ražotāja lidmašīnām Sukhoi Superjet (SSJ), kuras gandrīz iegādājās mūsu nacionālā aviokompānija airBaltic. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Voldemorta vārdu minot [4]

Pirmdiena, 9.janvāris

Potenciālā zaļo Rīgas mēra kandidāta Viestura Silenieka sadarbības pieļāvums ar Saskaņu un tās mēru Nilu Ušakovu pēc pašvaldību vēlēšanām sacēlis vētru ūdens glāzē. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Vadzis liecas. Vai lūzīs? [13]

Trešdiena, 4.janvāris

Tā neapmierinātā murmināšana un arī skaļāka rūkšana, kas zumēja no malu malām, nebija tikai subjektīvas izjūtas par augošu cilvēku neapmierinātību. To apstiprina arī statistika, tostarp 2016. gada decembrī pēc Neatkarīgās Rīta Avīzes pasūtījuma veiktā SKDS aptauja par iedzīvotāju un pilsoņu uzticēšanos dažādām institūcijām. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers