Viedokļi / Baiba Lulle

Baiba Lulle

Ierēdņu zemo algu mitoloģija [17]

Piektdiena, 16.februāris

Vienlaikus ar vaimanoloģiju par zemo atalgojumu valsts pārvaldē, kura dēļ tajā trūkstot augsti kvalificētu kadru, sabiedrību atkal un atkal pārsteidz fakti par tajā strādājošajiem izmaksātām solīdām algām un dāsnām piemaksām. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Brēka latviskā gaumē [21]

Otrdiena, 13.februāris

Mediķu cīņā par algu paaugstinājumu daudz tika piesaukts ārstu un māsu trūkums, kas atsevišķās specialitātēs un reģionos ir īpaši sāpīgs un jau draud radīt sistēmiskas problēmas. Tomēr – kad tiek piedāvāts tieši trūkstošos mediķus importēt, tad – paldies, iztiksim! Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Naudas mazināšanas efekts – politiskā procesa defekts

Piektdiena, 9.februāris

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) modrā acs aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās saskatījusi virkni pārkāpumu partiju deklarācijās un priekšvēlēšanu aģitācijā – nogrēkojušās 38 partijas, tostarp pieredzējušās, parlamentā, pašvaldībās jau pārstāvētās. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Kur zivs pūstošā galva? [16]

Piektdiena, 2.februāris

Teju līdz nāvei novārdzināts bērns Kalkūnos, vardarbība pret bērniem Jelgavas bērnu namā, nepaklausīgāko sūtīšana uz psihoneiroloģiskajām slimnīcām, vienaldzība un nevērība pret zīdaiņiem Kapseļu ielas bērnu namā vēl bija tikai ziediņi, salīdzinot ar tiesībsarga atklāto bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā Ainaži. Vai šī ir tikai aisberga redzamā daļa, un kas notiek citās iestādēs? Kas notiek ar cilvēcību, atbildību? Ne tikai iestādes vadītāja un personāla, bet arī visas nozares vadības. Zivs pūst no galvas. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Darba varoņi [5]

Ceturtdiena, 25.janvāris

Latvijas strādājošajiem un uzņēmējiem, jo īpaši reģionos, būtu jāpiešķir kādi ordeņi vai vismaz viņu vārdi jāieraksta «darba varoņu» stūrītī, ja apstākļos, kad iedzīvotāju skaits turpina kristies, nodokļu politika nebija tā konkurētspējīgākā, valsts spējusi uzrādīt pēdējos gados augstāko ekonomikas kāpumu. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Prast izmantot [3]

Piektdiena, 19.janvāris

Apgriezienus uzņem Saeimas Analītiskais dienests (AD) – pēc viena pērn veikta pētījuma šogad ķersies klāt citām deputātus interesējošām tēmām. Ilgi lolotā dienesta pienesumā šaurākās vietas varētu būt parlamentāriešu izvēles, kas nereti ir šauri politiskas ar vizionāra skatījuma trūkumu, kā arī dienesta mazā kapacitāte. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Frakcijas izstrādājums [13]

Trešdiena, 3.janvāris

Tikko vēlēšanu gads sācies, partijas Kustības Par (partija vai kustība?) pārstāvji Saeimā – izbijušie partijas, bet esošie frakcijas Vienotība deputāti aktualizējuši savas ambīcijas. Paristi vēlas teikšanu ne tikai baltiem diegiem šūtajā Vienotības frakcijā, bet arī koalīcijā. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Ar naudas atrašanu kā pa celmainiem labirintiem [9]

Piektdiena, 29.decembris

Fuu, gads izturēts! – droši vien atviegloti nopūtās veselības ministre Anda Čakša, īsi pirms Ziemassvētkiem dodoties dzemdību atvaļinājumā, vienlaikus nodrošinoties ar politisko aizmuguri un iestājoties Latvijas Zaļajā partijā. Līdzīgi kā to darījuši citi deputāti un ministri. Gads tiešām nebija viegls, jautājums par Čakšas demisiju virmoja gaisā ik pa laikam, bet ministre turējās un, būdama devītajā mēnesī, vēl decembra vidū kāpa Saeimas tribīnē aizstāvēt beidzot finiša taisnē nonākušo Veselības aprūpes finansēšanas likumu. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Kurš būtu runājis par atklātību! [15]

Piektdiena, 22.decembris

Tā kā Ilmāra Poikāna jeb Neo likuma pārkāpšana sabiedrībai radījusi lielāku ieguvumu nekā kaitējumu, Valsts prezidents Raimonds Vējonis ne tikai vienkārši apžēlojis Neo un atcēlis tiesas piespriesto sodu, bet arī noņēmis viņam sodāmību. Ar ko attaisnojams šāds vēsturisks žests, kas vēl nebija pieredzēts neatkarīgās Latvijas laikā, turklāt ar pamatojumu, kas neiet kopā ar paša prezidenta kancelejas rīcību? Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Vieta bažām paliek [5]

Pirmdiena, 18.decembris

Jaunais Veselības aprūpes finansēšanas likums beidzot pieņemts, bet diskusijas un šaubas turpinās, un Valsts prezidents tūlīt varēs vētīt aicinājumus to neizsludināt. Argumenti: pakalpojumu pieejamības mazināšana, ēnu ekonomikas problēmu uzkraušana uz mediķu pleciem. Bažas ir arī par to, kā praktiski jaunā sistēma strādās klunkurējošās e-veselības un dažādu veselības aprūpes pakalpojumu grozu ietvaros. Vairāk »

Baiba Lulle
 
 

Redakcija Twitterī

Elita Veidemane RT @E_Stendzenieks: Ka tik nav kā ar Zatlera atlaisto Saeimu. Sākumā mājsaimnieces orgasmā vārtās pie TV, pēc 3 mēnešiem izrādās, ka viss i…

Elita Veidemane RT @RitaEvaNa: LB dod miljonus nerezidentus apkalpojošu banku glābšanai, bet pret latviešu skolām iet karš. https://t.co/V4h2GoooxA

Elita Veidemane RT @Zn_Portnova:

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers