Viedokļi / Baiba Lulle

Baiba Lulle

Farmācijas biznesa redzamā vara [4]

Ceturtdiena, 14.decembris

Vienotība norāvusi stopkrānu Veselības ministrijas iecerei centralizēti iegādāties ķīmiskos preparātus vēža ārstēšanai. Kā paudis Vienotības vadītāja vietnieks Vilnis Ķirsis, jautājumu lūgts atlikt uz nedēļu, jo tas valdības darba kārtībā nonācis «pēdējā brīdī», tāpēc noteikumu grozījumi vēl sīkāk jāapspriež koalīcijas sanāksmē 18. decembrī. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Stiprinām partijas? Smieklīgi! [7]

Pirmdiena, 11.decembris

Ik pa laikam izskan prātojumi par Saeimas un Valsts prezidenta vēlēšanu, premjera nominēšanas un ministru nominēšanas un apstiprināšanas kārtības maiņu. Jautājumu ir pētījušas speciālas komisijas, darba grupas prezidenta paspārnē, kādas iniciatīvas nokļūst arī Saeimā. Arī pagājušonedēļ, kad bez garām debatēm tika noraidīta iniciatīva atjaunot pirmskara Latvijā bijušo atvērto sarakstu sistēmu Saeimas vēlēšanām. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Varbūt labāk tomēr lemt Saeimā? [7]

Otrdiena, 5.decembris

Iniciatīva Valsts prezidentu ievēlēt atklātā balsojumā liecina par sabiedrības neuzticēšanos politiķiem, diemžēl šādas kārtības ieviešana uzticēšanos nevairos. Tādējādi ņemšanās ap prezidenta ievēlēšanas kārtības maiņu, par ko lēmums varētu būt neilgi pirms Saeimas vēlēšanām, vairāk vērtējama priekšvēlēšanu zīmēšanās kontekstā. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Attīstīto valstu klubiņā ar akmens laikmeta medikamentiem [10]

Otrdiena, 28.novembris

Lai gan ar vēzi sirgstošo cilvēku pilnvērtīgas un savlaicīgas diagnostikas un ārstēšanas problēmas pēdējos gados pastāvīgi bijušas mediķu, sabiedrības un politiķu uzmanības lokā, plašāku uzmanību problēmai pievērsa mūziķa Valtera Frīdenberga palīdzības lūgums slimības specifiskai diagnostikai un ārstēšanai Vācijā. Rekordīsā laikā atsaucīgā sabiedrība ar ziedot.lv starpniecību saziedoja 100 000 eiro. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Willkommen, Angela! [4]

Ceturtdiena, 23.novembris

Vācijas politiķiem ar tik pieredzējušo kancleri Angelu Merkelu priekšgalā vajadzētu braukt stažēties uz Latviju – iemācītu koalīciju sastiķēt vienā dienā! Pēc tam tikai jāvienojas par ministru vārdiem un dažu politiski pretrunīgāko jautājumu iesaldēšanas laiku. Var arī jautājumus, kuros partijas nespēj panākt sapratni, koalīcijas vienošanās dokumentā ierakstīt īpašā sadaļā: tai un tai partijai ir atšķirīgs viedoklis. Ko tur sarežģīt? Viss vienkāršais ir ģeniāls un otrādi. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Nav viegli būt prezidentam [4]

Otrdiena, 14.novembris

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iebildumi pret likuma Par tiesu varu grozījumiem ir diskutabli. Tāpat kā virkne citu viņa iniciatīvu, no kurām vairākas Saeima nav respektējusi. Prezidents nejūt drēbi vai cenšas to saplēst, vai arī Saeima nerespektē prezidentu vai arī viņa padomnieku iniciatīvas? Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Slikts piemērs – lipīgs [3]

Pirmdiena, 13.novembris

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) iecere ik mēnesi publiskot informāciju par darba devējiem, kuru darbinieku vidējā mēnešalga ir minimālās algas apmērā vai mazāka, tāpat kā čeku loterija ir apšaubāmi efektīvi ēnu ekonomikas mazināšanas instrumenti. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Ja nav kazai piena, tad nav! [8]

Trešdiena, 8.novembris

Tas, ka mēnesis ekonomikas ministra atrašanai jau par apsmieklu kļuvušajai Vienotībai ir smags pārbaudījums, bija skaidrs. Bet neviens neprognozēja, ka ar Vienotību ir tik traki, ka tā vispār nespēs vienoties par citu ministru Arvila Ašeradena vietā. Un kur nu vēl Solvitas Āboltiņas izslēgšanu no partijas brīdi pirms viņas aiziešanas, kura esot pinusi intrigas un diskreditējusi ministra meklēšanu! Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Neiecirst sev kājās [4]

Trešdiena, 1.novembris

Uzmodelēt skolu tīklu kartē ir viena lieta, cita – to ieviest praksē. Tur vēl daudz šķēpi tiks lauzti, un ne bez iemesla – niansēm te ir nozīme, bet tieši tās vēl nav skaidras. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Pagrābties dziļāk [3]

Pirmdiena, 23.oktobris

Nepilnu gadu pirms vēlēšanām Saeima sarosījusies grozīt Partiju finansēšanas likuma normas. Valsts pārvaldes un pašvaldību lietu komisija šodien ķersies pie grozījumiem 3. lasījumā. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Vēl cīņa nav galā un nebeigsies [4]

Ceturtdiena, 12.oktobris

Premjers Māris Kučinskis (ZZS) un Vienotības vadītājs Arvils Ašeradens pauduši, ka jautājums par vispārizglītojošo skolu pāreju uz izglītību latviešu valodā jāatrisina, vēlākais, līdz 2018. gada februārim, lai to neizmantotu priekšvēlēšanu kampaņā. Naiva cerība vai liekulība? Izmantos, kur liksies! Krievi atkal nāks, viņus atkal sitīs. Vēl cīņa nav galā un nebeigsies... Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Būs kvalitāte, būs vairāk studentu [4]

Otrdiena, 10.oktobris

Pirms spriest par vispārējas bezmaksas vai visu studējošo līdzfinansētas augstākās izglītības piemērotību Latvijai, visupirms vajadzētu pacensties celt tās kvalitāti un konkurētspēju. Tad netrūks nedz maksas, nedz bezmaksas studētgribētāju, kuru diplomu arī atzinīgāk uzlūkos prasīgi darba devēji. Vairāk »

Baiba Lulle
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers