Viedokļi / Baiba Lulle

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Vēl cīņa nav galā un nebeigsies [4]

Ceturtdiena, 12.oktobris

Premjers Māris Kučinskis (ZZS) un Vienotības vadītājs Arvils Ašeradens pauduši, ka jautājums par vispārizglītojošo skolu pāreju uz izglītību latviešu valodā jāatrisina, vēlākais, līdz 2018. gada februārim, lai to neizmantotu priekšvēlēšanu kampaņā. Naiva cerība vai liekulība? Izmantos, kur liksies! Krievi atkal nāks, viņus atkal sitīs. Vēl cīņa nav galā un nebeigsies... Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Būs kvalitāte, būs vairāk studentu [4]

Otrdiena, 10.oktobris

Pirms spriest par vispārējas bezmaksas vai visu studējošo līdzfinansētas augstākās izglītības piemērotību Latvijai, visupirms vajadzētu pacensties celt tās kvalitāti un konkurētspēju. Tad netrūks nedz maksas, nedz bezmaksas studētgribētāju, kuru diplomu arī atzinīgāk uzlūkos prasīgi darba devēji. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Atmaksā vispirms! [9]

Piektdiena, 6.oktobris

Pagājušonedēļ pēc LTV raidījuma Aizliegtais paņēmiens žurnālistiskā eksperimenta restorānā Tokyo City uzņēmēji tika kaunināti par nodokļu nemaksāšanu, bet šīs nedēļas ziņas pagriezušas pārmetošus skatienus paša nodokļu iekasētāja un valsts pārvaldes virzienā. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Juridiskā tehnika vai atkāpšanās ceļš? [4]

Pirmdiena, 2.oktobris

Lai veselības aprūpes budžeta palielināšanu beidzot paceltu no daudz dzirdētiem, bet nerealizētiem solījumiem ticamākā līmenī, valdība pieņēmusi un Saeimai nodevusi Veselības aprūpes finansēšanas likumu. Diemžēl «juridiskā tehnika» vai pašu politiķu neticība spējai uzrakstīto izpildīt laupījusi krietnu devu ticamības. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Vācijas vēlēšanas: Bez lielas intrigas, ar maziem jautājumiem [8]

Piektdiena, 22.septembris

Vācijas parlamenta vēlēšanas sākotnēji šķiet bez intrigas, ar paredzamu rezultātu. Tomēr, ja nav šaubas par vēlēšanu uzvarētāju, tad par trešās vietas ieguvēju, par potenciālo nākamo koalīciju un atsevišķu tiešo mandātu īpašniekiem intriga saglabājas. Korekcijas var ieviest arī lielais neizlēmušo vēlētāju skaits, bet nez vai atkārtosies Donalda Trampa uzvaras scenārijs. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Lecam pa vecam [12]

Pirmdiena, 18.septembris

Dejas ap sabiedrības integrācijas, valstiskuma un patriotisma tēmu birokrātiskajos gaiteņos nerimst, tāpat kā miljonu plūdināšana šajā melnajā caurumā. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Minimālās algas tornado [20]

Ceturtdiena, 14.septembris

Latvijas politisko lēmumu pieņēmēju un to patērētāju vidū nav vienprātības par to, kādā ekonomikas cikla fāzē atrodamies un kas tajā jādara. Vai neesam neko mācījušies no līdzšinējām krīzēm, vai spējam vadīt ekonomiku vai tikai reaģēt post factum? Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

No zubrīšanās uz saprašanu, varēšanu un darīšanu [10]

Ceturtdiena, 24.augusts

Daži jau paspējuši apsmaidīt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) nesen prezentēto jauno mācību satura ietvaru. Tādas frāzes kā «kompetenču pieeja mācību saturā», «caurviju prasmes», «mūsdienīgas lietpratības izglītība», «mācību moduļi» šķiet sausas un no augstiem plauktiem ņemtas un atstāj vietu bažām par to, kā tās realizēt praksē. Aiz šīm frāzēm tomēr slēpjas laba ideja, mērķi un nopietna gatavošanās arī potenciāli sekmīgam izpildījumam. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Titānika kapteiņu cīņa [6]

Pirmdiena, 14.augusts

Partija ar otro lielāko ministru skaitu valdībā, ar lielāko eiroparlamenta deputātu skaitu, ar pagaidām vēl otro lielāko deputātu skaitu Saeimā, kamēr visi no partijas aizgājušie vai atskaitītie deputāti vēl veģetē frakcijā, partija ar pārstāvniecību 57 Latvijas pašvaldībās. Un ar reitingu zem 5% vēlēšanu barjeras jeb, precīzāk, pēc pēdējiem SKDS datiem – 3,7% jūlijā. Vairāk »

Baiba Lulle
 
 

Redakcija Twitterī

Elita Veidemane RT @Vitauskas_A: До этого демократию экспортировал только Кремль: Финляндия 1939 Польша 1939 Страны Балтии 1940 Венгрия 1956 Чехословакия…

Elita Veidemane today's stats : 3 new followers, 184 non-followers. found via https://t.co/WfUXTM9HOg

Elita Veidemane RT @josepalay: Spanish paramilitary Police appear this morning in Catalan villages taking photos of houses with independence flags. Repress…

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers