Viedokļi / Baiba Lulle

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Ar cirku nebūs viegli [10]

Pirmdiena, 20.marts

Fonda Viegli dibinātājai Inārai Kehrei Rīgas cirka vadībā neklāsies viegli – jāuzrauga nodzīvotās cirka ēkas remontdarbi, jāpanāk pietiekama finansējuma nodrošināšana gan remontam, gan cirka uzturēšanai, kas bez valsts dotācijām izdzīvot nespēj, jāveido jauna radošā komanda un programma. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Aktivitāte – otršķirīga

Trešdiena, 8.marts

Saeimas un pašvaldību vēlēšanu aktivitāte pēdējos gados arvien krīt. Vai arī 3. jūnijā gaidāmajās deviņu republikas pilsētu un 110 novadu domju vēlēšanās šī tendence turpināsies? Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Par gaumi nestrīdas [3]

Piektdiena, 3.marts

Ja vieni no galvenajiem korupcijas apkarotājiem apgalvo, ka Rīgas dome ir «vislielākais korupcijas perēklis valstī» un neesot «neviena Rīgas domes departamenta, kurā nevaldītu korupcija», tas nozīmē, ka šie korupcijas apkarotāji ir slikti strādājuši. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Virziens pareizs, bet jānovērš blaknes [11]

Trešdiena, 1.marts

Finanšu ministrija (FM) nākusi klajā ar visai vienkāršu, bet loģisku nodokļu izmaiņu piedāvājumu. Izbrīnu rada vienīgi tas, kāpēc šo izmaiņu izstrādei vajadzēja tik daudz laika un vēl maksāt 300 000 eiro Pasaules bankai par Latvijas nodokļu sistēmas izpēti. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Idejas ir, rezultāta un atbildīgo – nav [6]

Trešdiena, 22.februāris

«Viņa jau nav domāta cilvēkam. Viņa ir domāta nodokļu maksātājam, un principā viņas pilda grāmatveži,» tā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāve skaidrojusi «vienkāršoto» uzņēmumu gada pārskatu sarežģītību. Vismaz uzzinājām, ko VID neuzskata par cilvēkiem. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Vilks paēdis, kaza dzīva, kāposts rokās [5]

Trešdiena, 15.februāris

Lai vilks paēdis un kaza dzīva. Tā varētu dēvēt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atzinumu par eveselības sistēmas funkcionalitāti. To grūti nekritizēt, bet nevar arī pārāk aizrauties, lai Latvija saņemtu 10 miljonus eiro Eiropas finansējumu un gadiem muļļātā, dārgā un pagaidām neefektīvā projekta kopizmaksas 14 miljonu eiro apmērā nenāktos segt Latvijas nodokļu maksātājiem. Vēl gan brāķu finansiālo ietekmi vērtēs Centrālā finanšu līgumu aģentūra, bet martā Latvijai jāsniedz ziņojums Eiropas Komisijai. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Pāragri teikt: Hop! [4]

Pirmdiena, 13.februāris

Pāretēji uzņēmēju prognozēm, pērn ieviestā solidaritātes nodokļa maksātāju skaits nevis krities, bet pat pieaudzis, un, kā apgalvo Finanšu ministrija (FM), šā nodokļa iekasēšanas plāns pārsniegts par 10,1%. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Zaļo spožums un posts [6]

Pirmdiena, 6.februāris

Premjers Māris Kučinskis (ZZS) nesen izteicās, ka viņa domstarpības ar Eiroparlamenta deputāti Ivetu Griguli (ZZS) neapdraud ZZS vienotību. Vienotību tās noteikti neapdraud, jo vislabāk to apdraudēt prot pati Vienotība. Par ZZS vienotību vēl grūti spriest, atsevišķu zemsaviešu neapmierinātība jau bija manāma. Bet acīmredzami Grigules sāga ir apdraudējusi ZZS reitingu. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Katrs talants ir vērtība [1]

Trešdiena, 1.februāris

Teju tikpat lielu sabiedrības šūmēšamos kā pirms oficiālā priekšvēlēšanu perioda sākušās masīvās Saskaņas un Gods kalpot Rīgai reklāmas radījis ziedošanas lūgums jaunajai Latvijas daiļslidošanas zvaigznei Denisam Vasiļjevam. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Populisti vai patrioti? [16]

Pirmdiena, 30.janvāris

Lai arī jau 2013. gadā pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pasūtījuma tika veikts pētījums par mazo lauku skolu tīklu Latvijā (izpildītājs: Baltic Institute of Social Sciences), IZM atkal pētīs skolu tīklu. Šoreiz 90 000 eiro vērts pasūtījums bez konkursa deputātu kvotu ietvaros nodots apgādam Jāņa sēta. Vairāk »

Baiba Lulle
 
 

Redakcija Twitterī

elita veidemane RT @AbolsValdis: Diez kāpēc @JurgisLiepnieks pseido-žurnāla Puaro nav neviena kristiska raksta par Saskaņu vai GKR. @KNABinforme varbūt pap…

elita veidemane RT @Soshnikoff: Мужчина ударил ОМОНовца в полёте с ноги, тот потерял сознание. Сейчас его коллеги избивают вообще всех https://t.co/YSZlzoL…

elita veidemane RT @ugunsdzeseji: Pagājušajā nedēļā Jēkabpils pusē "pie rokas pieķērām" kūlas dedzinātāju! Atgādinām-kūlas dedzināšana ir aizliegta un admi…

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers