Viedokļi / Baiba Lulle

Baiba Lulle

Ar brāķētām patronām [6]

Ceturtdiena, 27.aprīlis

Skolu reformēšanas vai slēgšanas balstīšana uz centralizēto eksāmenu (CE) rezultātiem, kā to iecerējis izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, ir arhaiska un sekla pieeja. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Un šovs var sākties! [12]

Pirmdiena, 24.aprīlis

Šodien beidzas deputātu kandidātu un programmu sarakstu iesniegšana pašvaldību vēlēšanām. Lai gan aģitācijas periods sācies jau 4. februārī, īstā cīņa sāksies pēc sarakstu apstiprināšanas. Kāda cīņa gaidāma par Rīgas atslēgām? Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Zobs pret zobu [9]

Ceturtdiena, 20.aprīlis

Sabiedrības sašutumu izraisījusi informācija par necilvēcīgu izturēšanos pret bērniem Jelgavas bērnunamā. Par līdzīgām norisēm virknē bērnu aprūpes institūciju jau pirms diviem gadiem ziņoja Tiesībsarga birojs. Vai tas bijis kā pīlei ūdens un nekas kopš tā laika nav mainījies un saknē nemainīsies arī turpmāk? Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Vienā laivā? [8]

Otrdiena, 18.aprīlis

Kamēr kristīgā pasaule svētdien atzīmēja Lieldienas, Turcijā un ārpus tās dzīvojošie šīs valsts pilsoņi devās balsot par ļoti būtiskiem konstitūcijas grozījumiem, kas palielinās prezidenta varu. Arī Latvijā solīts pēc Lieldienām Saeimā iesniegt Satversmes grozījumus, kas ne tik radikāli, bet arī vērsti uz prezidenta pilnvaru paplašināšanu un ievēlēšanas kārtības maiņu. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Saldskābais komplekts [5]

Otrdiena, 11.aprīlis

Pēc nedēļas prombūtnes, esot ārpus Latvijas un tās informatīvās telpas, apzinīgi noskatījos nedēļas nogales ziņu raidījumus. Lai gan tie visi sākās ar atskatu uz traģiskajiem notikumiem, terora aktiem pasaulē – Sanktpēterburgā, divās Ēģiptes pilsētās un Stokholmā, tiem sekojošie sižeti vedināja domāt, cik draņķīgi varam justies Latvijā arī bez šādiem tautas dvēseli ievainojošiem notikumiem. Un palīdzēja arī saprast, kāpēc vairums Latvijas iedzīvotāju cenšas maksimāli abstrahēties no politikas un negandēt sev omu ar negācijām ap to. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Quo vadis, ZZS? Par subsīdijām vai politiku? [12]

Otrdiena, 28.marts

Konkurence uz partiju vadību vienmēr ir veselīga un liek esošajai vadībai strādāt labāk nekā tad, ja neviens neelpo pakausī un var atļauties ripot pēc inerces. Cita lieta, ja cīņā tiek izmantotas netīras metodes, vērptas intrigas, notiek šķelšanās. Jo vairāk, ja šādi procesi notiek labējā flangā, kur valda sīva konkurence un allaž atradīsies kādi, kas tos izmantos savās interesēs. Vai tieši tas draud varas zenītā esošajai Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) ar tās sastāvā esošo Latvijas Zemnieku partiju (LZS) vai ir tikai simboliska konkurence demokrātijas imitēšanai ar iepriekš zināmu iznākumu? Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Ar cirku nebūs viegli [10]

Pirmdiena, 20.marts

Fonda Viegli dibinātājai Inārai Kehrei Rīgas cirka vadībā neklāsies viegli – jāuzrauga nodzīvotās cirka ēkas remontdarbi, jāpanāk pietiekama finansējuma nodrošināšana gan remontam, gan cirka uzturēšanai, kas bez valsts dotācijām izdzīvot nespēj, jāveido jauna radošā komanda un programma. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Aktivitāte – otršķirīga

Trešdiena, 8.marts

Saeimas un pašvaldību vēlēšanu aktivitāte pēdējos gados arvien krīt. Vai arī 3. jūnijā gaidāmajās deviņu republikas pilsētu un 110 novadu domju vēlēšanās šī tendence turpināsies? Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Par gaumi nestrīdas [3]

Piektdiena, 3.marts

Ja vieni no galvenajiem korupcijas apkarotājiem apgalvo, ka Rīgas dome ir «vislielākais korupcijas perēklis valstī» un neesot «neviena Rīgas domes departamenta, kurā nevaldītu korupcija», tas nozīmē, ka šie korupcijas apkarotāji ir slikti strādājuši. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Virziens pareizs, bet jānovērš blaknes [11]

Trešdiena, 1.marts

Finanšu ministrija (FM) nākusi klajā ar visai vienkāršu, bet loģisku nodokļu izmaiņu piedāvājumu. Izbrīnu rada vienīgi tas, kāpēc šo izmaiņu izstrādei vajadzēja tik daudz laika un vēl maksāt 300 000 eiro Pasaules bankai par Latvijas nodokļu sistēmas izpēti. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 
 

Redakcija Twitterī

Jānis Buholcs RT @VidzAugstskola: RT @DelfiLV Šķetinot šausmu stāstu: kas slēpjas aiz 'Zilā vaļa' Krievijā un kas – Latvijā? https://t.co/QIg9orLGU8

Elita Veidemane RT @arniskrauze: Baltijas informātikas olimpiādē zelta medaļa 1.ģimn. skolēnam Ingum Pretkalniņam. Neviena amatpersonas apsveikuma. Nu jā,…

Inga Paparde Kā pamatojumu tarifu kāpumam operatori min EK lēmumu, un paaugstina tarifus par 2 - 3 eiro mēnesī

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers