Viedokļi / Arno Jundze

Arno Jundze

Izlepušie slaisti [64]

Piektdiena, 8.decembris

Es nezinu, ar kuru galu domā un komunicē viena daļa Latvijas darba devēju. Gan jaunie uzņēmīgie, kas intervijās plātās ar garu stundu strādāšanu līdz pilnīgam spēku izsīkumam, gan pieredzes bagātie. Visi šie beidzamo pāris nedēļu teksti – vietējie darbinieki ir slinki, vietējie darbinieki ir izlepuši mūlāpi, jo nevēlas par 500 eiro rukāt ilgas stundas un melnu muti gaišās nākamības labā – atgādina tādu novecojušu cukurniedru plantatoru žēlabu stāstu par brīvlaistajiem vergiem kādā klasiskā amerikāņu romānā. Labie strādnieki esot aizbraukuši, visi neperspektīvie un muļķi palikuši. Laikam jau arī sevi pie tādiem pieskaita. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Kam ticēt, kam neticēt [33]

Piektdiena, 1.decembris

Pagājušās nedēļas nogalē masu medijos parādījās ziņa, kuras virsraksts nudien neglaimo mūsu valsts iedzīvotājiem – Pārskats: Liela daļa Latvijas iedzīvotāju neiesaistās kultūras norisēs. Šoreiz runa nav par kādu kultūras institūcijas apmaksātu pētījumu, bet ikgadējo ziņojumu, kura pilnais nosaukums ir Latvija. Pārskats par tautas attīstību 2015./2016. Dzīves meistarība un informācijpratība. Tas ir Latvijas Universitātes (LU) izdevums, kuru beidzamajos gados pārrauga LU Sociālo un politisko pētījumu institūts (SPPI). Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Ilgais ceļš kāpās [5]

Piektdiena, 24.novembris

Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likums šo trešdien Saeimā tika pieņemts negaidītā vienprātībā ar 91 balsi par, nevienam deputātam neiebilstot vai neatturoties. Notikumiem ar laika putekļiem pārklājoties, drīz vien nevienam normālam cilvēkam vairs nebūs skaidrs, kas bija tas iemesls, kāpēc šo likumu nevarēja pieņemt no 2000. gadu sākuma, kālab vajadzēja rīkot teju vai asiņainas diskusijas un kašķus. Tā, it kā runa būtu par Zaķusalas karalistes veidošanu uz salas Rīgas centrā ārpus Latvijas jurisdikcijas. Taisnības labad – vēsturē jau arī nepaliks diskusijas. Tās lielākoties raisījās tiešraidē un internetā. Tīmeklī informācijas mūžs ir ļoti īss, un turklāt kaislības bangoja sociālajos tīklos, kas dzīvo līdz brīdim, kamēr kāds, tautas valodā runājot, «izrauj no sienas štepseli». Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Mazapdzīvotā Latvija [32]

Piektdiena, 10.novembris

Šonedēļ Minhenes veco ļaužu pansijā 79 gadu vecumā mūžībā aizgājusi viena no Bonda meitenēm – vācu aktrise Karīna Dora, kura bija partnere Šona Konerija atveidotajam aģentam 007 1967. gada filmā Tu dzīvo tikai divreiz. Apbrīnojami tomēr, cik paaudzes jau sēž uz Bonda āķa un jūsmo par viņa skaistajām partnerēm, bet daiļās partneres plūst kā nebeidzama upe. Kā nu kura. Cita varbūt sava nepārprotamā talanta dēļ, bet viena otra gan jau caur dažādu producentu gultām taisa karjeru, tāpēc ka labi izskatās kadrā, lai pēc gadiem vēl mēģinātu izspiest kompensāciju no kāda izvirtuša tēviņa un sieviešu izmantotāja. Vai viņas paliek vēsturē, ir cits jautājums, bet kuru gan tas mūsdienās interesē? Un kas vispār paliek vēsturē? Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Bet valūtu ņēmis neesmu [3]

Piektdiena, 3.novembris

Reizēm klasika un dzīve tik ļoti iet rokrokā, ka to ir grūti izskaidrot. Pacitēšu: «Dievs mani sodīs par grēkiem maniem, – ar izjūtu turpināja Nikanors Ivanovičs, te pogājot krekla pogas vaļā, te ciet, te krustus metot. – Ņēmu! Ņēmu, neliegšos, bija tāda lieta. Mūsu labais sekretārs Proļežņevs. Arī labais. Atklāti sakot, namu pārvaldē visi zog. Bet valūtu ņēmis neesmu!» Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Tēma – latvieši [5]

Piektdiena, 27.oktobris

Mani pēdējo dienu vērojumi liecina, ka publiskajā telpā aktualizējusies latviskuma tēma, jautājums, kādā valodā mēs šeit, Latvijā, runājam. Nemāku spriest, vai tā ir sakritība, vai jau atkal kāds stratēģisks plāns, ar kura palīdzību kāds mēģina raustīt tos vai citus diedziņus, lai panāktu sev vēlamo rezultātu. Varbūt vienkārši labvēlīga mēness fāze? Vairāk »

Arno Jundze
 

Redakcija Twitterī

Elita Veidemane RT @OttoOzols: Vakar @LatvijasTV rādīja filmu "Izšķirošās dienas Katalonijā." Šobrīd vairāki filmas varoņi sēž cietumā Spānijā. Tikai tāpēc…

Elita Veidemane RT @MariteSilina: Twiterī pauze.Varbūt analizē Poišas teikto,varbūt liels pārsteigums ,ka Rudzītim tik daudz lielisku sieviešu apkārt.Varbū…

Inga Paparde RT @antropologija: Visā pasaulē dažādu kultūru pārstāvji uzskata, ka ateistu morāles līmenis ir zemāks, bet pētījumi rāda ko citu https://t…

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers