Viedokļi / Anita Daukšte

Anita Daukšte

Diagnoze zināma, meklējiet ātri zāles [23]

Ceturtdiena, 2.marts

Ministru prezidents Māris Kučinskis pilnīgi noteikti nevēlas ieiet vēsturē līdzīgi kā bijušais ASV prezidents Baraks Obama, kuram teju vienīgais, ar ko lepoties valsts iekšpolitikā, bija veselības aprūpes reforma, tā dēvētā Obamacare. Vairāk »

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

Vēstule gribasspēkam [12]

Ceturtdiena, 17.novembris

Kad cilvēks atzīstas mīlestībā, viņš redz otru ideālā gaismā, mīl nevis «tāpēc, ka», bet bez nosacījumiem, bez trūkumu ievērošanas. Viss sliktais paliek ārpus jūtām, kas pārpilda sirdi un prātu un sapludina tevi ar otru. Vai tāpat var aprakstīt mīlestību uz savu zemi? Savu Latviju? Jā, laikam jā. Vairāk »

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

1. septembra rīta neskaidrības [18]

Trešdiena, 31.augusts

Rīt ir 1. septembris un skolasbērni ar satrauktu sirdi un trīsuļojošām priekšnojautām par jaunu gaitu sākumu dodas uz skolu. Tā tas ir bijis gadu no gada, un pat tie, kuri skolu neieredz ne acu galā, tomēr dziļi sirdī jau neatmet cerību – gan jau būs kas mainījies uz labu... Ja ne mācību procesā, tad varbūt jaunus draugus varēs iegūt. Vairāk »

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

Klibās pīles simboliskais mierinājums [16]

Ceturtdiena, 25.augusts

Varšavas NATO samitā šā gada jūnijā tika pieņemts vismaz viens būtisks lēmums, kas tieši skāra NATO «austrumu reģionu»: tika nolemts izvietot pastiprinātas militārās vienības Austrumeiropā, iedalot ietekmīgākajām NATO dalībvalstīm «šefību» pār citām. Vairāk »

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

Čaļi, neatkarība ir! [19]

Piektdiena, 19.augusts

«Čaļi, vsjo, neatkarība ir!» – tā pēc nobalsošanas par Konstitucionālā likuma Par Latvijas Republikas valstisko statusu saviem kolēģiem Augstākās padomes deputātiem esot teicis Valdis Šteins. Vairāk »

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

Bailes jau ir padomdevējs [25]

Piektdiena, 22.jūlijs

Bailes ir slikts padomdevējs, vēsta paruna. Tiešām slikts, jo bailes ir sašķēlušas vai pusi Eiropas – bailes no islāma terorisma, kas, lai kā to negribētos atzīt, tomēr ir ieguvis atbaidoši plašas aprises. Nerunājot par Parīzi un Stambulu, Nicas terorakts un notikumi Vācijas vilcienā ir tam pēdējo nedēļu un dienu pierādījums. Vairāk »

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

Skapji, kārpas un miljoni [21]

Ceturtdiena, 30.jūnijs

Skandāls ar tieslietu ministra Dzintara Rasnača ar Tieslietu ministrijas busiņu pārvesto skapi šoreiz sanācis krietni klusāks nekā ar bijušā veselības ministra Gunta Belēviča privātā kārtā valsts slimnīcā noņemto kārpu. Arī politiskās konsekvences, visticamāk, izpaliks, lai gan scenārijs izskatījās, gluži kā ar vienu roku rakstīts. Vairāk »

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

Paši savas politikas ķīlnieki [5]

Piektdiena, 13.maijs

«Mēs viņam 6 miljardus eiro un vēl par 3,8 miljoniem eiro celsim nekam nevajadzīgo Vācijas paviljonu EXPO izstādē Antālijā» – šī vācu laikraksta Bild tēze ir tikai viena izpausme tai īgnajai gruzdēšanai, kas dveš no Eiropas flagmaņvalsts preses slejām par Turciju un tās līderi Redžipu Tajipu Erdoganu nu jau vismaz visu aprīli. Vairāk »

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

Par sabrukumu runājot [41]

Ceturtdiena, 17.marts

«Medicīnas sistēma Latvijā jau ir uzsprāgusi un sabrukusi,» – tā man pagājušajā nedēļā teica kāda izcila ārste, medicīnas zinātņu doktore, uz manu biklo pārspriedumu, cik traki šobrīd viss ir veselības aprūpē, viss ir kvotēts, pie ārstiem tikt nav iespējams, bet, galvenais, neviens īpaši nealkst ārstēt, jo maksāt par to arī īpaši neviens negrasās. Vairāk »

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

Pavērsiena nebūs [11]

Ceturtdiena, 11.februāris

Šodien tiek apstiprināta Māra Kučinska valdība, un ar katru jaunu valsts pārvaldības maiņu tiek sagaidītas izmaiņas attieksmē pret valsts iedzīvotājiem. Vismaz tajos jautājumos, kuros lielākajai daļai sabiedrības ir daudzmaz vienota nostāja. Latvijā šāds jautājums ir patvēruma meklētāju uzņemšana. Vairāk »

Anita Daukšte
 
Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

Eiropas Savienība = bēgļu nometne?! [15]

Otrdiena, 27.oktobris

Pretēji priekšstatam, ka, sākoties aukstākam laikam, migrantu plūsmas mitēsies, nekas tamlīdzīgs nav vērojams. Korespondenti ziņo, ka Lesbas salā Grieķijā joprojām pēc katrām 10 minūtēm piestāj kārtējā laiva, atvedot kārtējo porciju ar patvēruma meklētājiem. Vairāk »

Anita Daukšte
 
Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

Lielā politika un liekulība [31]

Otrdiena, 22.septembris

Lasot ziņas no Balkāniem, ka «bēgļu vienība atbruņojusi policistus un šķērsojusi robežu», «bēgļu grupa ieņēmusi vilcienu», vairs nerodas ne mazākās šaubas par to, ka te nav runa ne par kādiem bēgļiem, bet gan par nelegālu imigrantu grupām, kas bruņojušies (cerams – tikai) ar apņēmību nokļūt labklājīgajā Vācijā, kur «Māte Merkele» tiem solījusi bezierunu kapitulācij... pardon, pajumti un darbu. Vairāk »

Anita Daukšte
 
Anita Daukšte
 
 

Redakcija Twitterī

elita veidemane RT @A_Karlsons: Īvāns cīnījās par valsti,kurā būtu tiesības apšaubīt autoritāti. Šodien,ar šīm tiesībām,daļa sabiedrības pamatoti apšauba Ī…

elita veidemane RT @Resetins: @Dailesteatris vajadzētu vēl 2 plauktus piekrāmēt!:))

elita veidemane RT @PietiekPortals: KNAB "demonstrē klasi": absolūti formālā pārbaudē nekonstatē nekādus pārkāpumus Čakšas padomnieces "biznesā" https://t.…

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers