Video: Ieskaties, kā populāri mūziķi vienojas dziesmā latgaliešu valodā 9 komentāri
 
Video

Ieskaties, kā populāri mūziķi vienojas dziesmā latgaliešu valodā

 

16. septembrī jau sešpadsmito reizi Viļakas novada Upītē notika vecākais latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls pasaulē - “Upītes Uobeļduorzs”, bet nu, piedaloties Latvijā populāriem mūziķiem, tapusi jauna festivāla himnas versija.

Komentāri [9]
#
Juoneitj 13.oktobris 2017 23:48 atbildēt
Oi puiši, baltīši...Oi...Oi...Oi...Kai jyms nau kauna....
 
#
latgaliete 11.oktobris 2017 23:06 atbildēt
Dziesma patika...jauki ,lai katrs novads dara ko tādu un saiet dialektu sadziedāšanā...mēs tak visi Latvieši ....savu valsti bagātāku darīsim ar labiem darbiem,attieksmi viens pret otru...
 
#
Pūstumglobs ( Normunds jeb Ziemeļglābis latgaliski) 11.oktobris 2017 15:26 atbildēt
Ši valoda ir diemžēl mirusi, runājot īstā latgaļu valodā, baļtīši(latvieši) saprastu tikai nedaudz vairāk kā laižot lietuviski. Realitāte ir latviešu valoda ar latgaļu akcentu ( kā skoti angliski) un krietna krievu vārdu piedeva.
 
#
magda 11.oktobris 2017 14:06 atbildēt
Nezinu vai valoda vai dialekts,bet skanēja forši!
 
#
JOHN JOHNSTON » magda 11.oktobris 2017 17:18 atbildēt
Tas nav ne dialekts ne valoda bet gan slengs. vairāku valodu sajaukums .Un nejauciet latgaļus ar latgaliešiem,tas ir tas pats kas Ždanoku nosaukt par latvieti. Mēs,īstenie latgaļu cilts pārstāvji,nekad neatzīsim sveštautiešu vēstures faktu viltošanu un etniskās piederības piesavināšanos. Latgaļi runā tikai latviešu valodā,kura balstīta uz baltu tautu valodas pamatiem un gramatiku,bet latgalē dzīvojošie sveštautieši,latglieši sarunvalodā izmanto poļu,krievu,latviešu valodas vārdu savārstījumu bez gramatiska pamatojuma. Šādu valodas murgu ieviesa 18 gadsimtā,poļu izcelsmes mācītājs,izveidojot jaunu pieraksta veidu-latviešu valodas pieraktu ar poļu rakstības zīmēm un gramatiku. Tas ir apstiprināts vēstures fakts. Latgaliešu slengs ir tas pats kas esperanto valoda-mākslīgi radīta valoda!
 
#
kols 11.oktobris 2017 13:47 atbildēt
cangalu dialekts ne valuuda.paaraak liels gods cangaliem. slaisti
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers