Veselība: E-veselības nauda 10 miljonu eiro apmērā sadalīta starp 8 izstrādātājiem 5 komentāri
 
Veselība

E-veselības nauda 10 miljonu eiro apmērā sadalīta starp 8 izstrādātājiem

 
Reuters/ SCANPIX

Kopējā summa par e-veselības sistēmas Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) projektiem veido 10,2 miljonus eiro, kas sadalīts starp astoņiem līgumpartneriem izstrādātājiem, ziņo Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Agnese Jasenoviča.

Viņa informēja, ka e-veselības ieviešana noritējusi četru projektu ietvaros, tostarp trīs ERAF projekti tika īstenoti pirmajā kārtā, savukārt 2.kārtas projekta ietvaros, kad sistēmas uzraudzība nonāca NVD pārziņā, sistēma tika aktualizēta kā kopums, apvienojot trīs iepriekšējos projektus.

Jasenoviča informēja, ka e-veselības sistēmas projektus izstrādāja vairāki izstrādātāji. Piemēram, Elektroniska apmeklējumu rezervēšanas izveides un veselības aprūpes darba plūsmu elektronizēšanas pirmajā posmā, kad notika sabiedrības veselības portāla izveide, informācijas drošības un personas datu aizsardzības nodrošināšana, izstrādātājs bija SIA "Lattelecom Technology". Šajā posmā tika iztērēti 2,9 miljoni eiro.

Vienlaikus 3,5 miljoni tika iztērēti elektroniskās veselības kartes un integrācijas platformas informācijas sistēmas izveidei pirmajā posmā, un šo projektu izstrādāja AS "Datorzinību centrs" un SIA "ABC Software". Šajā projektā tika izveidota integrācijas platforma, kuras mērķis ir radīt vidi, kurā tiks nodrošināta informācijas apmaiņa starp dažādām veselības nozares informācijas sistēmām. Tāpat tika radīta elektronisko veselības karšu sistēma, lai radītu vienotu datu bāzi, kurā uzkrāt datus par pacientiem sniegtajiem pakalpojumiem, lai vienuviet nodrošinātu šo datu pieejamību gan pašam pacientam, gan ārstniecības personām no dažādām ārstniecības iestādēm.

Lai ārstiem nodrošinātu efektīvāku recepšu izrakstīšanas procesu un efektīvāku finanšu administrēšanu aptiekās 576 000 eiro tika iztērēti elektronisko recepšu informācijas sistēmas izveides pirmajam posmam, kurā pakalpojumu veica SIA "In-volv", SIA "Tieto Latvia" un SIA "ABC software".

Vienlaikus 3,2 miljoni tika atvēlēti e-veselības integrētās informācijas sistēmas attīstībai, un šo projektu īstenoja SIA "Lattelecom" un AS "Exigen services Latvia". Šajā projektā tika veiktas četras aktivitātes - vienotās e-veselības informācijas sistēmas darbības paplašināšana, vienotās uzraudzības informācijas sistēmas darbības paplašināšana, vienotās e-veselības informāciju komunikāciju tehnoloģijas infrastruktūras izveide, kā arī publicitātes aktivitātes.

Kā ziņots, no 1.janvāra Latvijā sākta obligāta valsts e-veselības sistēmas lietošana, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite būs tikai elektroniska.

Komentāri [5]
#
Vilis 25.janvāris 2018 16:28 atbildēt
Progrmmētāji māk čakarēt smadzenes ar savu pārgudrību neizdarīt neko, ko vajag, bet to nevar un šito nevar utt.
 
#
BertaB 25.janvāris 2018 16:27 atbildēt
Zinu no personiskās pieredzes, ka programmēšanu jāuztic vienam izpildītājam. Izņemot, ja ir vienkārši pievienojamas fīčas. Bet atbildībai jābūt vienam. Naudā iekšā jābūt mācībām. Jāapmāca visi, visi, kas strādās ar jauno sistēmu. Cik zinu, bibliotēkām nav stipri vienkāršāka sistēma, bet mācījās gadiem visu ieviešanas laiku vairākos posmos. Un nekādus valsts miljonus neiztērēja. Banku sistēmas arī gļuko, bet arī tur pastāv kaut kāda atbildība. Ministrijas ierēdņi vienkārši nesaprot, kā to putru izstrēbt, ko paši savārījuši.
 
#
ku-kū 22.janvāris 2018 0:13 atbildēt
Neguli,NRA.No delfi.lv materiāls par šo tematu jau pazudis.
 
#
Vilis 21.janvāris 2018 19:53 atbildēt
Nauda "sadalīta", nevis samaksāta par sistēmas izstrādi.... Ironisks virsraksts, bet atbilstošs. Interesanti cik programmētājiem tika samaksāts - vienam, diviem vai pat trīs? Spriežot pēc speciālistu veiktās e-veselības daudzo trūkumu analīzes, nebūtu jābrīnās, ja šo brāķi būtu programmējuši pāris studenti no mācībām brīvā laikā. Pēc bezkaunīgās miljonu "sadales" neliekas pareizi maksāt nodokļus, lai uzturētu sapuvušo un politiski rijīgo ministriju ierēdniecību. "Sistēmu integrācija", "Koncepciju izstrāde", "Kompetenču paaugstināšana" par desmitiem un simtiem miljonu. Bet poļi tepat kaimiņos par ES naudu būvē autobāņus...
 
#
Rādītājs 21.janvāris 2018 18:01 atbildēt
Bet, Google saņēma visu paketi.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers