Veselība: Circene norāda, kas rada problēmas e-veselības sistēmā 12 komentāri
 
Veselība

Circene norāda, kas rada problēmas e-veselības sistēmā

 
F64 Photo Agency

Janvāra sākumā novērotās problēmas e-veselības darbībā radījusi cilvēku nemācēšana strādāt ar sistēmu un tās sasteigtā ieviešana, norādīja bijusī veselības ministre Ingrīda Circene.

Viņa skaidroja, ka, neskatoties uz problēmām pirmajās sistēmas ieviešanas dienās, pakāpeniski tās darbība ar katru dienu uzlabojas. Circene pauda pārliecību, ka pēc mēneša vai dažām nedēļām sistēma Latvijā strādās, jo tā strādā arī citās valstīs, kā arī problēmas e-veselības darbībā nav pārsteigums.

"Pirmkārt, to ietekmēja nemācēšana ar šo sistēmu strādāt. Otrkārt, tās darbība netika ieviesta pakāpeniski no pagājušā gada vasaras, bet vienas vai divu dienu laikā, tādēļ pārslodze sistēmā radīja problēmas. Domāju, ka lielais pieslēgumu skaits un daudzu cilvēku neiestrādāšanās traucē visu sistēmu sākt darbināt," teica bijusī ministre.

Pēc viņas domām, šobrīd redzamās problēmas ir sekas visam garajam e-veselības ieviešanas procesam. Bijis ļoti grūti trīs dažādiem izpildītājiem izveidot vienu stabilu sistēmu, kā arī daļa mediķu bezgalīgi cīnījušies, atsakoties vispār iesaistīties projektā.

"Sistēma testa režīmā bija gatava jau 2014.gada otrajā pusē, bet Laimdotas Straujumas valdība izlēma, ka tas nebūs populāri un nāk vēlēšanas, tādēļ sistēmu neieviesa. Politiski šo jautājumu atlika vairākas reizes, un daļa mediķu arī tagad domāja, ka tas tiks atlikts," uzsvēra Circene.

F64 Photo Agency

Kā ziņots, no 1.janvāra Latvijā sākta obligāta valsts e-veselības sistēmas lietošana, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu recepšu aprite būs tikai elektroniska.

Uz problēmām sistēmas darbībā gan aizvadītajā nedēļā, gan šonedēļ norādījušas vairākas Latvijas medicīnas iestādes, ģimenes ārsti un aptiekas. Nacionālā veselības dienesta direktores vietniece informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Linda Freimane aizvadītajā nedēļā atzina, ka e-veselības sistēma optimāli varētu sākt strādāt pēc pāris nedēļām.

Ceturtdien ģimenes ārstu praksēs reģionos joprojām tika fiksēti pārtraukumi un nepilnības e-veselībassistēmas darbībā.

Savukārt sistēmas lietošanai kļūstot par obligātu, zvanu skaits sistēmas lietotāju Atbalsta dienestam teju desmitkāršojies. Šī iemesla dēļ, lai samazinātu gaidīšanas laiku līdz savienojumam, no piektdienas tika palielināta e-veselībassistēmas lietotāju Atbalsta dienesta jauda.

Komentāri [12]
#
med,darb, 18.janvāris 2018 15:15 atbildēt
Visa medicina ir bardaks kur ir solitas algas ,vai m,paligiem bus jastrada par minimalo algu vai tas nav smiekligi ,,masu pal,ir macijusas ,tas nav sanitares no ielas panemtas !
 
#
visi dumji 14.janvāris 2018 16:01 atbildēt
izņemot sistēmas radītājus
 
#
Tauta. » visi dumji 15.janvāris 2018 22:32 atbildēt
Par circeņes neizdarībām jācieš Tautai. Kāpēc?
 
#
> » Tauta. 16.janvāris 2018 1:08 atbildēt
Cietumā to maitu Circeni Ingrīdu !!!
 
#
Dieva dzirnas lēni maļ.. 14.janvāris 2018 0:03 atbildēt
Šmarai Circenei sāk svilt pakaļa, jo, acīmredzot, tieši viņa kā bijusī Veselības ministre dabūs pa purnu par milzu naudas izšķērdēšanu (izlietojuma nepieskatīšanu) ! Sāk jau laikus "raustīties"..
 
#
> » Dieva dzirnas lēni maļ.. 14.janvāris 2018 14:25 atbildēt
Bingo ! Īstais vainīgais (atbildīgais) ir atrasts. Ingrīda Circene bija Veselības ministre: 2011. gada 25. oktobris — 2014. gada 14. jūlijs. Tas sakrīt ar E-veselības projekta izstrādes laiku. Lai tagad stājas tiesas priekšā !
 
#
aina 13.janvāris 2018 21:22 atbildēt
Pēc "kara",visi gudri!Ak,tad tomēr dakterīši "vainīgi"?
Teica,ka drusciņ tikai ķeroties un nedēļas laikā novērsīs,bet circene sola jau vairākas nedēļas labot.Ka tik palaist,lai nav jāmaksā soda nauda.
 
#
elements 13.janvāris 2018 21:02 atbildēt
Pakalaa ir arii lenteni un cemes.
 
Skatīt visus 12 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers