Veselība: Šogad gripas izplatība ir ievērojami mazāka nekā pērn 2 komentāri
 
Veselība

Šogad gripas izplatība ir ievērojami mazāka nekā pērn

 
Vladislavs Proškins, F64 Photo Agency

Šis gads sācies ar būtiski zemāku gripas izplatību nekā iepriekšējais, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa dati.

SKPC speciālisti gan skaidro, ka pagājušajā sezonā gripas epidēmiskās izplatības sākums tika novērots agrāk nekā parasti - janvāra pirmajā nedēļā. 2017.gada pirmajā nedēļā gripas intensitāte sasniedza 48,3 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem.

Aizvadītajā nedēļā ģimenes ārsti ziņojuši par astoņiem jauniem gripas pacientiem. Vidēji tie ir 7,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, salīdzinot ar 8,1 gadījumu uz 100 000 iedzīvotājiem vēl pirms nedēļas. Pieci gripas slimnieki aizvadītajā nedēļā reģistrēti Rīgā, divi Liepājā un viens Valmierā. Trīs no saslimušajiem ir bērni līdz četru gadu vecumam, viens vecuma grupā no pieciem līdz 14 gadiem, bet četri - vecāki par 15 gadiem.

Savukārt stacionārajās ārstniecības iestādēs hospitalizēti seši pacienti ar aizdomām par gripas infekciju un seši pacienti ar aizdomām par gripas izraisītu pneimoniju.

Kopš gripas monitoringa sākuma ziņots par kopumā 54 hospitalizētiem pacientiem gripas gadījumos - 44 pacienti stacionēti ar aizdomām par gripas infekciju un desmit pacienti ar gripas izraisītu pneimoniju. Lielākā daļa stacionēto pacientu bijuši vecumā no 15 līdz 64 gadiem.

SPKC speciālisti norāda, ka gripas intensitāte Latvijā saglabājas zemā līmenī, tiek novērota sporādiska gripas izplatība. Gripas intensitātes rādītājs ir zemāks nekā pēdējo piecu sezonu vidējais rādītājs attiecīgajā laika posmā.

Tikmēr vēršanās pie ģimenes ārstiem augšējo elpceļu infekciju gadījumos aizvadītajā nedēļā palielinājusies vidēji par 20,2% un reģistrēti 884,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Savukārt mazinājies iedzīvotāju skaits, kas sasirguši ar plaušu karsoni - vidēji reģistrēts 20,1 gadījums uz 100 000 iedzīvotājiem.

Komentāri [2]
#
kimi 13.janvāris 2018 19:40 atbildēt
nostrādāja divi faktori, šogad mazāk nekā vidēji katru gadu vakcinējās, ļoti retais zina, vakcīnas 60-80% gadījumu rada komplikācijas...un otrs, stingrāka kontrole (tai skaitā e- receptes) kā rezultātā grūtāka piekļuve pie medikamentiem, ar ķīmiju kas dod tikai tūlītēju gripas simptomu novēršanu, bet grauj imunitāti....
 
#
Mr. Susurs 13.janvāris 2018 14:00 atbildēt
Ja dzive nebutu pienakumu, tad sen jau pats meginatu gripu nokert seviski bistama veida ar letalam sekam. Mani fascine ideja par navi, par kuru nevienam pec tam nespeshi pastastit. Nu kas man spid prieksha? Meitu izdoshana viriem. Vai darbs katru dienu lidz speku izsikumam? Kas ir nave sava butiba> No bardaina un partetoveta vecha klushu par taureniti, kas lidinas apkart. Dzimstot mes sakam savu celu uz navi. Kadam , tas bus loti iss celsh, kadam loti garsh. Un bus gan gripas, gan saauksteshanas, gan finansialas problemas gimene... {ashnaviba ir smagakais greks, bet kadel tad es sapnos radzu lietas, kas reali eksiste un kuras zinu> Vai easat parliecinati, ka dzivojat Latvija? Varbut es esmu negeris, dzivoju Afrika un visa dzive ir tikai sapnis, kura neeksiste. Pamodishos Gana un sieva saks naudu prasit lielgimenes uztureshanai> Bet es vinai bu, bu , bu.. Man sapni Kuchinskis japanu jau nopircis...
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers