Veselība: TOP 9 svarīgākās lietas par e-veselību 4 komentāri
 
Veselība

TOP 9 svarīgākās lietas par e-veselību

 
Ekrānšāviņš/Youtube

Tuvojoties E-veselības sistēmas obligātās lietošanas uzsākšanas laikam, 2018. gada 1. janvārim, no kura darbnespējas lapas un receptes valsts kompensējamo zāļu saņemšanai ārstiem būs jāizraksta elektroniski, Nacionālais veselības dienests ir apkopojis biežāk uzdotos iedzīvotāju jautājumus par E-veselības lietošanu. Aicinām iepazīties ar šiem jautājumiem un noskaidrot, kuri no tiem ir pamatoti, bet par kuriem mēdzam dzirdēt mītus?

Vai E-veselības sistēmā tiek nodrošināta datu aizsardzība?

E-veselības sistēmā tiek izmantota daudzpakāpju aizsardzības sistēma (autorizēšanās tikai ar drošas piekļuves līdzekļiem - internetbanku, e-parakstu vai personas apliecību (EID)). Tādējādi nepiederošām personām piekļuve pacientu datiem ir liegta! Pacienta medicīniskos datus E-veselības sistēmā drīkst apskatīt tikai viņa ārstniecībā iesaistītās personas un pats pacients. Jebkura sistēmā veiktā darbība tiek reģistrēta, tādējādi iedzīvotājam E-veselībā ir pieejama informācija par to, kurš un kad ir skatījies viņa datus. Sistēmas drošības pārbaudes tiek veiktas regulāri.

  • 1 / 9
  • >
Komentāri [4]
#
Maruta 14.aprīlis 2018 8:33 atbildēt
Es nesaprotuka var valsti tik talu aiziet, ka es, ka pensionare ,no laukiem, aizbraucu uz Talsiem pec zalem, aptieka paradu savu pensionaru apliecibu,man zales nedod. Vajagot nopietnaku dokumentu,proti,pasi.Idiotisms.Ta nu braucu atpakal.Lai iet elle ar visu to stulbumu.
 
#
egle1 18.decembris 2017 9:50 atbildēt
Ak kungs, pēc receptes bērnam uz aptieku vajadzēs iet ar pasi, galvenais to neaizmirst.
 
#
bezdarbnieks » egle1 18.decembris 2017 10:13 atbildēt
Bet, ja pase pazudusi?
 
#
riga 17.decembris 2017 23:49 atbildēt
Galvenais, lai ta www.eveseliba.lv darbojas atri. Dati sakrasies tikai pec gadiem, neko no vecajiem jau tur neliks ieksa, kas, protams, ir slikti.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers