Veselība: Bīstamā slimība atgriežas! Latvijā jau 3 nāves gadījumi 9 komentāri
 
Veselība

Bīstamā slimība atgriežas! Latvijā jau 3 nāves gadījumi

 
F64

2017. gadā pieaudzis legionelozes jeb leģionāru slimības izraisītu nāves gadījumu skaits, vēsta raidījums "LNT Ziņas".

Tiek ziņots, ka slimība izplatās ar centralizēti piegādāto karsto ūdeni, tāpēc Ekonomikas ministrija rosina obligāti ievērot valstī noteikto minimālo karstā ūdens temperatūru, lai cīnītos ar nāvējošo slimību.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, saslimšanas gadījumu skaits jau sasniedzis pagājušā gada līmeni. Savukārt pagājušā gada nāves gadījumu skaits jau ir pārsniegts, jo šogad no leģionāru slimības miruši jau trīs cilvēki.

Šī slimība attsītās plaušās, un tāpēc ar legionelozi cilvēki saslimst nevis ūdeni iedzerot, bet gan ieelpojot sīkus ūdens pilienus.

Baktērijas attīstās no + 25 līdz + 45 grādu siltā un stāvošā ūdenī. Tāpēc ūdens uzkarsēšana ir viens no efektīviem veidiem, kā apkarot legionelozes baktērijas.

Raidījums norāda, ka "ka karstajam ūdenim jābūt vismaz 55 grādus karstam, taču ir daudzdzīvokļu ēkas, kurās iedzīvotāji taupības nolūkos vienojušies karstā ūdens temperatūru nedaudz samazināt. Ekonomikas ministrija rosina aizliegt šādu taupīšanas metodi".

Ilze Zvēra, F64 Photo Agency

Kaut arī ūdens piegādātāji veic nepieciešamos ūdens dezinfekcijas pasākumus, taču baktērijas bieži attīstās ēku iekšējos ūdensvados, tur, kur ūdens saimnieku prombūtnes laikā sastāvas, bet pilsētas ūdens apsaimniekotāju dezinfekcija netiek klāt.

Artūrs Mucenieks, "Rīgas ūdens" pārstāvis norāda: "Mēs no savas puses aicinām paskatīties tos krānus. Ja ir kādi uzgaļi, tos iztīrīt un dezinficēt un to pašu darīt ar dušas galviņām. Paskatīties, lai tur nebūtu kāda uzauguma."

Avots: skaties.lv

Komentāri [9]
#
uu 9.decembris 2017 5:55 atbildēt
ja nebūtu ūdens skaitītāju ,daudzās vietās ūdeni notecinot parādītos karsts ūdens,bet ekonomija nevietā,un klients tās dārgās maksas nevar samaksāt
 
#
Buks 9.decembris 2017 4:59 atbildēt
Vieni inde cukas ,citi latvāņus ,teritorija tiek attirita ! Buvejiet ātrak dzcelu uz Berlini ,lai var uzsākt masveida islamizāciju !
 
#
Ups. 7.decembris 2017 21:24 atbildēt
Ādažos vakaros karstu ūdeni nesagaidīsi it sevišķi brīvdienās..
 
#
kāmis 7.decembris 2017 12:51 atbildēt
Jelgavas nip ir pirma vieta mums māja 40 grādi ūdenim sestdien un svētdien vakaros knapi silts , mājas vecākā neko nedara lai ko uzlabotu
 
#
Speciali inde nost. 7.decembris 2017 0:15 atbildēt
Speciali inde nost.
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers