Veselība: Vēlies zaudēt svaru? Izmēģini 80/20 pieeju 3 komentāri
 
Veselība

Vēlies zaudēt svaru? Izmēģini 80/20 pieeju

 
depositphotos.com

Turēšanās pie stingra režīma un striktas diētas, pat ja tā ir sabalansēta, bieži beidzas ar neveiksmi, mērķis netiek sasniegts, un caurkritušais tievētājs kārtējo reizi šausta sevi par neizdošanos. Rodale Welness raksta, ka ilgtermiņa panākumus svara zaudēšanā, turklāt ar mazāku spriedzi, ļauj gūt 80/20 pieeja.

Tās pamatideja: 80% gadījumu jāturas pie nospraustā uztura un fizisko aktivitāšu režīma, bet 20% gadījumu no tā drīkst atkāpties, ievērojot saprātīgu mērenību.

Tas nozīmē, ka nav jāatsakās no gabaliņa dzimšanas dienas tortes, aizvainojot jubilāru; reizēm var atļauties glāzi stiprāka dzēriena vai neapmeklēt sporta nodarbību, ja negaidīti piezvana sen neredzēti draugi un aicina uz tikšanos. Šie 20% ir normāla daļa no dzīves, kurai var ļauties bez bailēm un vainas apziņas, ja vien atlikušajos 80% viss tiek darīts tā, kā ieplānots.

Pirmajā brīdī daudziem vieglāk šķiet turēties pie plāna, kur ir stingri norādīts, ko drīkst un ko nedrīkst, kamēr 80/20 pieeja prasa zināmu iedziļināšanos, spēju izvērtēt, izdarīt izvēles un elastīgi pieņemt lēmumus, tomēr rezultāts tai ir noturīgāks.

Komentāri [3]
#
LJMC 27.septembris 2017 12:58 atbildēt
Protams, pareizs uzturs ir neatņemama slaidas figūras un veselības sastāvdaļa, tomēr der atcerēties, ka reizēm liekais svars un citi simptomi, ko ikdienā mēdzam ignorēt, var liecināt arī par nopietnākām saslimšanām vai veselības traucējumiem, tāpēc ieteicams veikt veselības pārbaudi. Latvijas Jūras medicīnas centrs ir izveidojis īpašu veselības pārbaudes programmu ”Esi vesela!” – tās ietvaros 3-4 stundu laikā speciālists veiks Jūsu veselības pārbaudi, lai iespējami ātri noskaidrotu Jūsu veselības stāvokli. Tiek veiktas asins un urīna analīzes, fēču izmeklēšana uz slēptām asinīm, elektrokardiogrammu, vēdera dobuma orgānu ultrasonogrāfija. Tāpat tiek nodrošināta ginekologa un internista (terapeita) konsultācija. Papildus iespējams veikt analīzes uz onkoloģiskajām saslimšanām.
Esiet veselas!
 
#
madīte 25.septembris 2017 12:21 atbildēt
Toties es esmu ļoti apaļīga un pufīga sievietīte.
 
#
adelis 21.septembris 2017 18:51 atbildēt
es esmu tā jau loti slaids un izskatīgs vīrietis
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers