Veselība: Čakša: Ministrijas mērķis nav bremzēt Veselības finansēšanas likuma ieviešanu 5 komentāri
 
Veselība

Čakša: Ministrijas mērķis nav bremzēt Veselības finansēšanas likuma ieviešanu

 
Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Veselības ministrijas (VM) interesēs ir ieviest Veselības aprūpes finansēšanas likumu pēc iespējas ātrāk un neradīt nekādas aiztures, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica veselības ministre Anda Čakša.

"Absolūti noteikti mērķis nav bremzēt likuma pieņemšanu," pauda Čakša, norādot, ka diskutablās lietas tikšot atrunātas Ministru kabineta noteikumos.

Galvenais uzdevums ir šajā likumā iezīmēt pamatprincipus, kādā veidā notiek "sadale attiecībā uz nodokļu nomaksu - tātad pilnais un minimālais grozs", kā arī principus, kā nodokļu nemaksātāji varētu iesaistīties šajā sistēmā, teica Čakša. Tāpat jāietver pamatprincipi, kā pieaugs veselības aprūpes nozares finansējums.

LETA jau ziņoja, ka 17.augusta Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) Veselības aprūpes nozares apakšpadomes sēdē izskanēja divi piedāvājumi, proti, veselības nozarei veidot divus atsevišķus likumprojektus - vienu, kurā tiek noteikts finansējuma palielinājums nozarei nākamajiem gadiem un mediķu atalgojuma paaugstināšanās, bet otru ar veselības apdrošināšanas sistēmas tehnisko pusi. Otrs variants būtu saglabāt viena likuma principu.

Kā sacīja VM pārstāvis Oskars Šneiders, šādu iniciatīvu izteikusi Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA), lai veidotu Veselības aprūpes finansēšanas likumu īsu, bez veselības apdrošināšanas kārtības. Savukārt Latvijas Darba devēju konfederācija atbalsta viena likuma izveidi.

LVSADA vadītājs Valdis Keris iepriekš paudis pārliecību, ka viena likumprojekta izveide nevajadzīgi apgrūtinās Veselības finansēšanas likumprojekta virzību, veltot pārmetumus VM un darba devējiem par šādu priekšlikumu.

Veselības apakšpadome vienojās, ka šis jautājums tiks skatīts ceturtdien NTSP sēdē, kur arī tiks izlemts par tālāko likuma vai likumu virzību.

Komentāri [5]
#
Skolnieciņš 24.augusts 2017 18:26 atbildēt
Čakšas kundze ir blondīna! Bet politikā nevajag blondīnes, bet gan gudras sievas! ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{
 
#
Skolnieciņš 24.augusts 2017 18:26 atbildēt
Čakšas kundze ir blondīna! Bet politikā nevajag blondīnes, bet gan gudras sievas! ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{
 
#
Dakteris 24.augusts 2017 8:52 atbildēt
Likums ir pretrunā Satversmei!
 
#
Referente 24.augusts 2017 8:14 atbildēt
Ministre melo! Nepastāv ministrijas vēlmes un viedoklis. Pastāv viens beznosacījumu pareizais un vienīgais viedoklis, Čakšas viedoklis.
 
#
ASOC. 24.augusts 2017 7:53 atbildēt
VM MENESA LAIKA JAINFORME PAR JAUNAJIEM TARIFIEM 2018.G....LAI IR SKAIDRS KA ALGU PIELIKUMS VISIEM MEDIKIEM REALI BUS
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers