Veselība: Izrādās, ka ērcei jāizdzīvo, ja vēlas pārbaudīt vai tai nav encefalīts 4 komentāri
 
Veselība

Izrādās, ka ērcei jāizdzīvo, ja vēlas pārbaudīt vai tai nav encefalīts

 
Mārtiņš Zilgalvis/f64

Saņemot sūdzību no lasītāja, ka viņa atnestā ērce slimnīcā tikusi izbrāķēta, jo vairs nav dzīva, skaidrojām - vai tiešām encefalītu pārbauda tikai dzīviem parazītiem?

Lasītājs neslēpa neizpratni par notikušo, tomēr izrādās, ka tik tiešām - encefalīts tiek pārbaudīts tikai dzīvām ērcēm.

"Ja ērce ir pagalam, analīzes rezultāts nebūs korekts un ticams," norāda Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" virsārste Velga Ķūse.

Bet ko darīt, lai ērce pa ceļam uz slimnīcu nenobeidzas?

"Pēc ērces noņemšanas to var uzlikt uz mitras salvetītes, tad kādā trauciņā, lai tā nenobeidzas, kamēr nogādā pārbaudei," pastāstīja ārste.

Komentāri [4]
#
Hm 9.augusts 2017 21:26 atbildēt
Njāāā.... tas nu gan nav nekāds zinātnes sasniegums. Dīvaini priekš 21. gadsimta. Diez, attīstītās rietumvalstīs arī tādi paši "sasniegumi" ??
 
#
ansis » Hm 9.augusts 2017 21:55 atbildēt
Ja neesi potējies pret encefalītu un iekož ērce,sanāk krievu rulete.Ja ērce ir slima,nekādu līdzekļu pret saslimšanu nav,ja nu laba imunitāte .var cerēt par laimīgo lozi.Attštītās rietumvalstīs cilvēki pret encefalītu potējas.Zviedrijā veic pētijumus,lai atrastu vakcīnu,kas aizsargā no Laima slimības
 
#
jaa » Hm 10.augusts 2017 0:12 atbildēt
Manuprāt, kaut kāda ārstēšana ir iespējama gan encefalīta, gan Laima slimības gadījumā. Taisnība arī, ka ar Laimu ir daudz bēdīgāk...
 
#
Zuze 9.augusts 2017 20:09 atbildēt
Idiotisms!!!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers