Veselība: Pacients par ģimenes ārstu streiku: Sēž kabinetā un ņirgājas par mani 40 komentāri
 
Veselība

Pacients par ģimenes ārstu streiku: Sēž kabinetā un ņirgājas par mani

 

Šīs nedēļas sākumā visā Latvijā sākās ģimenes ārstu streiks. Kamēr daļa iedzīvotāju pauž atbalstu ģimenes ārstu rīcībai, tikmēr citi pauž sašutumu par šāda veida attieksmi.

Skatīt visu rakstu >

Komentāri [40]
#
Ome 15.jūlijs 2017 9:13 atbildēt
Atbalstu ģimenes ārstu streiku.
 
#
Veselā 9.jūlijs 2017 19:35 atbildēt
Nu baigi forši! Pat tad, ja es neeju pie ārsta, viņš tik un tā saņem par mani 1,25 euro mēnesī... Super!! veselam.la.lv/2017/0..aimo-gimenes-arstus/
 
#
Hipokrats 7.jūlijs 2017 23:11 atbildēt
Ģimenes ārstus nevar visus bāzt vienā maisā. Tādēļ nevar runāt visu vārdā! Dažiem ģimenes ārstiem vajadzētu nedaudz noliesēt nevis streikot. Kauna sajūtas nav jo tā nav ieaudzinata bērnībā! Grābj grāgj cik vien var sagrābt, bet pacients viņiem ir tikai ienākumu un kukuļu avots
 
#
Pateicīgā paciente » Hipokrats 8.jūlijs 2017 1:23 atbildēt
Esmu pateicīga savai ĢĀ par palīdzību man grūtā situācijā. Es biju bez darba, kad nopietni saslimu. Darbu nevarēju atrast, jo slima, bet izārstēties nevarēju, jo nevar samaksāt maksas ārstiem. Divu gadu laikā biju pie savas dokas vairāk, nekā 20 reizes. Receptes māsiņa izrakstīja arī tad, kad doka pati bija slima. 90% izmeklējumu un konsultāciju es izgāju ar ĢĀ nosūtījumiem. Nevaru iedomāties, kas es tagad būtu, ja viņas nebūtu...? Varbūt, es tagad dzīvotu uz ielas, jo nespētu ne strādāt, ne samaksāt īri... Bija situācijas, kad Dr. man gribēja palīdzēt, bet nevarēja. Jo, redziet, kaut kādi likumi un noteikumi nosaka, ka dažos izmekējumus var nozīmēt tikai ārsts- speciālists, bet pie speciālista ir 3mēnešu rinda par maksu! Ministru kabineta noteikumi arī nosaka, ka fizikālā terapija un rehabilitācija ir piejama tikai par maksu, ja vien...nedraud invaliditāte. Ja es neatbilstu šim «ja vien nedraud invaliditāte», tad es varu turpināt iet uz WC, turoties pie sienām un gaidīt, kad nauda uunon veselība no Mēness kritīs... Āprāc! Un ĢĀ tādu pacientu, kam vajag, bet never palīdzēt, jo kvotas beigušās, vai uz analīzēm nosūtīt neļauj, ir simtiem!
 
#
Inta 7.jūlijs 2017 21:18 atbildēt
es pilnīgi piekrītu tam KAD TĀDI ĢIMENES ĀRSTI vispār nav vajadzīgi lieka naudas izšķiešana sākot ar prakses uzturēšanu un tā tālāk VAJADZĒTU TĀ PAT KĀ SPECIĀLISTI VISI ZEM VIENA KANTORA VAI TĀ IR POLIKLĪNIKA VAI KĀDA RAJONA SLIMNĪCA un visiem brīva piekļūšana kā tas bija agrāk tad nebūtu jādod kukuļi lai dabūtu nosūtījumu pie kāda speciālista un otrkārt ja jau šiem ģimenes ārstiem ir ''TIK ĻOTI MAZAS'' algas TAD LŪDZU NOPUBLICĒT PĒC UZVĀRDIEM cik tad mazas tās aldziņas ir protams pieskaitot visus maksas pakalpojumus SANITĀRĀS GRĀMATIŅAS ŠOFERU IZZIŅAS ŠĀVĒJU IZZIŅAS UTT visus pacientu iemaksas par pieņemšanu tas viss vēl nāk klāt pie algas un tad redzēsim vai tā ''mazā aldziņa ''nebūs vairāki tūkstoši
 
#
Latviete 7.jūlijs 2017 21:18 atbildēt
Modernie arsti ,viniem nav vajadzigs algas pielikums tik mantrausiba
 
#
andris 7.jūlijs 2017 21:14 atbildēt
Varbūt beidzot valdība padomās par cilvēku labklājību nevis pa sausajām vidējām algām,vidējo pārticību kura mērāma tūkstošos-uz papīra ,bet dabā dažam sanāk daži simti euro,par lielajām pensijām kur vidēji ir kādi 600.euro,jo kādam pāris tūkstoši,kādam vien simts uz rokas,bet ēst ta gribas.manuprāt vajadzētu piespiest gan valdību,gan darba devējus maksāt europas līmeņa minimālo algu ,jo mēs tak eiropā un esam vienlīdzīgi-jeb kads rij ikrus un kāds rupmaizi ar ūdeni.Pašu neizdarība vien ir-jau mēnesi iepriekš zinājām ka būs streiks-te kādam nav receptes,varēji arī ātrāk to izņemt.Lai dakteriem izdodas-nu nav jau viņiem to ienākumu tādu kā zelta roķelēm ,to labi redzu pēc savas ģimenes ārstes paskata,lai viņām un viņiem izdodas.
 
#
Battery 7.jūlijs 2017 20:13 atbildēt
Vispår jau čalis ir pårkåpis zvērestu Hipokråtam ..... atteicis palīdzību ...
 
#
:) » Battery 7.jūlijs 2017 22:31 atbildēt
Kādu zvērestu?
 
#
Gunta 7.jūlijs 2017 17:19 atbildēt
Pilnīgi piekrītu, ka ģimenes ārstu palīgi dara vairāk kā paši ārsti.Šajā brīdī esmu pateicīga ,ka manai mammītei ir tāda ārsta palīdze. Viņai ir aizkuņģa dziedzera vēzis un un viņai palīdzība ir ļoti nepieciešama,.Esam no Ķekavas un mūsu glābējas vārds ir Lolita. Mīlzīgs viņai Paldies!
 
#
una 7.jūlijs 2017 14:37 atbildēt
lai arsti streiko tas pierada ka bez gimenes arstiem var vispar iztikt
 
#
ludmila » una 7.jūlijs 2017 15:28 atbildēt
loti pareizi
 
#
sure » una 7.jūlijs 2017 17:25 atbildēt
dzivo, dzivo, pec paris nedelam savajadzesies bernam skola arsta zimi varesi sedet un stukot ko darit bez gimenes arsta
 
#
dace 7.jūlijs 2017 14:29 atbildēt
atcelt gimenes arstu prakses ne visi gimenes arsti ir zinosi
 
#
iedzīvotājs 7.jūlijs 2017 13:08 atbildēt
Es diemžēl nevarētu teikt, ka īspaši atbalstu ģimenes ārstu streiku, jo pēc savas pieredzes varu teikt, ka pateicoties dažādām nepareizām diagnozēm, nevajadzīgu ārstēšanu ar antibiotikām, paviršu attieksmi kopumā, sen jau esmu spiesta palīdzību meklēt privātās praksēs un maksāt lielu naudu tikai tāpēc, ka lūk mans ģimenes ārsts ir konstanti aizņemts. Viss pagasts dodas pie ģimenes doktorātā praktizējošā ārsta palīga, kurš gan zāles izraksta , gan nosūtījumus iedod. Tikai vienu nesaprotu- ja ārsta palīgs ir vienmēr pieejams, kāpēc trīs vietējā doktorāta strādājošie ģimenes ārsti -nekad. Pati esmu sēdējusi rindā un gaidījusi, kamēr zāļu izplatītāji skaisti čalo ar ģimenes ārstu vairāk kā stundu un viens otru apdāvina. Kad pēc kārtējās ātrās palīdzības vizītes devos pie ģimenes ārstes konsultēties , ko darīt tālāk ar savu asisnsspiedienu, viņa tikai paraustīja plexus un izrakstīja fizioprocedūras. Tagad kā seks, nopietni ārstēju sirdi un nieres. Es 100% slimnīcas un ātrās palīdzības mediķus, bet ģimenes ārstus , nu sorry!
 
#
Ekspertu Grupa "Eskulaps" 7.jūlijs 2017 13:07 atbildēt
Jāpadzen liekēžu un plukatu varza un jādod iespēja sevi parādīt cilvēkiem kas grib un spēj strādāt !
 
#
bet tāda jau ir streika butiba 7.jūlijs 2017 12:18 atbildēt
ka sēd darbavietā , bet pacientus nepieņem. nevar vienkārši brīvu paņemt. tā ka ne uz pareizo pusi rej. var protams strideties par streika efektivitāti, par prasibu pamatotibu, bet var ari saprast 'gimenes ārstus, kurus ministrija žmiedz cik vien var, naudu nedod, pat nerunajot par algām, nedod jau ari darbam nepieciešamo. tani pat laikā nauda tiek virzita polikliniku sistemas atjaunošanai jo protams ka tāsanāk lētāk-vienā ēkā, nav konkrets ģimenes ārsts katram, bet tas ka tobrid strādā...... bet ne jau ģimenes ārsti vainigi ka kādreiz izveidoja šādu sistēmu, tā bija "nozares speciālistu"ideja, un jau tad bija zinams ka tas ir dārgi
 
#
Hm » bet tāda jau ir streika butiba 7.jūlijs 2017 12:33 atbildēt
Ar ģimenes ārstu institūciju ir tāpat kā ar demokrātiju - nav jau nekas sevišķi labs - bet neviens neko labāku nav izdomājis.
Varbūt kādam no komentētājiem ir kāds labāks variants padomā, visaptverošas veselības aprūpei?
 
#
aamen » Hm 7.jūlijs 2017 12:36 atbildēt
vai polikliinikas bija sliktas,kaapeec ar lauztu roku jaaiet pie gimenes aarsta lai dabuutu noriikojumu pie kirurga,nevajag nirgaaties par slimnieku.
 
#
Hm > aamen » aamen 7.jūlijs 2017 12:41 atbildēt
Jā, protams, tieši tad tu dosies arī pie ķirurga.
Bet - ja pēc gadiem 3 tavas lauztās rokas dēļ tev sāksies kādas citas komplikācijas - tu atkal meklēsi to pašu ķirurgu, kurš par tevi vairāk neko nezina, tikai par tavu roku?
Cilvēka organisms ir pārāk sarežģīts, kuram jāseko līdzi visu laiku, visu mūžu - ne tikai speciālistu gadījumos.
 
#
vita. » Hm > aamen 7.jūlijs 2017 12:59 atbildēt
Ha, vai tad pie ģimenes ārsta ir citādi, pacients pa durvīm ārā un par viņu ir aizmirsts - labi pēc gada- paskatīsies kartītē, ja biežāk- tieši uzprasīs- ko vajag, bet ne par ko sūdzaties. Diagnozi ir jānosaka pašam pacientam un jāpasaka pie kāda ārsta vajag norīkojumu un kādas zāles nepieciešamas- palīdzība- receptes izrakstīšana. Tad rodas jautājums- vai tiešām gandrīz visām zālēm tagad vajag receptes, kuras agrāk varēja iegādāties aptiekās. Kam tas ir izdevīgi, jo lielākā daļa iedzīvotāju jau zina savas vainas un zina kādas zāles nepieciešamas. Varbūt ārsti tiešām recepšu rakstīšanas laiku varētu izmantot beidzot kvalitatīvai pacienta apskatei.
 
#
no mazpilseetas » Hm > aamen 7.jūlijs 2017 13:04 atbildēt
15 gadus nebiju gaajusi pie gimenes aarsta,ierodos....mana slimiibas veesture glabaajoties arhiivaa un paneema jaunu ,saaka no nulles.Es vienkaarsi biju meema,redz esot arhiivaa un....vinai tak vajag redzeet kaa ir aarsteets,no cik gadiem probleemas,kabinetaa pat datora nav,bet zaales visdaargaakaas.
 
#
Oho » Hm 7.jūlijs 2017 13:11 atbildēt
Pilsētniekiem jau nieks aiziet uz savu poliklīniku, bet lauciniekiem tie ir pat 70-80km.
 
#
Kam vispār vajadzīgi ģimenes ārsti. Ja cilvēkam ir konkrēta problēma ērtāk pa taisno doties pie speciālista. Mans Tētis kuram ir 7.jūlijs 2017 12:10 atbildēt
Gunta
 
#
Hm » Kam vispār vajadzīgi ģimenes ārsti. Ja cilvēkam ir konkrēta problēma ērtāk pa taisno doties pie speciālista. Mans Tētis kuram ir 7.jūlijs 2017 12:37 atbildēt
Un tad tu gudri izlemsi - ahā : man sāp galva, tādēļ vispirms došos pie ausu ārsta, pēc tam pie acu ārsta, un tad pie zobārsta :-) :-) :-)
 
#
Jaaa.... » Hm 7.jūlijs 2017 12:38 atbildēt
Nu varbuut ierosini ,ka pie zobaarsta tikai ar gimenes aarsta noriikojumu.
 
#
Eižens 7.jūlijs 2017 11:47 atbildēt
Jūs, cilvēki esat...dīvaini. Naudu tērēt alkoholam, smēķiem, neveselīgai pārtikai - tas jums ir OK. Maksāt par kino, par iespēju skatīties stulbus krievu seriālus - tas arī ir pilnīgi OK..... un jums ir dzelžaina pārliecība,ka ārstam, nezin kāpēc, jāārstē jūs ir par velti. Varbūt pareizais risinājums būtu jums ļaut norīties, nodzerties un nopīpēties līdz nāvei, jo,pēc komentāriem spriežot, jums nav ne mazākās cieņas pret cilvēkiem,kuri tomēr kaut kā cenšas jums neļaut nobeigt pašiem sevi.
 
#
Statistika » Eižens 7.jūlijs 2017 12:41 atbildēt
Es ceru ka Juus kers tie degosie atkritumu duumi,un dabuusiet smagi aarsteeties un tad atceraties savas noriitaas un nodzertaas plausas .Ciena dargais ir jaanopelna,nevis dakteriem teelot Dievus.
 
#
smukais runcis » Eižens 7.jūlijs 2017 13:07 atbildēt
Es maksāju sociālo nodokli un citus nodokļus. No manas naudas ārsti saņem algu, saņem finansējumu, utt. Ģimenes ārstu apmeklēju reizi pāris gados. Tas nozīmē, ka es uzturu ārstu nesaņemot pretpakalpojumu. Ejot pie speciālista maksāju pēc pilnas takses. Eižen, nav smuki rakstīt, ka visi ārstējas par velti.
 
#
opis 7.jūlijs 2017 11:41 atbildēt
Kam vispaar vajadziigi tie gimenes aarsti?
 
#
brr 7.jūlijs 2017 11:40 atbildēt
Kaa sauc to aarstu?Varbuut tas nav dabuujis bietee???
 
#
hols 7.jūlijs 2017 11:34 atbildēt
 
#
Manas domas 7.jūlijs 2017 11:33 atbildēt
Tās recepšu zāles kas jāizraksta pie ģimenes ārsta ir tīrs rekets! Japānā visas zāles var nopirkt aptiekā .Tur aptiekās strādā augsti kvalificēti farmaceiti un ārsti kuri prot pacientam ieteikt vis pareizākos un efektīgākas medikamentus,jo viņi ir profesionāli kas pārzin zāļu iedarbību ,mijiedarbību un blaknes,ko diemžēl nejēdz mūsdienu ģimenes ārsti. Tāda nejēdzība,ka zāles,ko hroniski slimnieki lieto gadiem,ik pa diviem- trim mēnešiem jāiet izrakstīt par jaunu pie ģimenes ārsta, ir murgs! Tas arī rada tās nenormālās rindas pie ārstiem,jo tur pierakstās pacienti,kuriem nudien jebkurš zinošs farmaceits var palīdzēt.Diemžēl.pie mums daudzās aptiekās ir sākuši strādāt pārdevēji,kuri neko nejēdz no zāļu lietošanas un pat bieži nesaprot kuru medikamentu var un kuru nevar aizvietot ar analogu.Ir jāsakārto elementāras lietas veselības aprūpē- jālikvidē birokrātija un jāpalielina ārstu atbildība,patreiz dakteri pilnīgi bezatbildīgi,tikai kāš naudu.
 
#
Hm 7.jūlijs 2017 11:17 atbildēt
Lai brauc uz Rīgu streikot?
Jānim, izskatās, galīgi nav saprašanas - kas ir streiks...
 
1 2
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers