Veselība: Vējonis: Nav izvērtēts, cik lietderīgi tiek tērēta esošā nauda veselības aprūpē 11 komentāri
 
Veselība

Vējonis: Nav izvērtēts, cik lietderīgi tiek tērēta esošā nauda veselības aprūpē

 
Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Joprojām nav izvērtēts, cik lietderīgi tiek tērēta esošā nauda veselības aprūpē, intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents atzina, ka nozarei pēdējos gados nav tikuši piešķirti nepieciešamie līdzekļi, tomēr ne vienmēr "vajag obligāti salīdzināt ar to, kas citās valstīs tiek piešķirts". "Manuprāt, pats svarīgākais, ka par jebkuru naudas daudzumu jābūt skaidrībai, kā to izmantot," teica Vējonis.

Vienlaikus viņš atzina, ka reformas veselības un arī izglītības nozarē ir obligāti jāīsteno.

Kā ziņots, valdība 9.maijā atbalstīja Finanšu ministrijas sagatavotās valsts nodokļu politikas pamatnostādnes 2018.-2021.gadam, tomēr atsevišķiem jautājumiem, piemēram, veselības nozares finansējumam, risinājums vēl tiks meklēts.

F64

Līdz šim izskanējušas dažādas versijas par iespējamo finansējuma avotu veselībai, tostarp minēta sociālo iemaksu likmes palielināšana.

Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Trupovnieks (ZZS) sacījis, ka nepieciešamo apmēram 200 miljonu eiro papildu finansējumu veselībai varētu iegūt, sociālo nodokli paaugstinot par vienu procentpunktu un izmantojot ar Eiropas Komisiju saskaņotu deficīta līmeni.

Komentāri [11]
#
Valdis 19.maijs 2017 21:08 atbildēt
Ja nebūs eiropejisku slimokasu (kuru rokās atrodas visa veselības nauda),kā pārējās ES valstīs,šo lietderīgumu izvērtēt nebūs iespējams arī turpmāk!
 
#
nu tad izvērtē 19.maijs 2017 19:15 atbildēt
..................
 
#
lapa 19.maijs 2017 13:55 atbildēt
vejonis ka prezidents ir tuksa vieta , darit vins nevar neko , pat vienotibas aboltinai lielaka teiksana saja kantori. nozelojama latvijas valdiba kas cakare tautu jau 27 gadus.
 
#
Ija 19.maijs 2017 11:38 atbildēt
Nesaprotu,cik gadus un cik komisijām jāvērtē tā veselības aprūpes sistēma.To mēs dzirdam gadu no gada,kad jāizvērtē,kad nevar tā naudu vienkārši ''iemest'' sistēmā. Bet kas notiek,ko tie vērtētāji ir atraduši un nolēmuši,visu laiku mīcamies uz vietas.Tad vajag piesaistīt kādu gudru cilv''eku no kaimiņvalstīm,piem.no Igaunijas un vienreiz taču tai lietai pielikt punktu.
 
#
Túrisma agents » Ija 19.maijs 2017 12:30 atbildēt
Bet kas notiek?...Vienkàrsi norauj údeni podà un iztérétie lídzekli aizpeld noràdītos maciños.Kàdas tur pieredzes apmaiñas uz kaimiñiem.Lúk uz eksotiskàm valstiīm.Tur ir vërts.Gan komandéjuma nauda lielàka,gan grupu var saaicinàt,gan laika apstàkli relakséjosàki.
 
#
Shausma 19.maijs 2017 10:46 atbildēt
Kà man "patīk" visi sie skatieni no malas.To,to un to jús darat nepareiziTik ,viss ko es daru,ir péc labàkàs sjrdsapziñas.
Pa virsu peldosie nejùt,ka údens smeljas muté.Apçī!
 
Skatīt visus 11 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers