Veselība: Staigāšana veicina prāta asuma un pašsajūtas uzlabošanos 1 komentāri
 
Veselība

Staigāšana veicina prāta asuma un pašsajūtas uzlabošanos

 
F64

Par fiziskas aktivitātes labvēlīgo iespaidu uz vispārējo pašsajūtu zināms jau sen – tās ietekmē sirds strādā intensīvāk, palielinās asiņu pieplūdums audiem, organismā izdalās labsajūtas hormoni.

Ņūmeksikas Hailendas universitātes (ASV) pētnieki pievērsušies fiziskās aktivitātes hemodinamiskajiem efektiem, analizējot, kādu iespaidu uz asins plūsmu galvas smadzenēs atstāj riteņbraukšana un skriešana. Abi šie nodarbību veidi palielina asiņu pieplūdumu smadzenēm, un īpaši izteikts šis efekts ir skrējējiem, kuru pēdas spēcīgi atsitas pret zemi.

Jānis Saliņš/ F64 Photo Agency

Zinātnieki šaubījās, vai tādu pašu iedarbību nodrošina arī staigāšana, jo ejot cilvēki liek soļus vieglāk, tāpēc veica eksperimentu, kurā grupa brīvprātīgo, nodrošināti ar attiecīgām mērierīcēm, soļoja uz trenažieriem. Pat iešana mierīgā tempā palielināja asiņu pieplūdumu smadzenēm, efekts bija vērā ņemams - aptuveni pa vidu starp riteņbraukšanu un skriešanu. Arī ejot smadzenēm tiek vairāk skābekļa, līdz ar to domas noskaidrojas, palielinās prāta asums un uzlabojas pašsajūta.

Komentāri [1]
#
lapa 16.maijs 2017 14:06 atbildēt
tas pensionariem kam mazas pensijas , jastaiga daudz , lai nesap kajas un negribas est . bet saima lai barojas pie siles un izplata sadus viszinosus rakstus.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers