Veselība: Atklāj patiesību: Kafija neatūdeņo organismu 3 komentāri
 
Veselība

Atklāj patiesību: Kafija neatūdeņo organismu

 
Andrejs Terentjevs/F64 Photo Agency

Kafijas «sausinošā» ietekme uz cilvēka ķermeni ir viens no biežākajiem argumentiem, kādēļ to neiesaka dzert. Kafijas tēmu dažādi padomdevēji bieži skar kontekstā ar to, ka daudziem cilvēkiem mūsdienās ir paradums lietot par maz šķidruma. Tiek apgalvots, ka nedrīkst kafiju ieskaitīt kopējā šķidruma patēriņā, jo tā esot diurētiska – urīndzenošana, tādēļ ne vien ātri tiekot izvadīta no organisma pati, bet arī paņemot līdzi daļu no tik ļoti vajadzīgā ūdens, kas uzņemts no citiem avotiem.

Izrādās, ka šī atziņa balstīta uz 1928. gadā veiktu pētījumu, kurā piedalījušies tikai trīs cilvēki. Viņi bija atturējušies no kafijas 60 dienu ilgā periodā un pēc tam jutuši diurētisku efektu jau pēc puskrūzītes kafijas.

Vladislavs Proškins/ F64 Photo Agency

No šodienas viedokļa pavisam nepārliecinoši dati, bet ziņa par kafijas diurētisko ietekmi tā rezultātā izplatījās jo plaši, un daudzi tai tic joprojām. Mūsdienu britu zinātnieku pētījumā, salīdzinot dažādu populāru dzērienu un ūdens iedarbību, konstatēts, ka arī kafija un citi kofeīnu saturoši dzērieni remdē slāpes, tie neatūdeņo organismu un ir ieskaitāmi kopējā šķidruma patēriņā.

Komentāri [3]
#
Tomēr 16.maijs 2017 13:48 atbildēt
Ja pirms kafijas dzeršanas nav izdzerta vismaz pusotra glāze ūdens,tad tomēr gribās dzert pēc kafijas baudīšanas.
 
#
Kāds 16.maijs 2017 13:02 atbildēt
Kāpēc tad pēc kafijas gribas čurāt kā pēc alus?
 
#
non » Kāds 16.maijs 2017 16:14 atbildēt
ja izdzer veselu stopu, tad jā, bet no krūzītes ne vaina
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers