Vēlēšanas 2018

23.mai
Jaunā konservatīvā partija (JKP) neatsauksies partijas "KPV LV" Ministru prezidenta amata kandidāta advokāta Alda Gobzema rosinājumam veidot kopīgu sarakstu 13.Saeimas vēlēšanām, pavēstīja JKP vadītājs Jānis Bordāns.
 
23.mai
Par to, ar kādiem kārtas numuriem vēlēšanu apgabalu sarakstos izkārtoti deputātu kandidāti, politisko partiju biedri var spriest vēl gandrīz trīs mēnešus – līdz 7. augustam, kas ir pēdējā diena, kad var iesniegt sarakstus Centrālajā vēlēšanu komisijā. Iekšējās diskusijas par to būs gana asas, jo kārtas numurs ir vērā ņemams faktors, prognozējot vēlēšanu rezultātus.
 
22.mai
Vēlēšanas Latvijā ārēji un iekšēji spēki mēģinās ietekmēt ar atļautiem, pusatļautiem un nelegāliem paņēmieniem, šodien diskusijā "13. Saeimas vēlēšanas - pārbaudījums demokrātijai?" sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
 
22.mai
Viens no bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas līdzgaitniekiem, kas dibināja partiju No sirds Latvijai – Gunārs Kūtris – nākamajās Saeimas vēlēšanās kandidēs no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta.
 
21.mai
Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK valde izlēmusi 13.Saeimas vēlēšanās par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīt Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Robertu Zīli (VL-TB/LNNK), informēja politiskā spēka pārstāve Dace Kalniņa.
 
21.mai
Gatavojoties 13. Saeimas vēlēšanām, Latvijas Reģionu apvienība, politologu iedrošināta, par savu ministru prezidenta amata kandidātu izvirzījusi vēl nesen Vienotības rindās strādājošo Edvardu Smiltēnu.
 
21.mai
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) darīs visu, lai partija "Saskaņa" viņu nevirzītu par premjera amata kandidātu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, šodien Rīgas domes sēdē pauda priekšsēdētājs.
 
15.mai
Lai kontrolētu, vai politiskās partijas priekšvēlēšanu laikā nepārkāpj aģitācijas kārtību arī starptautiskajos interneta sociālajos tīklos, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis sadarbību ne vien ar "Facebook", bet arī ar "Twitter" un "Google", otrdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".
 
15.mai
Valsts prezidents Raimonds Vējonis otrdien, 2018. gada 15. maijā, tikšanās laikā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku Jēkabu Straumi pārrunāja KNAB šogad plānotos pasākums efektīvai priekšvēlēšanu aģitācijas finansēšanas uzraudzībai, informē Valsts prezidenta preses padomnieka p.i. Kristīne Kļaveniece. 
 
14.mai
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien, pamatojoties uz Ārlietu ministrijas priekšlikumiem, 13.Saeimas vēlēšanām izveidoja 115 vēlēšanu iecirkņus 44 valstīs. Viena iecirkņa – Zviedrijas pilsētā Erebrū – iekļaušana iecirkņu sarakstā tika atlikta uz vēlāku laiku, kad būs panākta vienošanās par telpām, kur iecirkni izvietot.
 
14.mai
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) līderi Augustu Brigmani nākamo Saeimas vēlēšanu kontekstā visvairāk uztrauc, lai vēlētāji tajās nenobalsotu par populistiem.
 
13.mai
Partijas "KPV LV" premjera amata kandidāts, startējot 13.Saeimas vēlēšanās, būs vairāku Zolitūdes traģēdijas civillietu advokāts Aldis Gobzems, informēja politiskajā spēkā.
 
12.mai
Sestdien Grenctālē notikušajā partijas "No sirds Latvijai" (NSL) kongresā par politiskā spēka priekšsēdētāju atkārtoti tika ievēlēta Inguna Sudraba.
 
12.mai
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL/TB-LNNK) vēl nav izlēmis, vai kandidēs rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, apstiprināja ministra preses sekretāre Santa Vaļuma.
 
11.mai
Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) ir jāveido padziļinātāka interese par ārpolitiku, jo tā ir joma, kurā politiskais spēks līdz šim nav bijis pietiekami aktīvs, šodien Saeimas priekšvēlēšanu debatēs Jūrmalā, Majoru vidusskolā, sacīja Saeimas Ārlietu komisijas deputāts Artis Rasmanis (ZZS).
 
11.mai
Saeimas deputāts Gunārs Kūtris (NSL) neplāno Saeimas vēlēšanās startēt no partijas "No sirds Latvijai" (NSL) saraksta, apliecināja politiķis.
 
10.mai
Priekšvēlēšanu gaisotnē Nacionālā apvienība gatava virzīt likumprojektu, kas dos vēl vienu trumpi vēlēšanu cīņā Latvijas Krievu savienībai. Tā bija cerējusi panākt, lai šodien Saeima Juridiskajai komisijai nodod likumprojektu, ar kuru paredzēts noteikt, ka priekšvēlēšanu aģitāciju drīkst veikt tikai valsts valodā.
 
8.mai
Vairākus mēnešus pirms rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, advokāts Aldis Gobzems paziņojis, ka, iespējams, pievienosies Artusa Kaimiņa politiskajam spēkam.
 
5.mai
No šodienas līdz 14.septembrim varēs pieteikties pasta balsošanai ārvalstīs 13.Saeimas vēlēšanās Latvijas diplomātisko pārstāvniecību noteiktajos darba laikos, informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.
 
3.mai
Sestdien, 5. maijā sākas Saeimas vēlēšanu likumā noteiktais termiņš, kad vēlētāji ārvalstīs var pieteikties pasta balsošanai 6. oktobrī gaidāmajās 13. Saeimas vēlēšanās. Pieteikties pasta balsošanai var tie Latvijas pilsoņi ārvalstīs, kuriem nebūs iespēju nobalsot vēlēšanu dienā kādā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem. Pieteikties pasta balsošanai varēs vairākus mēnešus – līdz 14. septembrim.