Tu un tava drošība

8.jan
Satiksmes drošības jomā atbildīgajām valsts institūcijām aktīvāk jāiesaistās "melno punktu" likvidēšanā, jāanalizē satiksmes negadījumu cēloņi un, iespējams, jāpārskata arī ceļa zīmju izvietojums, secinājusi Valsts kontrole (VK) revīzijā par atbildīgo iestāžu darbībām ceļu satiksmes drošības jomā.
 
28.dec 2017
Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķi atgādina par piesardzību gadu mijā, īpaši svētku uguņošanas laikā. Neuzmanīgas rīcības rezultātā nopietni var ciest ne tikai pirotehnikas lietotāji, bet arī uguņošanas vērotāji.
 
28.dec 2017
Mazāk nekā puse no pasažieriem autobusos lieto drošības jostu. Tā liecina starptautiskā pasažieru pārvadātāja Lux Express veiktā pasažieru aptauja, kas tika organizēta drošības kampaņas "Piesprādzē rītdienu!" laikā.
 
23.dec 2017
Garajās svētku brīvdienās Ziemassvētku un Jaungada svinību laikā sadzīves negadījumu un problēmu skaits mājokļos pieaug pat līdz 50 %. Nekustamo īpašumu pārvaldīšanas un apsaimniekošanas grupa CIVINITY norāda, ka Ziemassvētkos un Jaunajā Gadā ik gadu tiek saņemts ievērojami vairāk izsaukumu par elektroenerģijas padeves pārrāvumiem un bojājumiem, aizsērējušas kanalizāciju vai bojātu sanitārtehniku, atslēgu un slēdzeņu nomaiņu un citām problēmām nekā parastās dienās.
 
20.dec 2017
Igaunijas policija jau no šodienas izziņojusi aizliegumu iedzīvotājiem kāpt uz aizsalušajiem ezeriem. Lai arī krastā esošais ledus slānis var šķist pietiekami izturīgs, tas var būt maldinoši. Tādēļ kolēģi aicina iedzīvotājus nesteigties ar ziemas aktivitāšu baudīšanu uz ledus, īpaši ar šo aicinājumu uzrunājot zemledus makšķerniekus.
 
18.dec 2017
Lielākā daļa Igaunijas iedzīvotāju uzskata, ka valstī dislocētās NATO spēku kaujas grupas klātbūtne ir padarījusi valsti drošāku, liecina aptaujas rezultāti.
 
13.dec 2017
Applaucējoties vai apdedzinoties ar karstiem šķidrumiem, 20% nelaimes gadījumu cietušie ir bērni, no kuriem 44% vecumā no viena līdz trīs gadiem, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) atlīdzību dati par pēdējiem trīs gadiem.
 
7.dec 2017
Kompānija "Rocketeer Pack" izstrādājusi īpaši dzīvniekiem paredzētu auto drošības sistēmu, kas gadījumā, ja notiks ceļu satiksmes negadījums, pasargās mīluli.
 
3.dec 2017
Svētdien tiek atzīmēta Pirmā Advente. Cilvēkiem tas ir miera un klusuma laiks, bet ugunsdzēsēji glābēji to sagaida ar bažām, jo decembrī gandrīz katru dienu notiek ugunsgrēki, kuru iemesls ir bez uzraudzības atstāta degoša svece.
 
29.nov 2017
Tuvojas Ziemassvētki, gaidāmas Jaungada lustes – laiks, kad daudzi apciemo savus radus un draugus. Diemžēl, bet svētku dienas, kad iedzīvotāji ilgstoši uzturas prom no mājām, ir pļaujas laiks garnadžiem.
 
29.nov 2017
Nezināšana, neuzmanība, neapdomīga rīcība vai pārgalvība noved pie traģiskiem ugunsgrēkiem, secina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).
 
29.nov 2017
Lai Ziemassvētku un gadu mijas svētku gaidīšanas laiks ikvienā ģimenē paietu bez lieka satraukuma, AS «Sadales tīkls» aicina gada nogalē rūpēties gan par savu, gan par savu ģimenes locekļu drošību un pastiprināti ievērot elektrodrošības un ugunsdrošības noteikumus.
 
29.nov 2017
Mobilais telefons kļuvis par multifunkcionālu ierīci, kas faktiski aizstāj datoru – tajā tiek lietots e-pasts, veikti norēķini, uzglabāti foto un video faili u.tml., līdz ar to palielinās arī ar šo ierīču lietošanu saistītie drošības riski.
 
29.nov 2017
Daļa cilvēku ir saskārušies ar situāciju, kad briesmas dzīvībai vai veselībai izdevies novērst, pateicoties vien līdzcilvēku palīdzībai. Taču, ja nelaimes brīdī līdzās nav neviena vai gluži otrādi – draudus rada kāda persona, tad palīdzēt var telefons, ar kuru izsaukt palīdzību, bet ar lietotņu starpniecību nosūtīt atbildīgiem dienestiem savas atrašanās vietas koordinātas, kas paātrina notikuma vietas atrašanu.
 
27.nov 2017
Lai pārbaudītu ugunsdrošības prasību ievērošanu un dežurējošā personāla zināšanas par rīcību ugunsgrēka gadījumā nakts laikā, šonedēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas veica neplānotās ugunsdrošības pārbaudes sociālās aprūpes centros, slimnīcās un internātskolās.
 
27.nov 2017
Kā iepriekš ziņots, ievērojami audzis apzagto privātmāju skaits. Kā raidījumam "Rīta panorāma" atzina Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Jānis Lazdiņš, daudzas zagļu darbības ir līdzīgas, kas vedina domāt par sirojošām bandām.
 
23.nov 2017
Pēdējā pusotra mēneša laikā Rīgas un Zemgales reģionā novērots, ka strauji pieaudzis zādzību skaits no privātmājām. Pēdējā laika tendence liecina, ka daļa zādzības tiek veiktas brīžos, kad saimnieki ir pārradušies mājās un atslēguši signalizāciju.
 
21.nov 2017
Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) šogad Latvijā par nedrošām atzinis 39 sabiedriski nozīmīgas ēkas, pavēstīja birojā.
 
15.nov 2017
Kā liecina informācija sociālajā tīklā facebook, tad nepieciešama palīdzība, lai atrastu Ikšķiles novadā nozagto pārvietojamo pirti.
 
13.nov 2017
Aculiecinieks sociālajā tīklā "Facebook" publicējis video, kurā redzams, kā vīrietis vien dažu sekunžu laikā nozog "Lexus" markas automašīnas atpakaļskata spoguļus.