Tēmas

Izglītība 2017/2018

21.februāris, 16:30 Jēkabpils Agrobiznesa koledža dibināta 1927. gada 1. aprīlī. Svarīgajam notikumam par godu 8. aprīlī koledža aicina visus bijušos absolventus, pasniedzējus un darbiniekus uz salidojumu. Vairāk »
 
21.februāris, 16:00 Centralizētie eksāmeni vairs nav aiz kalniem. Neatkarīgā apkopojusi vairākas iespējas, kā tiem labāk sagatavoties, piemēram, augstskolas organizē dažādus kursus, vērtīgi palīgi atrodami arī internētā, tostarp mācīties, spēlējot spēles – šādu pieeju piedāvā bezmaksas aplikācija Quizlet. Vairāk »
 
21.februāris, 15:30 Atšķirībā no profesionālās izglītības lielajās pilsētās tehnikumam reģionā šodien ir jāspēj nodrošināt kvalitatīvu un modernu profesionālo prasmju apguvi un vienlaikus jāveic plašs un sarežģīts sociālais darbs, jārada harmoniska kultūrizglītības vide, kurā jaunais cilvēks jūtas novērtēts, uzklausīts, sasildīts, gaidīts un tad arī mācās. Vairāk »
 
21.februāris, 15:07 Pašvaldības SIA Rīgas satiksme (RS) ir viens no lielākajiem Latvijas uzņēmumiem, kurā strādā vairāk nekā 4000 darbinieku. To, kā viņi strādā un kā notiek uzņēmuma ikdienas darbs, Ēnu dienā varēja uzzināt arī Rīgas un citu Latvijas pilsētu un novadu skolēni. Jaunajiem «ēnotājiem» bija iespēja tuvāk iepazīties gan ar 7. autobusa parka darbu, gan arī ar savas izvēlētās profesijas – autobusa, trolejbusa vai tramvaja vadītāja, kontroliera vai dispečera – amata noslēpumiem. Vairāk »
 
21.februāris, 14:30 Saruna ar Latvijas Jūras akadēmijas rektora vietas izpildītāju Andreju Zvaigzni. Vairāk »
 
21.februāris, 14:00 Viens no Latgales reģiona stratēģiskajiem mērķiem ir sekmēt cilvēkresursu attīstību un veicināt situācijas uzlabošanos darba tirgū, paaugstinot nodarbinātības līmeni jauniešu vidū, un cīnīties ar bezdarbu Latgalē, kā arī veicināt Latvijas reģionu ekonomisko un sociālo atšķirību izlīdzināšanu, kam īpašu uzmanību pievērš arī profesionālās izglītības kompetences centrs Daugavpils Būvniecības tehnikums. Vairāk »
 
21.februāris, 13:30 Nu jau vairāk nekā gadu Profesionālās izglītības kompetences centrs (PIKC) Ogres tehnikums darbojas atjaunotās telpās, piedāvājot modernu mācību vidi un plašu profesionālās izglītības programmu klāstu, kas balstīts audzēkņu darba vidē balstītās mācībās. Ogres tehnikums 2015. gada 28. decembrī sertificēts atbilstoši ISO 9001:2015 standartam darbības sfērā: profesionālās vidējās izglītības un mūžizglītības programmu izstrāde un īstenošana, profesionālās izglītības kompetences centra funkciju nodrošināšana. Vairāk »
 
21.februāris, 13:00 Nav noslēpums, ka daudzi par studiju vietu izvēlas Rīgu, taču diplomu var iegūt ne tikai galvaspilsētā. Augstākās izglītības klātbūtne ir jaušama arī Latvijas reģionos, tostarp augstskolu filiālēs. Augstskolu pārstāvji uzsver, ka filiālēs kvalitāte ir tāda pati kā Rīgā, turklāt studentiem ir iespēja ietaupīt gan laika, gan naudas resursus vairākās pozīcijās. Vairāk »
 
21.februāris, 12:30 Vairākās Eiropas Savienības valstīs pastāv duālās izglītības sistēma. Latvija, ņemot vērā duālās izglītības īstenošanas praksi, izveidoja jaunu profesionālās izglītības apguves formu – darba vidē balstītas mācības, kas dod iespējas profesionālās izglītības iestādēm sadarbībā ar uzņēmumiem elastīgāk īstenot profesionālās izglītības programmas, atbilstoši individuālam mācību plānam. Vairāk »
 
21.februāris, 12:00 Bulduru Dārzkopības vidusskola ir vienīgā un vecākā dārzkopju profesionālā skola, kur zinības var iegūt gan pamatskolas, gan vidusskolas beidzēji, gan arī aroda prasmes var apgūt pieaugušie tālākizglītības programmās un kursos. Kā dzīvo un darbojas mācību iestāde, var iepazīties, apmeklējot bagātīgo pasākumu klāstu. Tuvākie no tiem – Prakses diena 10. martā un Dārznieku diena 28. aprīlī. Vairāk »
 
21.februāris, 8:33 Izglītības un zinātnes ministrijai nav pārdomāta reformu plāna, šobrīd notiek mērķtiecīga vienas augstskolas, kas ir spēcīgākais spēlētājs pedagoģijā, likvidēšana bez pamatotiem argumentiem, uzskata Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) vadība, izglītības un zinātnes eksperti, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), Latvijas Vadītāju asociācija (LIVA), Latvijas Studentu apvienība (LSA) un pašvaldību vadītāji. Likvidācijas kontekstā jautājumu ir vairāk nekā atbilžu. Bet ministrija vien bārstot solījumus par skaistu nākotni. Rezultātā studenti nonākuši ķīlnieku lomā. Vairāk »
 
21.februāris, 7:50 Saruna ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski. Vairāk »
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers