Tēmas

Izglītība 2017/2018

18.aprīlis, 14:45 Līdz mācību gada beigām AS Pasažieru vilciens skolēniem nodrošina 50% atlaidi biļetei, no jebkuras dzelzceļa stacijas Latvijā dodoties ar vilcienu uz Elektrum Energoefektivitātes centru Jūrmalā. Vairāk »
 
18.aprīlis, 13:50 Kamēr lielākā daļa Latvijas skolu, pasniedzēju, vecāku un pašu skolēnu neziņā lauza rokas, jo jau no 2018./2019. mācību gada pamatskolas līmenī plānots ieviest būtiski jaunu mācību saturu un procesu, tikmēr Ventspils izglītības iestādēs jau vairākus gadus norit reāla virzība – skolotāji mācās mācīt atbilstoši jaunajām tendencēm un pieejamajām tehnoloģijām, jo tieši no skolotāja spējas sekot līdzi laikam un būt soli priekšā skolēnam ir atkarīgs, cik rīcībspējīga, zinoša un domājoša būs jaunā paaudze. Vairāk »
 
18.aprīlis, 13:12 Latvijā šobrīd ir reģistrēti 5697 jaunieši bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem jeb 7,5% no bezdarbnieku kopskaita, liecina jaunākā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā statistika. Lai palīdzētu viņiem atrast savu vietu darba tirgū, jau trešo gadu tiek īstenots ESF projekts Jauniešu garantijas, kas ietver virkni pasākumu konkurētspējas celšanai. Vairāk »
 
18.aprīlis, 10:04 Laboratorium.lv, macibuvideo.lv, Fizmix.lv, Edurio un e-Twining – šīs ir tikai dažas no iniciatīvām, kuras veidojuši vai tajās darbojas Iespējamās misijas dalībnieki un absolventi – jaunie pedagogi. Iespējamās misijas dalībnieki arī iesaistījušies jaunā mācību satura izstrādē, kuru skolas sāks aprobēt jau šā gada septembrī. Kompetencēs balstīts mācību saturs – šāda pieeja Iespējamās misijas skolotājiem ir jau ierasta prakse, jo skolotāja monotona vielas pasniegšana vairs patiesi nespēj ieinteresēt 21. gadsimta skolēnus. Vairāk »
 
21.februāris, 16:00 Centralizētie eksāmeni vairs nav aiz kalniem. Neatkarīgā apkopojusi vairākas iespējas, kā tiem labāk sagatavoties, piemēram, augstskolas organizē dažādus kursus, vērtīgi palīgi atrodami arī internētā, tostarp mācīties, spēlējot spēles – šādu pieeju piedāvā bezmaksas aplikācija Quizlet. Vairāk »
 
21.februāris, 13:00 Nav noslēpums, ka daudzi par studiju vietu izvēlas Rīgu, taču diplomu var iegūt ne tikai galvaspilsētā. Augstākās izglītības klātbūtne ir jaušama arī Latvijas reģionos, tostarp augstskolu filiālēs. Augstskolu pārstāvji uzsver, ka filiālēs kvalitāte ir tāda pati kā Rīgā, turklāt studentiem ir iespēja ietaupīt gan laika, gan naudas resursus vairākās pozīcijās. Vairāk »
 
21.februāris, 7:50 Saruna ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski. Vairāk »
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers