Bēgļu krīze Eiropā

19.jun
Eiropas Savienības (ES) līderi nākamnedēļ paredzētajā samitā varētu atbalstīt "izkāpšanas platformu" izveidošanu ārpus bloka, kur tiktu izvietoti ceļā uz Eiropas krastiem jūrā izglābtie nelegālie imigranti, liecina samita dokuments, kas nonācis ziņu aģentūras DPA rīcībā.
 
19.jun
Eiropas Savienības (ES) Tiesa otrdien nolēmusi, ka migranti, kuru lūgums piešķirt starptautisko aizsardzību kādā ES valstī ir noraidīts, var palikt šajā valstī, kamēr tiek izskatīta apelācija, ja viņi tādu gatavojas iesniegt.
 
19.jun
Karu, cita veida vardarbības un vajāšanu dēļ piespiedu pārvietošana pērn pasaulē sasniegusi jaunu līmeni jau piekto gadu pēc kārtas, un pārvietoto personu skaits pasaulē pagājušajā gadā pieaudzis līdz 68,5 miljoniem, otrdien paziņoja ANO Bēgļu aģentūra (UNHCR).
 
18.jun
Vācijas valdība varētu piedāvāt finansiālu atbalstu Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas uzņem atpakaļ imigrantus, kuru pieteikumi par patvēruma piešķiršanu reģistrēti šajās valstīs, pirmdien paziņoja kanclere Angela Merkele.
 
17.jun
Valensijas ostā svētdien ierodas 630 migranti, kurus pirms nedēļas Vidusjūrā izglāba Francijas palīdzības organizāciju kuģis "Aquarius" un kurus atteicās uzņemt Itālija un Malta, bet piekrita uzņemt Spānija.
 
12.jun
Sociālajā tīklā Facebook ''viral'' statusu guvis video, kur redzami āfrikāņu migranti, kuri beidzot nonākuši līdz Vecajam kontinentam.
 
7.jun
Adenas līcī Jemenas piekrastē trešdien apgāžoties un nogrimstot laivai ar migrantiem no Etiopijas, gājuši bojā 46 un pazuduši 16 cilvēki, paziņojusi ANO Starptautiskā migrācijas organizācija (IMO).
 
5.jun
Franču valodas nodarbību skaits, kas bēgļiem Francijā tiek piedāvāts centienos sekmēt viņu integrāciju, tiks dubultots, otrdien pavēstīja premjerministrs Eduārs Filips, norādot, ka turpmāk bēgļiem nodarbības tiks piedāvātas 400 stundu apjomā.
 
5.jun
Dānija risina sarunas ar vairākām Eiropas valstīm par vienota Eiropas centra izveidi atraidītajiem patvēruma meklētājiem, otrdien paziņoja Dānijas premjerministrs Larss Leke Rasmusens.
 
5.jun
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iekšlietu ministri pirms sanāksmes par bloka patvēruma sistēmas reformēšanu pauduši skepsi par iespēju panākt vienošanos pirms jūnija beigās gaidāmā samita.
 
5.jun
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu pirmdien brīdinājis Vācijas kancleri Angelu Merkeli, ka Irānas jaukšanās Tuvajos Austrumos var izraisīt jaunu bēgļu plūsmu uz Eiropu.
 
28.mai
Lietuvai nav izdevies izpildīt saistības no 2015.gada beigām līdz šā gada sākumam uzņemt 1105 patvēruma meklētājus no tādām valstīm kā Sīrija, Irāka un Eritreja, un šobrīd process vispār apstājies, vēsta laikraksts "Lietuvos žinios".
 
26.mai
Lībijas ziemeļrietumos šonedēļ vairāki desmiti migrantu tika nogalināti vai ievainoti, izbēgot no slepena cietuma, kurā viņus turēja cilvēku kontrabandisti, piektdien paziņoja starptautiskā organizācija "Ārsti bez robežām" ("Medecins Sans Frontieres", MSF).
 
26.mai
Vidusjūrā ceturtdien un piektdien tika izglābti apmēram 1500 migrantu operācijās, kuras veica Itālijas karaflote un kuģi, kurus bija nofraktējušas nevalstiskās organizācijas un Eiropas Savienības (ES) robežapsardzības aģentūra "Frontex", paziņoja Itālijas krasta apsardze.
 
21.mai
Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) parakstījis līgumu ar biedrību "Latvijas Sarkanais krusts" par sociālekonomiskā atbalsta sniegšanu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu, informēja SIF pārstāvji.
 
21.mai
Vācijā sāktas pārbaudes vairākās Federālā migrācijas un bēgļu biroja (BAMF) nodaļās aizdomās par prasībām neatbilstošu patvēruma lietu apstiprināšanu, svētdien ziņoja laikraksts "Bild am Sonntag".
 
17.mai
Parīzē aptuveni 2000 migranti jau trešo nedēļu spiesti dzīvot zem tilta kanāla malā, jo Francijas varasiestādes nesniedz naktsmāju alternatīvas.
 
13.mai
Pēdējo mēnešu laikā tiesa vairākās lietās noraidījusi ārvalstnieku lūgumus piešķirt patvērumu Latvijā, jo tie savus lūgumus bija pamatojuši ar teroristu draudiem, Izraēlas specdienestu vajāšanu un tēva vardarbību, liecina apkopotie tiesas spriedumi.
 
12.mai
Čehijas plānotās centriski kreisās koalīcijas valdības programmas projektā noraidītas Eiropas Savienības (ES) bēgļu kvotas un eiro ieviešana, piektdien vēsta laikraksts "Hospodarske noviny".
 
27.apr
Personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu Latvijā problēmas sagādā valodas nezināšana un līdzekļu trūkums, diskusijā par imigrācijas risinājumiem nākamajai desmitgadei sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pārstāve Antra Jansone.