Dziesmu svētki 2018

Vakar, 22:35
Ieskandinot XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku nedēļu, piektdien, 29.jūnijā “Skanīgākajā tautas dancotavā” plkst. 19.00 notiks bezmaksas LIDO Tautas deju lielkoncerts, kurā teju 300 tautas deju dejotāju izpildījumā varēs gūt ieskatu deju lieluzvedumā "Māras zeme".
 
Vakar, 8:18
Šodien un rīt par godu Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas pirmā posma pabeigšanai notiks svinīgais pasākums "#EsiPirmais Mežaparka Lielajā estrādē", kurā visa vakara gaitā norisināsies dažādas aktivitātes un muzikāli priekšnesumi, informē Rīgas dome.
 
18.jun
Pirmdien notika Mežaparka Lielās estrādes pirmā atjaunošanas posma atklāšanas ceremonija.
 
18.jun
Dziesmu un deju svētkos pirmo reizi darbosies Operatīvās vadības grupa. Tajā iekļauti dažādu dienestu pārstāvji, kas sekos lielā sarīkojuma norisei. Drošības pasākumiem no svētku budžeta kopumā atvēlēti 790 750 eiro.
 
18.jun
Šodien plkst.12 notiks Mežaparka Lielās estrādes pirmā atjaunošanas posma svinīgā atklāšanas ceremonija, informē Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.
 
15.jun
Gaidot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, LMT Viedtelevīzijas piedāvā noskatīties tautas deju ansambļa "Zīle" un muzikālās apvienības "ZeMe" kopīgi radītu unikālu īsfilmu "Tautas deju ABC" par trim latviešu tautas kultūras pamatvērtībām – deju, tautastērpiem un tautasdziesmu. Deja ir valoda bez robežām. Īsfilma "Tautas deju ABC" ir unikāls audiovizuāls darbs un mūsdienīga liecību par 22 latviešu tautas deju fragmentiem 70 deju ansambļa "Zīle" dalībnieku izpildījumā skaistākajos latviešu tautastērpos. Tā veidota kā dāvana Latvijai simtgadē un paliekoša Deju svētku vērtība. "Tautas deju ABC" ir krāšņa un reizē enciklopēdiska liecība. Tā parāda daļu latviešu tautas deju krājuma, katram alfabēta burtam atvēlot vienu raksturdejas kustību, lai ikvienam - ar vai bez zināšanām par latviešu tautas vēsturi - izstāstītu stāstu par latviešu dejas un tērpu tradīciju. Īsfilmas muzikālajam pavadījumam izvēlēts muzikālās apvienības "ZeMe" jaunākais skaņdarbs - dziesma "Bumbulēt". Dziesma ierakstīta tālajā 1964. gadā teicējas Karlīnes Puraviņas izpildījumā. Tagadnes skaņās to aktualizējusi muzikālās apvienības "ZeMe koklētāja Laima Jansone un DJ Monsta jeb Uldis Cīrlis. Senie latvieši zināja, kad labība sējama, kad raža pļaujama. Zināja, ka tikums ir ne vien kārtīgi padarīts darbs, bet arī spēja uz mirkli piestāt, ievilkt elpu un bumbulēt! Īsfilma "Tautas deju ABC" un citi Dziesmu un deju svētkiem veltīti video stāsti skatāmi LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā. Skatītāji aicināti dalīties savos iespaidos Twitter diskusijās ar tēmturiem #TautasDejuABC un #LMTstraume.
 
15.jun
Drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI deju svētkos no to budžeta novirzīti 790 750 eiro, preses konferencē norādīja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.
 
12.jun
Latvijas Kultūras akadēmijas rektore, profesore, antropoloģe Rūta Muktupāvela dzīvo ar atziņu, ka dziesmu svētki raisa vibrācijas, kas iekustina Visumu.
 
12.jun
Ikviena ģimene, kurā ir pieci un vairāk bērnu, aicināta pieteikties brīvbiļetēm uz XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumiem. Pieteikties savā pašvaldībā iespējams līdz 15. jūnijam, portālu nra.lv informē Latvijas vecāku organizācijas "Mammamuntetiem.lv" vadītājas vietniece Audra Šauere.
 
11.jun
Divu nedēļas nogaļu laikā – no 2. jūnija līdz 10. jūnijam, lustīgi aizvadīti Dziesmu un deju svētku vēstniecību atklāšanas pasākumi Rēzeknē, Valmierā, Rīgā, Liepājā un Venstpilī. Svētku vēstniecības karogu paceļot, svinīgās atklāšanas pasākumus pavadīja tautas deju ansambļu priekšnesumi, koru dziedājumi un dažādas darbnīcas lieliem un maziem.
 
11.jun
XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku nodrošināšanai pieteikušies teju 1600 brīvprātīgie, ziņo svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.
 
8.jun
Doma laukumā atklāta Dziesmu un deju svētku vēstniecība
 
8.jun
Biļetes uz gaidāmajiem Dziesmu un deju svētku pasākumiem tika "izsķertas" dažu stundu laikā. "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā tirdzniecībā nonāca kopskaitā vairāk kā 95 000 biļetes. Visiem gribētājiem gan nepietika.
 
8.jun
Dziesmu svētki tuvojas, un grūti nepamanīt – gaidīšanas kņadā parādās publikācijas, kuru autori mēģina sasaistīt dziesmu svētku kustību ar mūsdienu patērētājsabiedrības teorijām. To tonis ir kritisks. Turklāt caurviju motīvs ir tādas kā sēras pēc īstajiem dziesmu svētkiem, kuros neviens par naudu nerunāja, vien dejoja, dziedāja un sita plaukstas tribīnē.
 
6.jun
Līdz trešdienas pēcpusdienai ir izpirkta lielākā daļa papildu biļešu uz XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumiem, liecina informācija "Biļešu paradīzes" mājaslapā.
 
6.jun
XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku norises vietās būs aizliegts patvaļīgi izmantot dronus, bet drošības nolūkos pūļa bloķēšanai izmantos sabiedriskā transporta autobusus.
 
6.jun
Publiskā tirdzniecībā pieejamas papildu biļetes uz XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku noslēguma "Zvaigžņu ceļā" ģenerālmēģinājumu 7.jūnijā, liecina informācija "Biļešu paradīzes" mājaslapā.
 
5.jun
Pirms kāda laika iegādātajā biļetē uz koncerta "Zvaigžņu ceļā" ģenerālmēģinājumu vīrietis pamanījis, ka viņam norādītā sēdvieta nav atrodama vietu plānojumā, kas pieejams Dziesmu svētku mājaslapā, vēstīja raidījums "Bez Tabu".