8.janvāris, 13:12 Ik pa laikam no paziņām un sociālajiem tīkliem atkal un atkal dzirdam stāstus par to, ka pārtikas preces Latvijā ir dārgākas nekā Lietuvā, Polijā un pat Vācijā. Kā piemērs parasti tiek minēts lēto cenu veikals LIDL vai kāds neliels veikalu tīkls kaimiņzemēs. taču šoreiz sociālajos tīklos nerimst sašutums, ka pat viena veikalu tīkla ietvaros pircēji Latvijā tiek "izpurināti" krietni pamatīgāk nekā Lietuvā. Vairāk »
 
8.janvāris, 7:12 No reimatoīdā artrīta, kas kādreiz bija tikai «omīšu un opīšu slimība», mūsdienās cieš gados arvien jaunāki cilvēki. Kāpēc? Tāpēc, ka dzīvojam un ēdam nepareizi. Vairāk »
 
7.janvāris, 18:09 Nacionālā Sirds, plaušu un asins izpētes institūta NIH (NHLBI) izvēlējušies pasaulē labāko diētu svara samazināšanai – DASH diēta. Vairāk »
 
6.janvāris, 18:03 Iz­pē­tīts, ka pat da­ļē­ja at­brī­vo­ša­nas no lie­kā sva­ra nāk par la­bu ve­se­lī­bai: sāk nor­ma­li­zē­ties asins­spie­diens, ho­les­te­rī­na un cu­ku­ra lī­me­nis asi­nīs, sa­ma­zi­nās žult­sce­ļu sli­mī­bu risks, vieg­lāk kļūst ak­nām, re­tāk se­vi liek ma­nīt at­viļ­ņa sli­mī­ba u.c. Vairāk »
 
5.janvāris, 21:50 Pēc svēt­kiem pa­ras­ti ak­tu­ālā­kā pro­blē­ma – cī­nī­ties ar pār­ēša­nās se­kām un kā­du lie­ku ki­lo­gra­mu. Vairāk »
 
5.janvāris, 13:31 Nav datu, kas apliecinātu, ka Viduseiropas un Austrumeiropas valstīm tiktu piegādātas zemākas kvalitātes pārtikas preces nekā pārējām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, piektdien paziņojis ES veselības un pārtikas drošības komisārs Vītenis Andrjukaitis. Vairāk »
 
2.janvāris, 20:07 Sekojot līdzi cenu izmaiņām mazumtirdzniecībā, Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) jau vairāk kā 22 gadu garumā regulāri veic patēriņa preču cenu salīdzinājumu. LTA jau ziņoja, ka iepriekšējais gads iesākās ar ražotāju paziņojumiem tirgotājiem par iepirkuma cenu kāpumu pārtikas produktiem 2017. gadā. Produktu vidējās cenas mazumtirdzniecībā aprēķinātas, ņemot vērā cenas nozīmīgāko tirdzniecības uzņēmumu veikalu ķēdēs, nerēķinot ražotāju noteiktās akciju cenas. Vairāk »
 
28.decembris 2017, 11:12 Gan garie un tumšie rudens vakari, gan drēgnie laikapstākļi gada nogalē cilvēkus mudina vairāk uzturēties mājās un biežāk sevi palutināt ar kādu gardu ēdienu, tāpēc tieši rudenī un ziemā parādās lielāks risks iegūt liekus kilogramus vai ciest no pārēšanās. Vairāk »
 
21.decembris 2017, 13:40 Jau no 2018. gada 1. janvāra Latvija pievienosies to Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu sarakstam, kas atsevišķiem pārtikas produktiem piemēros samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi. Sekojot Saeimas lēmumam par atbalstīto samazināto PVN likmi līdz 5% (no 21%) Latvijai raksturīgiem svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām, tirgotāji jau sākuši darbu šīs normas ieviešanai veikalu plauktos – informē Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija (LPTA). Vairāk »
 
12.decembris 2017, 13:31 Nākamajā gadā vairumam pārtikas produktu Latvijā cenas saglabāsies stabilas, ar nelielu pieauguma tendenci, otrdien žurnālistus informēja Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) vadītāja Inguna Gulbe. Vairāk »
 
10.decembris 2017, 16:30 Par spīti tam, ka vairums pusaudžu zina, ka brokastis ir galvenā dienas ēdienreize, nereti slinkuma vai laika trūkuma dēļ šo ēdienreizi jaunieši neietur, aizstājot to ar dubultu porciju pusdienās. Šis ir viens no biežāk izplatītajiem, neveselīgajiem ēšanas paradumiem, kas izraisa ne tikai enerģijas trūkumu, bet arī grūtības koncentrēties. Lai Tavam skolēnam turpmāk aizbildinājumi nebūtu vienīgā brokastu sastāvdaļa, Mamma Signe Meirāne iesaka piecas vienkāršas un īsā laikā pagatavojamas brokastu receptes, kas sniegs veiksmīgam rīta sākumam tik nepieciešamo uzturvielu devu. Vairāk »
 
8.decembris 2017, 13:02 Latvijā šogad novembrī salīdzinājumā ar oktobri patēriņa cenas pieaugušas par 0,1%, bet gada laikā - šogad novembrī salīdzinājumā ar 2016.gada novembri - inflācija bija 2,7% apmērā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vairāk »
 
7.decembris 2017, 11:05 “Atklātie nelegālās gaļas pārstrādes uzņēmumi Cēsu pusē izgaismo vienu aisberga daļu problēmām, par kurām esam cēluši trauksmi atbildīgo institūciju dienas kārtībā jau iepriekš. Diemžēl pārkāpumi gaļas pārstrādes nozarē pastāv joprojām un skumji, ka, lai nonāktu līdz rīcībai, jāriskē ar sabiedrības veselību. Vairāk »
 
6.decembris 2017, 15:50 Pasauli pāršalkusi ziņa par kādu interesantu diētu, kas jau neoficiāli nodēvēta par saldāko diētu pasaulē. Vairāk »
 
6.decembris 2017, 15:25 Sieru reti mēdz iekļaut ikdienā nepieciešamo produktu sarakstā, tomēr jaunā pētījumā atklājies, ka tas nemaz nav tik neveselīgs, kā līdz šim domāts, informē TIME Health. Vairāk »
 
29.novembris 2017, 21:30 Albertas universitātes zinātnieku jaunākais pētījums atklāts, ka diētiskajiem gāzētajiem dzērieniem ir tieša saikne ar svara izmaiņām. Vairāk »
 
28.novembris 2017, 21:42 Vairāk nekā puse jeb 60% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem ziemā palīdz dzīvniekiem vai putniem, atklāj pētījumu kompānijas Kantar TNS novembrī veiktā aptauja. Tostarp salīdzinoši visbiežāk iedzīvotāji ziemā baro piemājas putnus (44%). Vairāk »
 
21.novembris 2017, 12:19 Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis nebūtiskas atšķirības starp Latvijā pieejamajiem importa pārtikas produktiem un tādiem pašiem citās valstīs tirgotajiem, informēja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere. Vairāk »
 
15.novembris 2017, 8:33 Iedomāsimies, ka Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis pieņem jaunu – piena nozares padomnieku. Vairāk »
 
30.oktobris 2017, 20:25 Vai ie­spē­jams uz­kur­bu­lēt viel­mai­ņu, lai ne­vē­la­mie tau­ki ie­tu pro­jām ātr­āk? Ja gri­bi ti­kai ie­gro­žot sa­vu ēdien­kar­ti un nīkt dī­vā­nā, mo­ko­ties ar ener­ģi­jas trū­ku­mu, tad tas diez vai iz­do­sies. Pie­re­dze rā­da, ka šā­dā vei­dā no­mes­tie ki­lo­gra­mi tik­pat ātr­i at­grie­žas. Bet, ja esi ga­tavs būt fi­zis­ki ak­tīvs un vin­grot, tad, ie­spē­jams, ir vērts iz­mē­ģi­nāt di­vas la­bas lie­tas, kas vis­efek­tī­vāk dar­bo­jas abas ko­pā. Vairāk »
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers