Reģionālie pielikumi

13.jun
Pēdējo gadu klimatiskie apstākļi lauksaimniekiem sagādājuši ne mazums rūpju – pagājusī lietainā vasara un rudens lietavas nedeva iespēja iekult kvalitatīvu graudu ražu, apstrādāt zemi un laikus sasēt ziemājus, bet saulainais un sausais pavasaris posta vasarāju sējumus. Netradicionālie apstākļi zemniekiem liek pārskatīt audzējamās kultūras, sēklu šķirnes un audzēšanas tehnoloģijas, sēšanas un novākšanas datumus. Lielais palīgs ir kompānija Baltic Agro, kas ne tikai piedāvā dažādu sēklas materiālu, mēslojumu un augu aizsardzības līdzekļus, bet sniedz visaptverošas konsultācijas par piemērotāko kultūru, sēklu un audzēšanas tehnoloģiju visā augšanas periodā – no sēklas līdz graudu vai citu kultūraugu iepirkšanai. Vairāk stāsta Baltic Agro mārketinga speciālists Egils Sviķis.
 
13.jun
Latvijas autoceļu uzturētāja (LAU) Alūksnes ceļu rajonā iekļaujas Alūksnes, Madonas un Gulbenes nodaļa. Vairāk par Gulbenes ceļu rajona ikdienu stāsta nodaļas vadītājs Rolands Luiks.
 
13.jun
Gulbenes 2. vidusskolas direktore Edīte Kanaviņa vēsta: «Aizvadītajam mācību gadam Gulbenes 2. vidusskola izvirzīja sev trīs galvenos uzdevumus: pilnveidot skolēnu pašvadības prasmes, integrēt karjeras izglītību mācību, audzināšanas un ārpusstundu darbā, attīstīt skolēnu līdzdalību, līderību un pilsonisko atbildību. Lai īstenotu plānoto, mācās gan pedagogi, gan skolēni.»
 
13.jun
Lai paaugstinātu elektroapgādes drošumu un kvalitāti mājsaimniecībām un uzņēmumiem Gulbenes novadā, AS Sadales tīkls (ST) arī šogad novada teritorijā atjaunos un uzlabos elektroapgādes infrastruktūru. Kopumā novada teritorijā šogad paredzēts atjaunot zemsprieguma un vidējā sprieguma elektrolīnijas 49 km garumā, rekonstruēt vai izbūvēt jaunas 20 transformatoru apakšstacijas, elektrotīkla atjaunošanā ieguldot 934 tūkstošus eiro.
 
13.jun
Jelgavas novadā ir kāds neparasts namiņš, kas veltīts piparmētrām. Tajā ir piparmētru sīrups, cepumi, šokolāde un tēju kolekcija, vēstīja LNT raidījums "900 sekundes".
 
13.jun
Atkritumu apsaimniekošanas kompānija Pilsētvides serviss ir viens no spēcīgākajiem nozares uzņēmumiem Latvijā – tā apkalpošanas zonā ir liela daļa Rīgas pilsētas, Priekules, Ķekavas, Gulbenes, Cesvaines, Lubānas, Alūksnes un Balvu novads. Vairāk intervijā ar SIA Pilsētvides serviss valdes locekli Jurģi Ugoru.
 
13.jun
Pēdējos gados Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolā notikušas ne tikai vizuālas, bet arī saturiskas pārmaiņas – veikti būtiski infrastruktūras uzlabojumi, piesaistīti jauni treneri un veicināta starptautiskā sadarbība – visi iepriekšminētie aspekti nesuši sportisko sasniegumu ievērojamu uzlabošanos.
 
13.jun
Ar 1. Starptautisko mākslas festivālu Divi Jūliji 27. un 28. jūlijā, kas veltīts novadniekiem, Latvijas dizaina pamatlicējiem un personībām, ko vēl šodien augstu vērtē mākslas pasaule – Jūlijam Maderniekam (1870–1955) un Jūlijam Straumem (1874–1970), Gulbenes novada Vēstures muzejs iezīmē ne tikai Latvijas simtgadi, bet arī uzsāk jaunu tradīciju – paredzēts, ka festivāls noritēs katru gadu, jo interese par šāda veida pasākumu ir liela gan no profesionāļu, gan interesentu puses.
 
13.jun
Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartās "Kukuļu" saimniecības 165 cūkas vakar vēlu vakarā ir likvidētas. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saimniecībā turpina slimības uzraudzības pasākumus, kā arī pārbaudes kontaktnovietnēs, kurām no skartās saimniecības nesen tika pārdoti sivēni.
 
13.jun
Gulbenes elektrovilcieniņš piedāvā iespēju nepilnu stundu garā izbraucienā pa pilsētu iepazīt tās vēsturiskos centrus.
 
13.jun
2017. gada 1. septembrī darbu uzsāka Gulbenes novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs (VPVKAC), kura mērķis ir sniegt informāciju un konsultēt privātpersonas un uzņēmējus par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem, to saņemšanas kārtību, procedūru un nepieciešamajiem dokumentiem, kā arī sniegt konsultācijas par valsts iestāžu pakalpojumiem un valsts iestāžu e-pakalpojumu lietošanu.
 
13.jun
Intervija ar Gulbenes novada pašvaldības priekšsēdētāju Normundu Audzišu.
 
12.jun
Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā, "Kukuļu" mājās 165 cūku ganāmpulkā reģistrēts šogad Latvijā pirmais Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojums mājas cūkām, informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.
 
12.jun
Ādažu un Sējas pašvaldības īpašus aizsardzības pasākumus poligona ugunsgrēka dēļ nav ieviesušas, noskaidrots pašvaldībās.
 
10.jun
Daugavpils novadā sestdien automašīna nāvējoši traumējusi gājēju, informēja Valsts policijā.
 
8.jun
Veselības inspekcija informē, ka pēc 4. un 5.jūnijā valsts monitoringa ietvaros veiktajām peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudēm ir noteikts aizliegums peldēties Mērsraga peldvietā (pie bākas), Mērsraga novadā, kurā konstatēts augsts mikrobioloģiskais piesārņojums.
 
8.jun
Par Saldus novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Latvijas Zaļās partijas (LZP) pārstāvis Māris Zusts.
 
8.jun
Saldus novada domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš (LZS) šodien domes ārkārtas sēdē atkāpies no pašvaldības vadītāja amata.
 
6.jun
Ceturtdien, 7. jūlijā, uz Ventspils šosejas (A10) pie Kandavas stacijas (94. km) no plkst. 8:00 līdz 18:00 remonta dēļ tiks daļēji slēgta dzelzceļa pārbrauktuve.
 
6.jun
Līdz 2020.gadam pašvaldības AS "Daugavpils siltumtīkli" Siltumcentrālē Nr.3 plāno uzbūvēt un nodot ekspluatācijā šķeldas katlumāju, aģentūru LETA informēja uzņēmuma administrācijā.