arrow_right_alt Sports \ Teniss

Ostapenko sasniedz "Australian Open" trešo kārtu

© AP/Scanpix

Aļona Ostapenko (WTA 7.) trešdien iekļuva "Australian Open" turnīra 3. kārtā, svinot grūtu uzvaru pār ranga simtajā vietā esošo ķīnieti Jinjinu Duanu, kura tika uzvarēta ar rezultātu 6:3, 3:6, 6:4. Divu uzvaru gūšana Aļonai ir atkārtots labākais rezultāts sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā.

Ostapenko divu spēcīgi sitošu spēlētāju mačā problēmas radās divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, tradicionāli vājā spēle ar otro servi, kurai ķīniete nekautrējās uzbrukt un regulāri izmantoja iespējas krāt punktus, kad Ostapenko netrāpīja pirmo servi. Otrkārt, Aļonai agresīvā spēlē arī ļoti daudz nepiespiesto kļūdu.

Latvijas tenisiste sliktu servēšanu kompensēja ar savu augsta līmeņa spēli uzņemšanā un spēja izmantot Āzijas sportistes ātruma trūkumu - spēlēšana pa līnijām un stūriem bieži deva panākumus, jo Duana tādām bumbiņām nereti pat necentās tikt klāt.

Ostapenko 1. setā divreiz atspēlēja breiku un no 2:3 uzvarēja četros geimos pēc kārtas. Līdzīgi aizritēja 2. sets, kas gan beidzās citādāk. Aļonai atkal startā 0:2 deficīts, vēlāk divreiz atspēlēts breiks, bet pēc tam neveiksmīgs astotais geims ar savu servi.

Aļona pie 3:4, 15:30 trāpīja dubultkļūdu, un Duana izmantoja jau pirmo breikbumbu, kad pēc labas Ostapenko serves izcēlās ar fantastisku "forehand" sitienu pa līniju labajā stūrī, un Ostapenko nespēja atbildēt. Aļona nākamajā geimā uzņemšanā atspēlēja vienu setbumbu, bet pēc tam ar "backhand" kļūdu izniekoja breikbumbu, un Duana ar otro setbumbu ieveda maču 3. setā.

Ostapenko pēdējā seta pirmajā pusē izcēlās ar elites līmeņa servēšanu, trīs serves geimos zaudējot tikai vienu izspēli! Aļonai šajā posmā izdevās arī viens teicams geims uzņemšanā, kad viņa ceturtajā geimā trīs reizes piespieda pretinieci iesist tīklā, iegūstot breiku. Ostapenko pēc tā nostiprināšanas ar "sauso" serves geimu bija vadībā ar 4:1.

Viegli sākās arī Ostapenko nākamais serves geims, kas šoreiz beidzās bēdīgāk nekā pirmie trīs šajā setā. Esot vadībā ar 40:15, Aļona tika nobreikota. Kad viņa pie "vienādi" trāpīja dubultkļūdu, Duana ieguva savu pirmo un arī vienīgo breikbumbu setā. Ostapenko pēc tam pārāk spēcīgs uzbrukums ar "forehand". Pēc nākamā geimā rezultāts kļuva neizšķirts 4:4. Ostapenko bija iespēja iegūt divas breikbumbas, taču viņa 15:30 izsita autā ar diagonālo "forehand", kad Duana jau bija apspēlēta.

Nākamajā geimā identiskā situācijā bija Duana. Viņai pie 4:4, 15:30 iespēja dabūt divas breikbumbas, taču ķīniete nepietiekami labi uzbruka Aļonas otrajai servei un Ostapenko izdevās pretuzbrukumā atbildēt ar diagonālo sitienu, kuru Jinjina negaidīja. Aļonai pie 30:30 ļoti veiksmīga epizode ar otrās serves eisu, kad bumbiņa pavisam nedaudz no ārpuses skāra sānu līniju.

Drīz izdevās atgūt vadību (5:4), bet 10. geimā viss notika ļoti ātri. Ostapenko ar trim spēcīgiem uzbrukumiem pēc kārtas ieguva trīs mačbumbas. Duana atspēlēja tikai pirmo, bet otrās mačbumbas izspēlē, kurā bija vairāku spēcīgu sitienu apmaiņa, pārcentās ar uzbrukumu no labās puses.