arrow_right_alt Sports \ Teniss

Ostapenko Melburnā startē ar Skjavones pieveikšanu

© AP/Scanpix

Aļona Ostapenko (WTA 7.) savu trešo "Australian Open" sāka ar Itālijas veterānes Frančeskas Skjavones (#93) uzvarēšanu – 6:1, 6:4. Ostapenko pēc graujošā panākuma pirmajā setā nākamajā nokļuva iedzinējos ar 1:4, turpinājumā izceļoties ar piecu pēc kārtas uzvarētu geimu sēriju.

1. setā lūzums notika jau trešajā geimā, kad Ostapenko septiņas minūte sargāja servi. Pēc pieļautām piecām "forehand" kļūdām Aļonai izdevās atspēlēt divas breikbumbas. Pirmajā gadījumā Skjavone pēc uzbrukuma Ostapenko otrajai servei nepiesedza savu labo malo, un Ostapenko izmantoja iespēju pretuzbrukumā. Savukārt otrā breikbumba atspēlēta ar labu pirmo servi, pēc kuras Skjavone bumbiņu atsita autā.

Smagā cīņā uzvarējusi savas serves geimā, Ostapenko seta turpinājumā bija neapturama, ar agresīviem uzbrukumiem liekot Skjavonei pārsvarā aizsargāties, daudz skrienot un mēģinot atvairīt Ostapenko triecienus. Ja pašā seta sākumā Skjavonei ar savu lielo dažādību periodiski izdevās diktēt spēli, pēc trešā geima Ostapenko pilnībā dominēja, spēlējot pārsvarā pacietīgi un precīzi.

2. seta pirmajā daļā Ostapenko vairākos geimos tādā tenisā trūka precizitātes, nokļūstot iedzinējos ar breiku. Ostapenko savā pirmajā serves geimā atspēlēja breikbumbu, bet divus geimus vēlāk tas neizdevās. Aļona ar vairākiem neprecīziem uzbrukumiem, mēģinot trāpīt pa līnijām, uzdāvināja itālietei breikbumbu un tūlīt izcēlās ar dubultkļūdu. Skjavone piektajā geimā ar divām labi trāpītām pirmajām servēm atrisināja 15:40 problēmu un drīz nostiprināja breiku, vadībā ar 4:1.

Tas bija Skjavones pēdējais iegūtais geims turnīrā. Ostapenko uzvarēja nākamajās astoņās izspēlēs, atspēlējot breiku, bet drīz jau pati bija vadībā. Skjavonei bija iespēja uzvarēt devītajā geimā, taču viņa pie 4:4 un 40:30 netrāpīja otro servi. Tūlīt sekoja itālietes "slaiss" tīklā, un Ostapenko ieguva breikbumbu, kuras izspēlē pretinieci sakāva ar diagonālajiem "forehand" uzbrukumiem. Izvirzījusies vadībā ar 5:4, Ostapenko drīz izservēja maču.