arrow_right_alt Sports \ Teniss

Gulbis otro reizi sasniedz Barselonas ATP ceturtdaļfinālu

Divos setos (7:5, 6:1) pieveicot spāni Albertu Montanjesu (ATP 59.), Barselonas ATP vienspēļu turnīra ceturtdaļfinālu sasniedzis Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis (ATP 23.). Cīņā par pusfinālu latvietim pretī stāsies krievs Teimurazs Gabašvili (ATP 55.), kuru Ernests uzvarējis tikai vienā no piecām tikšanās reizēm.

Savu sesto Barselonas ATP turnīru Ernests Gulbis (ATP 23.) iesāka otrdien ar divu setu panākumu pār spāni Danielu Himeno Traveru (ATP 104.) – 7:5, 7:6(1). Arī nākamais latvieša pretinieks bija spānis – pieredzējušais Alberts Montanjess (ATP 59.). Viņš savas karjeras laikā uzvarējis sešos ATP turnīros, pie tam visos uz māla, pierādot, ka ir šī seguma speciālists. Pret šo spāni Ernests bija spēlējis četras reizes – pirmajā cīņā 2007.gada French Open ciesta neveiksme, bet pēc tam trīs uzvaras. Pēdējā no tām 2010.gadā uz Madrides māla – 7:5, 6:1.

Atšķirībā no Ernesta, kurš Barselonā ir izliktā sportista statusā, Montanjess Barselonā jau bija aizvadījis divas spēles, pieveicot gan savu tautieti Marku Lopesu – 7:6(4), 6:2, gan ukraini Aleksandru Dolgopolovu – 7:6(5), 6:3. Spēles favorīta loma tika atvēlēta Ernestam, bet maču videotiešraidē arī šoreiz nebija lemts vērot.

Spēli tenisisti iesāka itin pārliecinoši uzvarot geimus pie savas serves, kas visai raiti ļāva augt cīņas rezultātam. Līdz pat septītajam geimam nebija nevienas breikbumbas, bet tad Ernests zaudēja servi. Atbilde gan nebija jāgaida ilgi – latvietis bija sekmīgs nākamajās astoņās izspēlēs pēc kārtas, no 3:4 panākot 5:4. Loģisks pirmā seta atrisinājums būtu taibreiks, tomēr tāpat kā iepriekšējā mačā Gulbis prata no tā izvairīties. 12.geimā Montanjesam bija 40:15 pārsvars, tomēr Ernests tika līdz breikbumbai, kuru realizēja – 7:5.

Otro setu Gulbis iesāka pārliecinoši – uzvarēti pirmie trīs geimi. Sīvā cīņā Montanjess uzvarēja servi ceturtajā geimā, taču tas arī izrādījās pēdējais viņa geims mačā. Pēc stundas un 15 minūšu cīņas Gulbis uzstādīja cīņas beigu rezultātu, identisku kā pirms četriem gadiem Madridē – 7:5, 6:1.

Uzvarētie punkti 68 49

Barselonas turnīra ceturtdaļfinālu Gulbis sasniedzis otro reizi karjerā (pirmo reizi tas izdevās 2010.gadā). Turnīrā nopelnīti 90 reitinga punkti un 42 785 eiro prēmija. Rīt ceturtdaļfinālā latvietim pretī stāsies Krievijas tenisists Teimurazs Gabašvili (ATP 55.), kurš turnīra 2.kārtā pieveica vienu no galvenajiem sacensību favorītiem, spāni Davidu Fereru, bet šodien tika galā ar citu spāni Injigo Servantesu – 6:4, 6:2. Ernesta bilance pret Gabašvili ir bēdīga – tikai viena uzvara piecās spēlēs. Taisnības labad gan jāsaka, ka visas spēles bijušas gana sen, bet vienīgais panākums izcīnīts abu pēdējā tikšanās reizē 2010.gadā Delrejbīčā – 6:1, 6:4.