''Dinamo'' nespēj atgūsties no vājā sākuma un atzīst ''Spartak'' pārākumu

© dinamoriga.lv

Vairāk nekā 10000 skatītāju klātbūtnē Rīgā vietējā ''Dinamo'' komanda ar 1:3 piekāpās Maskavas ''Spartak'' vienībai, kuras rindās ar rezultatīvu piespēli atzīmējās Mārtiņš Karsums. Mājinieki iedzinējos ar 0:3 nonāca jau pirmajā trešdaļā, treneriem veicot arī vārtsargu maiņu - Kristera Gudļevska vietā vārtos stājās Timurs Biļalovs.

Latvijas izlases hokejisti Mārtiņš Karsums un Kaspars Daugaviņš spēli sāka ''Spartak'' pirmajā maiņā, kuras neitralizēšanu ''Dinamo'' treneri bija uzticējuši ierasti ceturtajai maiņai un mazākuma speciālistiem - Vitālijam Pavlovam un Gunāram Skvorcovam, kā arī 19 gadus vecajam Emīlam Ģēģerim. Rīdziniekiem bija jāiztiek bez savainotā Brendona Makmilana, kura vietā pieteikumā atkal tika iekļauts Frenks Razgals.

Mājinieki diemžēl spēli sāka neveiksmīgi, jau ceturtajā minūtē nonākot iedzinējos. Šuļeņins ripu pazaudēja aizsardzības zonā, Truņovs no aizvārtes izspēlēja vārtu priekšā esošajam Anatolijam Ņikoncevam, kurš ar precīzu metienu izvirzīja vadībā ''Spartak'' (0:1). ''Dinamo'' metās atspēlēties, taču ar Dzaneti un Klārka metieniem tika galā viesu vārtsargs Jūliuss Hudāčeks. Rīdzinieku spēle aizsardzībā gan joprojām buksēja. ''Dinamo'' hokejistiem bija problēmas izsekot pretiniekiem ātrumā, par ko rīdzinieki arī tika sodīti - to paveica neviens cits kā Mārtiņš Karsums, kurš Kristeru Gudļevski pārspēja ar netraucētu metienu no tuvas distances (0:2).

Divi vārtu zaudējumi pasīvas aizsargāšanās dēļ nebija kalpojuši par mācību mājiniekiem, jo jau nepilnu minūti vēlāk vienatnē Truņovs apspēlēja četrus ''Dinamo hokejistus, ieturot pauzi un atstājot ripu Aleksandram Hohlačovam, kurš panāca jau graujošo 0:3. Pēc trešā vārtu zaudējuma Gudļevska vietu ''Dinamo'' vārtos ieņēma Timurs Biļalovs. Komandas otrais vārtsargs spēlē iegāja pārliecinoši, skaistā špagatā ar ķērājcimdu tverot Provoļņeva bīstamu metienu no zilās līnijas skaitliskajā mazākumā.

Arī otrās trešdaļas sākums neliecināja par kardinālām pārmaiņām ''Dinamo'' spēlē, taču mājinieku uzbrukumu iekustināt izdevās kapteinim Laurim Dārziņam, kurš izveidoja divas bīstamas iespējas - Hudāčeks gan ar Dārziņa metieniem tika galā. ''Dinamo'' treneru korpuss bija veicis izmaiņas teju visos uzbrucēju virknējumos, nemainīgu atstājot tikai Pavlova maiņas sastāvu.

Arvien biežāk izdevās ilgstošāk uzturēties pretinieku zonā, tomēr mājinieku darbības nereti bija pārāk lēnas un nesaskaņotas. Tāpat turpinājās arī kļūdas uzbrukumu iesākumā savā zonā, bet modrs ''Dinamo'' vārtos bija Biļalovs, kuram gan vārtos nebija daudz darba. Rīdziniekiem piederēja liels pārsvars ripas kontrolē, tiesa, neizdevās uzspiest pretiniekiem savu spēli, tā vietā pielāgojoties pretinieku piedāvātajam lēnajam spēles tempam.

Trešo trešdaļu rīdzinieki uzsāka pavisam augstākā spēles tempā, kas jau pirmajā minūtē vainagojās ar panākumiem. Komandas rezultatīvākais spēlētājs Līnuss Videls, iegājis uzbrukuma zonā, grasījās piespēlēt otrā pusē esošajam Dārziņam, taču ripa atsitās pret viesu aizsarga Osipova slidu un iespruka starp Hudāčeka kājsargiem (1:3). Videlam bija labas iespējas gūt vēl vienus vārtus, tomēr veiksmīgus apspēlēšanas manevrus neizdevās noslēgt ar vārtu guvumu.

Izredzes atspēlēties vēl vairāk samazināja arī spēles disciplīnas neievērošana, bet vārtos teicamu sniegumu turpināja demonstrēt Biļalovs. Mājinieku galvenais treneris Ģirts Ankipāns mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju jau četras minūtes pirms pamatlaika beigām, un pie Hudāčeka vārtiem izdevās sakurt pamatīgu pirti, taču burzmā ripa spītīgi negāja vārtos. Pie brīva metiena no vārtu priekšas tika Džeriņš, tomēr vārtsargs glāba ''Spartak'', Klārks norībināja vārtu pārliktni. Galotnē neko mainīt vairs neizdevās, ''Dinamo'' piedzīvojot zaudējumu.

Rīgas ''Dinamo'' - Maskavas ''Spartak'' 1:3 (0:3;0:0;1:0)

Vārti: 3:52 Ņikoncevs (Truņovs, Maksvels) 0:1, 13:28 Karsums 0:2, 14:13 Hohlačovs (Truņovs, Maksvels) 0:3, 40:24 Videls (Majone) 1:3
Soda minūtes: 8:2
Vārtsargi: Kristers Gudļevskis (no 14:13 Timurs Biļalovs) - Jūliuss Hudāčeks