Zviedrija iztur somu beigu spiedienu, nodrošinot olimpisko ceturtdaļfinālu

© REUTERS / Scanpix

Phjončanas ziemas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīra C grupas līderu cīņā Zviedrijas izlase ar 3:1 apspēlēja savu principiālo pretinieci Somiju, nodrošinot uzvaru apakšgrupā.

No paša spēles sākuma laukumā ritēja ļoti spraigs, uz savu vārtu drošības nosargāšanu tendēts hokejs - komandas nespēja izveidot daudz vārtu gūšanas momentu. Pirmos vārtus spēja gūt zviedri, tomēr mača galvenais arbitrs trīs kroņu vārtu guvumu pamatoti atcēla augstu paceltas nūjas dēļ.

Zviedri beigu beigās savu gan panāca, kad 15. minūtē Linuss Umarks vienatnē pret somu vārtsargu Miko Koskinenu izvirzīja Kazaņas "Ak Bars" uzbrucēju Antonu Landeru, kurš raidīja ripu starp tā kājām, panākot 1:0 Zviedrijas izlases labā.

Jāatzīmē, ka abu komandu spēlētāji nekautrējās no savstarpējiem asumiem - grūstīšanās vārtu priekšā robežojās ar kautiņiem. Īpaši aktīvs šajā ziņā bija soms Veli-Mati Savinainens.

Somi līdzsvaru uz rezultāta tablo atjaunoja jau otrā perioda pašā sākumā, kad no vārtu priekšas ripu šajā situācijā nepārliecinoši nospēlējušā Viktora Fāsta cietoksnī trieca Jonass Kempainens - 1:1.

NRA

Vēlāk abām komandām bija vairākas iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču neviena no šīm izdevībām izmantota netika, rezultātam līdz pat noslēdzošā perioda vidusdaļai paliekot nemainīgam.

Spēles izšķirošajos momentos Somijas aizsardzība tomēr nodrebēja - mača 49. minūtē pēc Koskinena atsistās ripas atlēkušo ripu vārtos raidīja Patriks Zakrisons, atgūstot Zviedrijai minimālu pārsvaru (2:1). Šajā situācijā Zakrisonu pārliecinošāk atbloķēt varēja aizsargs Ate Ohtamā.

Cīņas noslēdzošajās minūtēs somi Zviedrijas zonā piekopa īpaši aktīvu forčekingu, pēdējā minūtē, cīnoties jau ar sešiem laukuma spēlētājiem, izveidojot vienu lielisku momentu, kurā somu uzbrucējs netrāpīja pustukšos zviedru vārtos. Uzreiz pēc tam ļoti muļķīgu noraidījumu nopelnīja pieredzējušais Sami Lepiste, atstājot Somiju mazākumā.

Somija savu vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju nomainīja arī atrodoties mazākumā, par to samaksājot ar trešo vārtu zaudējumu piecas sekundes līdz pamatlaika beigām (3:1).

Astotdaļfināla cīņā Somija tiksies ar mājinieci Dienvidkoreju, šī mača uzvarētāju ceturtdaļfinālā gaidot Kanādas izlasei. Turpretim, Zviedrija ceturtdaļfinālā spēkosies ar Šveices un Vācijas dueļa uzvarētāju.