Girgensons neizmanto iespēju, "Sabres" Ziemas klasikā piedzīvo zaudējumu pagarinājumā

NHL desmitajā Ziemas klasikā, kuru klātienē vēroja 41 821 skatītājs, Bufalo "Sabres" atspēlēja divu vārtu deficītu, tomēr pagarinājumā ar 2:3 piekāpās Ņujorkas "Rangers". Divas minūtes līdz beigām lieliska iespēja bija Zemgum Girgensonam, taču viņa metienu atvairīja Henriks Lundkvists.

Pateicoties pirmajā uzbrukumā iegūtajam vairākumam, pie iniciatīvas mača ievadā tika faktiskā laukuma saimniece Ņujorkas "Rangers", kas piektajā minūtē izvirzījās vadībā. Vārtu priekšā nepieskatīts palika Pols Kerijs, kura kliedzienu sadzirdēja komandas biedrs, izdarot piespēli no stūra. Labās malas uzbrucējs sāncenšu vārtsargu Robinu Lēneru, kuram pirmajās minūtēs darba netrūka, pārspēja ar metienu starp kājsargiem.

Spiediens turpinājās, un "Rangers" hokejistiem izdevās dubultot pārsvaru. Zemgus Girgensons palaida garām Kevinu Heisu, kurš izdarīja asprātīgu un reizē viltīgu piespēli gar vārtiem, punktu pieliekot komandas labākajam snaiperim Mihaelam Grabneram - 2:0. Austrietim tas bija 18. precīzais metiens sezonā. Otrās trešdaļas ievadā viņš varēja izcelties mazākumā, tomēr nespēja izmantot izgājienu vienatnē pret Lēneru.

Neiemet tu, iemet tev, un mirkli vēlāk Bufalo "Sabres" izdevās samazināt deficītu. Metienam no zilās līnijas sekoja cīņa vārtu priekšā par atlēkušo ripu, un izveicīgākais izrādījās Sems Reinhārts, kurš pārtrauca 17 sauso spēļu sēriju. Sajutuši vārtu garšu, Bufalo spēlētāji turpināja doties uz priekšu un pelnīt vairākumus. 31. minūtē nebija tālu līdz izlīdzinājumam - Evanders Keins pielaboja Marko Skandelas šāvienu no distances, taču sāncenšus paglāba pārliktnis.

Taču veiksme Bufalo "Sabres" uzsmaidīja arī noslēdzošās trešdaļas ievadā. Raiens O'Railijs apzaga Riku Nešu un nogādāja ripu līdz Rasmusam Ristolainenam, kurš nekavējoties meta un trāpīja tuvajā devītniekā. Nosegtajam Henrikam Lundkvistam nebija nekādu izredžu atvairīt perfekto metienu - 2:2. Abas komandas nevarēja lepoties ar momentu kaudzi, tāpēc Girgensona neizmantotā iespēja divas minūtes līdz beigām bija sāpīga. Pēc Aikela piespēles latvietis varēja mest no vārtu priekšas, tomēr Ņujorkas "Rangers" izglāba Lundkvists.

Pagarinājumā "Sabres" pārkāpa noteikumus uzbrukuma zonā un par to samaksāja, kaut pretinieku vairākums pēdējā laikā pamatīgi buksējis. Pēc Kevina Šatenkirka metiena no zilās līnijas pirmais pie atlēkušās ripas bija Džeitī Millers, nodrošinot Ņujorkas "Rangers" uzvaru ar 3:2. Jāizceļ fakts, ka Lundkvists piedalījies četros mačos zem klajas debess, visos izcīnot uzvaras. Viņš atvairīja 31 metienu, kamēr cits zviedrs Lēners tika galā ar 39, bet vairākās reizēs nesagaidīja palīdzību pēc atlēkušajām ripām.

Zemgus Girgensons laukumā pavadīja 13 minūtes un sešas sekundes (piecas sekundes vairākumā, 59 - mazākumā), cīņu pabeidzot ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Latviešu uzbrucējs izdarīja divus metienus un divus spēka paņēmienus.

Bufalo "Sabres" sastāvs

Robins Lēners (Čads Džonsons); Marko Skandela - Rasmuss Ristolainens, Džeiks Makeibs - Zaks Bogosjans, Džošs Džordžess - Neitans Boljē; Zemgus Girgensons - Džeks Aikels - Sems Reinhārts, Evanders Keins - Raiens O'Railijs - Kails Okposo, Benuā Puliots - Evans Rodrigess - Džeisons Pominvils, Jūhans Lāšons - Jākobs Jūsefsons - Džordans Nolans.

Bufalo "Sabres" - Ņujorkas "Rangers" 2:3 (0:2, 1:0, 1:0, 0:1)

Vārti: 4:09 Kerijs (Fāsts, Nevess) 0:1, 8:20 Grabners (Heiss, Millers) 0:2, 20:56 Reinhārts (Ristolainens, Aikels, vair.) 1:2, 40:27 Ristolainens (O'Railijs, Okposo) 2:2, 62:43 Millers (Šatenkirks, Cukarelo, vair.) 2:3
Soda minūtes: 8:10
Metieni: 33:42
Vārtsargi: Robins Lēners - Henriks Lundkvists