arrow_right_alt Sports \ Hokejs

Girgensons gūst pirmos vārtus šosezon, Bufalo atkal zaudējums

© AP/ SCANPIX

Šonakt Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pirmos vārtus 2017/18. gada sezonā guva Zemgus Girgensons, kurš atklāja rezultātu pret Losandželosas ''Kings'', taču turpinājumā Bufalo ''Sabres'' zaudēja trīs vārtus mazākumā un piedzīvoja piekto zaudējumu pēc kārtas (2:4).

Vienīgais Latvijas pārstāvis pasaules spēcīgākajā hokeja līgā Zemgus Girgensons šonakt laukumā pavadīja 16:17 minūtes, no kurām 0:54 cīnījās mazākumā. Zemgus izpildīja tikai vienu metienu pa pretinieku vārtiem, taču darīja to precīzi un guva savus pirmos vārtus šosezon. Latvietis veica vienu spēka paņēmienu, zaudēja abos iemetienos un atradās laukumā, kad ''Kings'' guva divus no trijiem vārtiem vairākumā.

Bufalo ''Sabres'' regulārās sezonas pirmajās četrās spēlēs cieta četrus zaudējumus un šovakar tiecās pēc savas pirmās uzvaras. Bufalo sastāvā līdz spēlei pret Losandželosas ''Kings'' rezultatīvākais spēlētājs ar sešiem punktiem (4+2) bija Evanders Keins, bet Zemgus Girgensons ar divām rezultatīvām piespēlēm bija dalīti ceturtais rezultatīvākais.

Šīs nakts spēle zīmīga bija kādreizējā Latvijas hokeja izlases trenera Teda Nolana dēlam un divkārtējām Stenlija kausa ieguvējam Džordanam Nolanam, kurš aizvadīja pirmo maču pret savu bijušo klubu. Bufalo treneru korpuss aizvadītajā mačā atrada, iespējams, efektīvāko pirmo maiņu, kura šonakt netika izšķirta. Tās sastāvā ietilpa Girgensons, Džeks Aikels un Džeisons Pominvils. Jāpiebilst, ka nelielas izmaiņas piedzīvoja arī pārējie uzbrucēju virknējumi, jo savainoto spēlētāju rindas papildinājis Kails Okposo.

AFP/ SCANPIX

Pirmajā trešdaļā bija vērojama līdzvērtīga un disciplinēta cīņa, kuras ietvaros tikai vienu reizi tika pārkāpti noteikumi. Vienīgo trešdaļas vairākumu neizmantoja Bufalo, taču jaudīgā pirmā maiņa nedaudz vēlāk atklāja gūto vārtu kontu. Pretinieku zonā ieslidoja Aikels, kurš veica zibenīgu piespēli uz tālo vārtu stabu Girgensonam, un latvietis savu iespēju nelaida garām, metot ripu brīvajā vārtu zonā un panākot 1:0. Girgensons tādējādi guva savus pirmos vārtus šosezon, turklāt to paveica ar pirmo metienu spēlē.

Otrās trešdaļas pirmajā pusē Bufalo mazākumā atstāja Džošs Džordžess, sniedzot ''Kings'' pirmo iespēju mačā spēlēt vairākumā. Aizsargāt savus vārtus devās arī Girgensons, taču ''Kings'' vairākums apspēlēja ''Sabres'' mazākumu. Izveidojās spēlētāju burzma pie ''Sabres'' vārtiem, kā rezultātā ripu tīklā iebakstīja Dastins Brauns, realizējot pirmo Losandželosas vairākumu šosezon - 1:1. Abas komandas atlikušajās trešdaļas minūtēs apmainījās ar vārtu gūšanas epizodēm, turklāt Bufalo radās vēl viena iespēja spēlēt vairākumā, taču rezultāts pēc 40 minūtēm palika nemainīgs.

Pēdējās trešdaļas sākumā Bufalo vēl vienu reizi ieguva iespēju spēlēt vairākumā, kad Rasmusu Ristolainenu klupināja Endijs Endriofs. Viesu komanda savu iespēju neizmantoja, turklāt pēc neilga brīža reti lieliska vārtu gūšanas iespēja izveidojās Setam Grifitam, kurš neviena nepiesegts pamanījās neiemest ripu pustukšos vārtos. Aikels spēles turpinājumā atstāja savu komandu mazākumā. Spēlējot nevienādos sastāvos un atkal laukumā esot Girgensonam, ''Kings'' izspēlēja ripu līdz brīvajam Taileram Tofoli, kurš notēmēja un izpildīja elegantu plaukstas metienu vārtu tālajā devītniekā - 2:1.

Bufalo nekas cits neatlika kā atspēlēties un pēc nepilnām divām minūtēm tas ari izdevās. Sajauktās maiņās aiz vārtiem pacīnījās Keins, un ripa nonāca pie Aikela, kurš to tīklā un panāca svarīgu izlīdzinājumu - 2:2. Spēles pamatlaiks tuvojās beigām, taču pēdējās divas minūtēs īpaši smagas viesiem padarīja Keins, kurš klupināja Braunu. Vairākumu ''Kings'' realizēja četru sekunžu laikā, kad zibenīgu metienu no zilās līnijas izpildīja viens no līgas labākajiem aizsargiem Drū Dautijs un to darīja precīzi - 3:2. Bufalo mēģināja sasmelt izlieto ūdeni, tomēr ''Kings'' pēdējās sekundēs iemeta tukšos vārtos un pielika punktu spēlei - 4:2.