Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

Krievi atstāj sausā čehus un iekļūst pusfinālā

© Anton Novoderezhkin/TASS

Par 81. pasaules hokeja čempionāta pusfinālisti kļuva Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Krievijas izlase. Krievijas hokejisti ceturtdien Parīzē ceturtdaļfināla mačā ar 3:0 pārspēja Čehijas izlasi, vārtus pirmajā trešdaļā gūstot Dmitrijam Orlovam un Ņikitam Kučerovam, bet cīņas izskaņā punktu pieliekot Artemijam Panarinam. Pusfinālā krievi setsdien sacentīsies ar Kanādas un Vācijas izlašu cīņas uzvarētāju.

Čehijas izlase čempionātu uzsāka ar zaudējumu Kanādai (1:4), kam sekoja piecu panākumu sērija, bet grupas turnīra izskaņā tika atzīts Šveices pārākums (1:3), kas deva trešo vietu grupā. Savukārt krievi pirmajās sešās spēlēs tika pie sešiem panākumiem, tikai grupas turnīra pēdējā mačā piekāpjoties ASV izlasei (3:5), kas lika samierināties ar otro vietu grupā.

Mača sākumā pārsvars piederēja Čehijas hokejistiem, kuri krietni biežāk viesojās krievu zonā un apdraudēja Andreja Vasiļevska sargātos vārtus. Čehu pārsvaru sekmēja arī Sergeja Andronova noraidījums spēles trešajā minūtē, taču čehu vētrainie uzbrukumi panākumu nenesa. Pirmās trešdaļas turpinājumā Krievijas hokejisti cīnījās arvien drošāk, drīz spēli līdzsvarojot. Trešdaļas vidū čehiem izdevās izturēt skaitliskajā mazākumā, taču neilgi pēc noraidītā Davida Pastrnaka uznākšanas laukumā Dmitrijs Orlovs ar precīzu metienu atklāja rezultātu (1:0). Drīz krieviem radījās lieliska iespēja dubultot pārsvaru, bet pēc Sergeja Plotņikova metiena čehus glāba vārtsargs Pāvels Francouzs. Savukārt trešdaļas 14. minūtē Krievijas izlasei izdevās gūt otros vārtus, kad mērķi sasniedza Ņikitas Kučerova metiens. Kučerovam sestais vārtu guvums čempionātā un realizēts skaitliskais pārsvars (2:0). Pirmajā trešdaļā mērķi sasniedza divi no astoņiem Krievijas hokejistu metieniem.

Otrajā trešdaļā komandas daudz cīnījās, bet patiesi bīstamo momentu pie abiem vārtiem nebija daudz. Čehi, kuriem bija jādomā pr spēles gaitas laušanu. centās uzbrukt, taču briesmas saviem vārtiem krievi likvidēja savlaicīgi. Spēles otrajā nogrieznī Krievijas izlase pa čehu vārtiem meta vēl mazāk - tikai sešas reizes, kamēr čehi Vasiļevski patraucēja deviņas reizes.

Trešajā trešdaļā Krievijas izlase atdeva iniciatīvu čehiem, izvēloties taktiku no pretuzubrukumiem. Trešdaļas pirmajā pusē abas komandas apmainījās noraidījumiem, taču ripu vārtos dabūt neizdevās. Mača liktenis izšķīrās sešas minutes pirms pamatlaika beigām. Krievi noķēra čehus pretuzbrukumā, Kučerovs lieliski piespēlēja ripu Artemijam Panarinam, kurš aukstasinīgi pārspēja Francouzu, panākot 3:0 un noņemot jautājumus par mača uzvarētāju.

Krievi pasaules čempionāta pusfinālā iekļuva ceturto gadu pēc kārtas, kā arī desmito reizi pēdējo 11 turnīru laikā.

2017.g. Pasaules čempionāts. Ceturtdaļfināls

Krievija - Čehija 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Vārti: 8:45 Orlovs (Plotņikovs, Antipins) 1:0, 13:36 Kučerovs (Kuzņecovs, Antipins, vair.) 2:0, 53:55 Panarins (Kučerovs, Kuzņecovs) 3:0.
Metieni: 26:27.
Soda minutes: 10:6.
Vārtsargi: Andrejs Vasiļevskis - Pāvels Francouzs.