Otrdiena, 16.aprīlis

redeem Alfs, Bernadeta, Mintauts

Girgensons savu ceturto NHL sezonu pabeidz ar zaudējumu

© scanpix

Bufalo "Sabres" ar Zemgu Girgensonu sastāvā neizdevās pabeigt Nacionālās hokeja līgas sezonu uz pozitīvs nots, jo ar 2:4 tika piedzīvots zaudējums pret Tampabejas "Lightning".

Zemgus Girgensons šodienas mačā laukumā pavadīja 15:19 minūtes, vairāk nekā divas no tām spēlējot mazākumā. Viņš pabeidza maču ar neitrālu lietderības koeficientu, vienu metienu pa vārtiem un divām soda minūtēm, uzvarot 33% iemetienu.

23 gadus vecais Girgensons šonakt lika punktu savai ceturtajai NHL sezonai, pēc kuras viņš kļūs par brīvo aģentu, tāpat kā pagājušajā vasarā. Girgensons šosezon piedalījās 74 spēlēs, nopelnot 16 rezultativitātes punktus (septiņi vārti un deviņas rezultatīvas piespēles). Viņš bija 12. rezultatīvākais spēlētājs "Sabres" komandā šosezon. Punktu izteiksmē Girgensons aizvadījis savu sliktāko sezonu NHL, jo nevienā no citām iepriekšējām sezonām nebija palicis ar mazāk nekā 18 punktiem. Kopumā viņam NHL karjerā 86 punkti 276 spēlēs.

Girgensons šosezon palika ar negatīvu lietderības koeficientu mīnus septiņi, nopelnīja 16 soda minūtes un izdarīja 111 metienus pa pretinieku vārtiem. Sagaidāms, ka drīzumā viņš pievienosies Latvijas izlases treniņiem, kandidējot uz vietu sastāvā pasaules čempionātā.

Šodienas mačā "Sabres" izdevās pirmajai izvirzīties vadībā, kad Viljama Karīra vārtu guvumā savu pirmo NHL punktu nopelnīja debitants Aleksandrs Nīlanders, kurš aizvadīja ceturto maču NHL. Otrajā periodā "Lightning" gan atspēlējās un ar vārtiem mazākumā arī pārņēma vadību.

Trešā perioda vidū Evanders Keins atkal panāca neizšķirtu, bet "Lightning", kas visa mača gaitā uzbruka krietni vairāk, beigās tomēr panāca savu. Breidens Points un Viktors Hedmans mača pēdējās divās minūtēs guva divus vārtus un nokārtoja uzvaru 4:2.

Ārpus "play-off" palika abas komandas, un "Sabres" sezonu pabeidza ar 78 punktiem 14. vietā Austrumu konferencē. Girgensonam kopā ar "Sabres" tā arī vēl nav izdevies aizsniegties līdz izslēgšanas spēlēm, turklāt šajā sezonā komanda ieguva mazāk punktus nekā pirms gada, kad tika gūtas 35 uzvaras un savākts 81 punkts.