Daugaviņš ar vārtiem un piespēli kaldina "Torpedo" uzvaru pār "Dynamo"

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izslēgšanas spēļu turnīrā, gūstot vārtus un izceļoties ar rezultatīvu piespēli latviešu uzbrucējam Kasparam Daugaviņam, pirmo panākumu izcīnīja Pētera Skudras vadītā Ņižņijnovgorodas "Torpedo", kas savā laukumā ar 4:3 pagarinājumā pieveica Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas "Dynamo".

Pētera Skudras vadītā un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā "Torpedo" regulārā čempionāta noslēgumā ieņēma sesto vietu Rietumu konferencē, Gagarina kausa izcīņas pirmajā kārtā tiekoties ar Maskavas "Dynamo", kurā nodarbināts uzbrucējs Mārtiņš Karsums. Tā kā "dinamieši" finišēja trešajā vietā konferencē, iegūstot sava laukuma priekšrocības, tad sērija tika atklāta Maskavā.

Abos dueļos uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešams pagarinājums, tomēr tas netraucēja mājiniekiem izcīnīt divus panākumus (1:0 un 3:2) un izvirzīties sērijā vadībā ar 2:0, nostādot "Torpedo" pagalam nepatīkamā situācijā.

Neskatoties uz daudzajiem pretinieku noraidījumiem un iespēju spēlēt vairākumā gandrīz septiņas minūtes pēc kārtas, tostarp divas minūtes piecatā pret trim viesu laukuma spēlētājiem, "Torpedo", atgriežoties savā laukumā, pirmajā trešdaļā neizdevās atslēgt "Dynamo" vārtus.

Tomēr otrās trešdaļas ievadā mājiniekus vadībā izvirzīja Kaspars Daugaviņš, kurš atklāja rezultātu. "Torpedo" uzvarēja pirmajā iemetienā, ielauzās sāncenšu zonā, apdraudot pretinieku vārtus Dmitrijam Sjominam, pēc kura metiena pirmais pie atlēkušās ripas bija Daugaviņš - 1:0.

Savukārt 23. minūtē laukuma saimnieku pārsvaru dubultoja zviedru uzbrucējs Džons Normans, taču perioda turpinājumā maskavieši panāca izlīdzinājumu, septiņas ar pusi minūtes līdz perioda beigām rezultātu līdzsvarojot Aleksejam Tereščenko (2:2).

Noslēdzošās trešdaļas vidū "Torpedo" mazākumā atstāja kanādietis Brendons Makmilans, kura noraidījumu, precīzi metot no distances, izmantoja un maskaviešus vadībā jau izvirzīja aizsargs Iļja Ņikuļins - 3:2.

Tomēr pēdējais vārds piederēja laukuma saimniekiem. Minūti un 26 sekundes pirms pamatlaika beigām, rezultatīvu piespēli nopelnot Daugaviņam, otro reizi izcēlās Normans, panākdams 3:3.

Savukārt uzvaru Pētera Skudras vadītajai komandai nodrošināja jau pieminētais Makmilans, kurš pagarinājuma sestajā minūtē izslidoja viens pret vienu ar sāncenšu vārtsargu, izgājienu noslēdzot ar precīzu metienu - 4:3.