Otrdiena, 16.aprīlis

redeem Alfs, Bernadeta, Mintauts

"Sabres" bez Girgensona piedzīvo sakāvi pret Čikāgu

© SCANPIX

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt sakāvi savā laukumā piedzīvoja Bufalo "Sabres", kam joprojām savainojuma dēļ nevar palīdzēt latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons. Noslēdzot trīs mājas spēļu sēriju, "Sabres" ar 1:5 piekāpās Rietumu konferences vicelīderei Čikāgas "Blackhawks".

Viesus 14. minūtē vadībā izvirzīja amerikāņu uzbrucējs Raiens Hartmans, atklādams rezultātu. Viņš laukuma stūrī bija pirmais pie Robina Lēnera atsistās ripas, pārvietojās no kreisās uz labo malu, no kuras izdarīja ļoti precīzu metienu, trāpot tuvajā augšējā stūrī (1:0).

Tomēr "Sabres" pārtraukumā devās patīkamā noskaņojumā. Nepilnas sešas sekundes līdz trešdaļas beigām izlīdzinājumu, gūstot savus sestos vārtus pēdējās piecās spēlēs un izceļoties 21. reizi šosezon, panāca Evanders Keins - 1:1. Saņēmis lielisku piespēli no Džeka Aikela, Bufalo labākais snaiperis bija precīzs no vārtu priekšas.

30. minūtē "Blackhawks" vadībā atgrieza un 21. vārtus sezonā guva arī Marians Hosa (2:1). Pieredzējušais slovāku uzbrucējs saņēma ripu no partnera un meta pa vārtiem, izmantojot brīdi, kad vairāki spēlētāji atradās priekšā Lēneram.

Nepilnas piecas minūtes līdz otrā perioda beigām Čikāgai divu vārtu pārsvaru pirmoreiz sniedza komandas kapteinis Džonatans Teivzs, kurš vārtu priekšā apsteidza 2015. gada NHL otro drafta numuru Aikelu, panākot 3:1.

Noslēdzošajā trešdaļā "Blackhawks" guva vēl divus vārtus, ar nedaudz vairāk nekā trīs minūšu intervālu izceļoties krievam Artēmijam Panarinam, kurš arī pārsniedza 20 gūto vārtu robežu, un līgas pagājušās sezonas rezultatīvākajam spēlētājam Patrikam Keinam. Pamatlaika izskaņā laukuma saimnieki nopelnīja 2+2 soda minūtes, tomēr rezultāts vairs nemainījās - 1:5.

Tādējādi čikāgieši atgriezās uz uzvaru takas, pieliekot punktu Bufalo trīs uzvaru sērijai. "Blackhawks" ar 77 punktiem ieņem otro pozīciju Rietumu konferencē, savukārt "Sabres", kurai savainojuma dēļ joprojām nevar palīdzēt Zemgus Girgensons, izcīnījusi 62 punktus, kas ir 11. labākais rādītājs starp Austrumu konferences komandām.

Nākamo spēli Bufalo hokejisti aizvadīs nedēļas nogalē, 26. februārī, izbraukumā tiekoties ar līgas pēdējās vietas īpašnieci Kolorado "Avalanche", kam dienu vēlāk sekos duelis ar Arizonas "Coyotes".