arrow_right_alt Sports \ Futbols

Divreiz glābj vārtu stabs, latviešiem laimīgs neizšķirts Fēru salās

© Ekrānšāviņš

Latvijas futbola izlase aizvadījusi Pasaules kausa kvalifikācijas maču Fēru salās, grūtā spēlē nosargājot bezvārtu neizšķirtu 0:0.

Spēli abas komandas uzsāka ļoti ātrā tempā, pirmajās minūtēs diezgan bieži kļūdoties. Tomēr pakāpeniski Fēru salu futbolisti spēja pārņemt mača iniciatīvu un jau 11. minūtē izveidot pirmo vārtu gūšanas momentu, kad pēc partnera centrējuma ar galvu sita Joans Edmundsons, bumbai trāpot pa vārtu stabu. Mājnieku futbolisti spēja meistarīgāk pieturēt bumbu uzbrukuma zonā, kamēr latviešiem traucēja paviršības piespēlēs. Pussargi centās Gunara Nīlsena vārtus apdraudēt ar sitieniem no distances, tomēr Kazačoka un Kļuškina raidījumi bija ļoti neprecīzi.

Bumbu vairāk kontrolēja fērieši, viesu komandas rindās melnās miesās raujoties Andrim Vaņinam, kuram nereti nācās glābt savu izlasi no vārtu zaudējuma. Lielas galvassāpes latviešu aizsardzībai sagādāja aktīvais uzbrucējs Edmundsons, kurš bija ātrāks par visiem trim mūsu centra aizsargiem. 33. minūtē pirmais kārtīgais drauds uz Nīlsena vārtiem padevās latviešiem, kad Kazačoks teicamā sitiena pozīcijā izvirzīja Kļuškinu, kurš nosoda laukuma robežas sita garām. Nedaudz vēlāk ļoti pavirši aizsardzībā nospēlēja Freimanis, nogādājot bumbu pa skrējienam Fēru salu uzbrucējam, taču pretinieks šo iespēju neizmantoja.

Otro puslaiku ar pamatīgu spiedienu, līdzjutēju vienotā kopkora pavadīti, uz Latvijas izlases vārtiem uzsāka Fēru salu valstsvienība. Pirmo brīdinājumu mača galvenais tiesnesis Roberts Šergenhofers parādīja Igoram Tarasovam, kurš veica asu izklupienu pret mājnieku līderi Edmundsonu. Mirkli vēlāk tieši pretinieku 11. numuram bija izcila iespēja atklāt mača rezultātu - Edmundsons tika atstāts viens soda laukuma vidū, taču pamanījās trāpīt pa vārtu stabu, atļaujot Latvijas izlasei atviegloti uzelpot.

Ar bīstamu uzbrukumu atbildēja arī Latvijas izlase, pēc Šabalas centrējuma ar galvu sitot Gļebam Kļuškinam, tomēr pēc pussarga sitiena fēriešus glāba vārtsargs Nīlsens. Abas komandas šķērdēja momentus, mājniekiem neizmantojot stūra sitienus, savukārt latviešu izveidoto uzbrukumu ar vienkāršu sitienu izvēlējās noslēgt Šabala, nevis atdodot piespēli brīvajam Kazačokam.

Puslaika vidū abu komandu treneri veica pirmās spēlētāju maiņas, Fēru salu rindās laukumā Hallura Hansena vietā nākot Renē Jensenam, savukārt Latvijas izlasē Jevgeņiju Kazačoku nomainīja Aleksejs Višņakovs, nedaudz vēlāk blāvu spēli aizvadījušā Dāvja Ikaunieka vietā laukumā noākot arī Robertam Uldriķim. Tieši viņš gandrīz vai atveda uzvaru latviešiem, tomēr kontaktā ar vārtsargu bumba iesprūda starp abiem spēlētājiem, atsitās pret Uldriķa kāju un lidoja secen tukšiem vārtiem.

Kompensācijas laika pirmajā minūtē kārtējā izcilā iespēja izraut savai komandai uzvaru bija Edmundsonam, kurš no soda laukuma robežas sita nedaudz garām vārtu stabam. To pašu nedaudz vēlāk atkārtoja Johannesens, situācijai beidzoties laimīgi priekš latviešiem. Spēlei noslēdzoties ar 0:0, Latvijas izlase turpina desmit bez-uzvaru spēļu sēriju.