arrow_right_alt Sports \ Futbols

Sīkstā Olaine iztur 90 minūtes, taču papildlaikā cieš sagrāvi pret RFS

© Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

Šodien tika aizvadīta otrā spēle Latvijas kausa 1/8 finālu cīņās. 1. līgas vienība FK Progress/AFA Olaine savās mājās cīnījās pret RFS. Spēles pamatlaiks noslēdzās 0:0, taču papildlaikā RFS sabēra četrus vārtus Olaines vārtos, mačam noslēdzoties 0:4.

RFS pēdējā Virslīgas spēlē guva panākumu pret Ventspili (4:2), taču kopvērtējumā Rīgas komanda atrodas vien piektajā vietā. Viena no spēcīgākajām 1. līgas komandām FK Progress/AFA Olaine savukārt turnīra kopvērtējumā ieņem trešo vietu. Pēdējā cīņā, praktiski visu maču spēlējot vairākumā 11 pret deviņiem Olaines komanda viesos sasita FK Smiltene/BJSS vienību 4:0.

Jau no spēles pirmajām minūtēm bumbu vairāk pieturēja ''RFS, liekot Olaines komandai daudz biežāk spēlēt bez bumbas un aizsargāties. Kādā no viesu uzbrukumiem Daniils Ulimbaševs nonāca tuvu pretinieku vārtiem un neviena netraucēts varēja izpildīt bīstamu sitienu, taču viņam vārtus neizdevās gūt.

Ap 25. minūti pirmo sitienu pa vārtiem izpildīja arī mājinieki, taču Romans Jakušenoks bumbu sita ļoti neveiksmīgi pāri mērķim, reāli nemaz neapdraudot RFS vārtus. Pēc īsa brīža viena no labākajām iespējām spēlē izveidojās RFS, kad no tuvas distances labi uzsita Roberts Uldriķis, tomēr pieredzējušais Marks Bogdanovs bumbu atvairīja.

Izmisīgi cenšoties tikt pie izdevībām, Olainas līderis Vugars Askerovs kādā no retajiem uzbrukumiem teatrāli krita pretinieku soda laukumā. Mājinieki pieprasīja 11 metru sitienu, taču galvenais tiesnesis Aleksandrs Anufrijevs spēli neapturēja, un pendele nesekoja. Pirmais puslaiks noslēdzās bez gūtajiem vārtiem.

Otrā puslaika sākumā RFS gandrīz izvirījās vadībā, kad tuvu pretinieku vārtiem nonāca Latvijas izlases pārstāvis Aleksejs Višņakovs, taču no asa leņķa bumbu raidīja mazliet garām tālajam stūrim. Mājinieku komanda uzreiz pēc tam tika pie bīstamas standarsituācijas izspēles, taču Alekss Regža to izšķērdēja, sitot bumbu spēlētāju sieniņā.

Par spīti tam, ka rezultāts uz tablo joprojām vēstīja 0:0, bija vērojama aizraujoša un aktīva cīņa. RFS gan jebkurā gadījumā uzbruka vairāk, taču nespēja uzlauzt pretinieku aizsardzības cietoksni. Dažkārt viesus pievīla arī tehniskais brāķis, piemēram, Višņakova ļoti neprecīzais centrējums no labas pozīcijas, kad pussargu īsti neviens netraucēja.

20 minūtes pirms pamatlaika beigām Višņakovs nonāca tuvu Olaines vārtiem, izpildīja neprecīzu sitienu, taču bumba nonāca pie Uldriķa, kurš to no tuvas distances šāva augstu debesīs, neizmantojot labu iespēju. RFS radās vēl viena izdevība, kad meistarīgi nospēlēja uz maiņu nākušais Daniils Hvojņickis, kurš ar māņkustībām noguldījapretinieku aizsargu, bet neviena netraucēts sita bumbu garām.

Ilgu laiku Olainei nācās daudz aizsargāties, taču spēles beigu daļā mājinieki izraisīja pamatīgu vētru pie pretinieku vārtiem, radot vairākas lieliskas vārtu gūšanas iespējas pēc kārtas. Olainei gan neizdevās izraut uzvaru, bet RFS rindās kārtējo iespēju neizmantoja Uldriķis.

Papildlaika sākumā bija vērojama līdzīga cīņa, taču tikai īsu brīdi. RFS guva svarīgus vārtus, kad sieniņu pretinieku soda laukumā izspēlēja Višņakovs un Uldriķis, pirmajam raidot bumbu vārtos - 0:1. Uzreiz nākamajā uzbrukumā RFS izspēlēja gandrīz identisku izspēli, kad atkal Uldriķis padeva bumbu Višņakovam, kurš bija nekļūdīgs - 0:2.

RFS turpināja dominēt, nopelnot 11 metru sitienu. Pie bumbas stājās Laša Šergelašvili, kurš to precīzi raidīja tīklā, panākot jau 0:3. Pirmais papildlaiks noslēdzās pagalam skumīgi no Olaines skatpunkta. Otrajā nekas daudz nemainījās - RFS rindās skaistus vārtus ar galvu guva uz maiņu nākušais Marko Regža, panākot jau 0:4. Jāpiebilst, ka tie bija Regžas pirmie vārti RFS galvenās komandas sastāvā. Spēle noslēdzās ar nemainīgu rezultātu un bez pārsteigumiem nākamajā turnīra fāzē iesoļoja RFS.