arrow_right_alt Sports \ Futbols

Latvija neiztur Šveices spiedienu un cieš minimālu zaudējumu

© scanpix

2018. gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla B grupas spēlē Latvijas izlase viesos bez pārsteigumiem piekāpās grupas līderei Šveicei 0:1.

Sastāvi

Latvijas izlases pieteikumā šodien netika iekļauti Oskars Kļava un Igors Kozlovs, kuri iepriekš tika izsaukti, taču vēlāk iedzīvojās savainojumos. Tāpat operācijas dēļ ārpus sastāva palika Latvijas labākais uzbrucējs Artjoms Rudņevs, kā arī Artūrs Zjuzins.

Latvijas izlases rindās diskvalificēts ir Vitālijs Maksimenko, bet rezervē komandas galvenais treneris Marians Pahars atstāja Denisu Rakelu. Pamatsastāvā izgāja debitants Aleksandrs Solovjovs, kā arī smailes uzbrucēja pozīcijā spēlēja Valērijs Šabala, rezervē tādējādi paliekot Vladislavam Gutkovskim.

Šveices izlasei nevarēja palīdzēt savainotie Rikardo Rodrigess, Erens Derdijoks, Deniss Zakarija un Briels Embolo. Tāpat no sastāva nedaudz vēlāk izkrita Anglijas Premjerlīgas komandas ''Watford'' balsta pussargs Valons Behrami.

Šveices izlase līdz šai spēlei B grupā ieņēma pirmo vietu, uzvarot līdz šim visas spēles. Tajā skaitā tika apturēta arī pārsteidzošā Eiropas čempione Portugāle (2:0). Latvijas izlase tikmēr ieņēma priekšpēdējo vietu, četrās spēlēs uzvarot tikai vienreiz (1:0 viesos pret Andoru).

Šveice daudz uzbrūk, Latvijai izdodas izturēt pirmo puslaiku

Spēli ievadīja Šveice un uzreiz pārņēma spēles iniciatīvu savās rokās. Pēc dažām minūtēm sekoja arī pirmā bīstamā vārtu gūšanas epizode, kad pēc centrējuma Hariss Seferovičs raidīja bumbu nedaudz garām mērķim.

Latvijas izlase, kā ierasts, spēlēja no aizsardzības un 12. minūtē pirmo reizi piekļuva tuvāk pretinieku soda laukumam. Aleksejs Višņakovs izpildīja stūra sitienu, taču Jans Sommers ar dūrēm bumbu izsita. Šveice uzreiz atbildēja, bet Želsons Fernandess sita pagalam neprecīzi.

Šveice turpināja daudz uzbrukt un gandrīz Andri Vaņinu apsteidza Džerdans Šačiri, taču šoreiz Latvijas izlasei paveicās, Vaņinam bumbu fiksējot. Uzreiz pēc tam bīstamu ar sitienu ar galvu veica Blerims Džemaili, tomēr pāri vārtiem.

20. minūtē Latvija izveidoja līdz tam brīdim labāko epizodi, kad pēc zema centrējuma līdz bumbai neaizsniedzās Valērijas Šabala, neizpildot sitienu no labas pozīcijas. Šveice turpināja nospiedoši uzbrukt, taču mūsējie labi darbojās aizsardzībā.

Nedaudz vēlāk Dāvis Ikaunieks izpildīja tālu piespēli Šabalam, kurš uzreiz ar galvu iespēlēja atpakaļ Ikauniekam. Čehijas komandas "Vysocina" pārstāvis centās piekļūt tuvāk vārtiem, taču Fabians Šērs viņu paguva apturēt un sitiens nesekoja.

Latvijas izlase uzbrukumā nespēja izdarīt praktiski neko, kamēr aizsardzībā cīnījās varonīgi. Puslaika izskaņā pirmo sitienu vārtu virzienā izpildīja Solovjovs, tomēr ļoti neprecīzi. Pirmajā spēles nogrieznī kompensācijas laiks netika piešķirts, pirmajām 45 minūtēm noslēdzoties bez gūtajiem vārtiem.

Pēc neskaitāmiem mēģinājumiem Šveice gūst vārtus un salauž latviešus

Otrā puslaika sākumā ļoti neprecīzi šķērītē uzsita Šačiri, taču ''Stoke City'' pussargs pēc mirkļa nerealizēja fantastisku iespēju. Latvijas aizsargi pazaudēja Šačiri un viņš nokļuva aci pret aci ar Vaņinu, tomēr sita vārtu vidusdaļā, Vaņinam bumbu notverot.

Šveice turpināja nospiedoši kontrolēt bumbu un pēc daudziem uzbrukumiem beidzot guva likumsakarīgus vārtus. To paveica uz maiņu nākušais Josips Drmičs, kurš pēc centrējuma meistarīgi sita tīklā ar galvu - 1:0. Pēc šāda pavērsiena laukumā tika laists Rakels, kurš nomainīja Dāvi Ikaunieku.

Vēlāk tuvu vārtiem piekļuva Šabala un izpildīja sitienu no asa leņķa, taču Sommeram Latvijas uzbrucēja sitiens nekādas grūtības nesagādāja. Pahars veica taktisku maiņu, laukumā sūtot uzbrucēju Gutkovski, kurš aizstāja centra pussargu Arti Lazdiņu.

Latvijas izlasei visu spēli smagi kliboja piespēļu kvalitāte, bet Šveice gandrīz guva otros vārtus, kad labā sitiena pozīcijā atradās Džemaili, tomēr sita ļoti neveiksmīgi garām mērķim.

PK2018 kvalifikācijas turnīrs, B grupa (25. marts)

Šveice - Latvija 1:0 (0:0)
Vārti: Drmičs 66'
Brīdinājumi: Šērs 51' Fernandess 48' - Lazdiņš 28' Freimanis 53'
Šveice: Zommers - Lihštainers, Džurū, Šērs, Mubandžī - Džaka, Fernandess (Drmičs 64') - Mehmedi, Džemaili, Šačiri (Cūbers 78') - Seferovičs (Freilers 84')
Latvija: Vaņins - Solovjovs, Gorkšs, Jagodinskis, Freimanis - Lazdiņš (Gutkovskis 78') - A. Višņakovs (Gabovs 56'), O. Laizāns, Kļuškins, D. Ikaunieks (Rakels 69') - Šabala
Galvenais tiesnesis: Vladislavs Bezborodovs (Krievija)