Porziņģim un Bertānam šovakar vienlaicīgi NBA agrās spēles

Amerikas Savienotajām Valstīm atzīmējot Martina Lutera Kinga dienu, šovakar būs vairākas NBA spēles arī Latvijas līdzjutējiem piemērotā laikā. Abu Latvijas basketbolistu NBA komandas maču sāks 22:00 – Kristaps Porziņģis un „Knicks” sacentīsies ar Bruklinu, bet Dāvis Bertāns un „Spurs” viesosies Atlantā.

Ņujorkas „Knicks” vakar aizvadīja savu priekšpēdējo mājas spēli janvārī un izskatījās drošās pozīcijās, lai gūtu uzvaru pār neveiksmīgi spēlējošo „Pelicans”. Taču pēdējā ceturtdaļā neizdevās nostiprināt iepriekš iekrāto 17 punktu pārsvaru, un „Knicks” atkal aizvadīja saspringtu galotni, kurā neprata nosargāt uzvaru pamatlaikā un pēc tam zaudēja papildlaikā.

Kristapa Porziņģa 25 gūtie punkti šoreiz palika „Pelicans” superzvaigznes Entonija Deivisa 48 samesto punktu ēnā, taču Porziņģis uzstādīja savu personīgo rekordu pārtvertajās bumbās (piecas). Taču jau šovakar priekšā jauna spēle un jaunas problēmas - pozitīvā ziņa gan ir tāda, ka šoreiz Porziņģa pretspēlētājs nebūs pasaules labākais spēka uzbrucējs.

Taču „Knicks” nometnē ir arī daudz bažas radošu apstākļu. Džefa Hornačeka vadībā komanda jau vairākkārt šosezon galotnēs nospēlējusi neveiksmīgi, pat haotiski, turklāt tās statistika izbraukumā joprojām ir katastrofāla (četras uzvaras 19 spēlēs, 28. vieta līgā). Porziņģis, kurš jau iepriekš laukumā neizskatījās maksimāli „svaigs” un publiski atzina savu nogurumu, janvārī vidēji spēlējis 38.6 minūtes - tas ir ceturtais lielākais spēles laiks līgā. Vakar Porziņģis nospēlēja veselas 44 minūtes, bet šovakar gaidāma spēle pret „Nets”, kas šosezon izceļas ar spēles tempa kurināšanu. Bruklina ir viena no piecām NBA komandām, kas vidēji spēlē paspēj izdarīt vairāk nekā 102 uzbrukumus („Knicks” veic 98.4 uzbrukumus).

Sezonas pirmajās divās savstarpējās spēlēs „Knicks” pieveikusi „Nets”, taču tieši pret Bruklinu Porziņģis iepriekš decembrī guva nelielu traumu, otrajā puslaikā laukumā vairs neatgriežoties. Bruklina no pēdējām piecām spēlēm zaudējusi četrās, vienīgo uzvaru gūstot pār līgas pastarīti Atlantas „Hawks”. Joprojām sastāvā nav saspēles vadītāja D`Andželo Rasela, kamēr no Filadelfijas iemainītais Džalils Okafors spēlē visai maz. Atgādinājumam - gan Rasels, gan Okafors 2015. gada draftā tika izvēlēti augstāk nekā Porziņģis.

Ja izbraukums uz Bruklinas arēnu „Knicks” komandai būs visai īss, daudz grūtāks grafiks gaidāms pēc tam. Mačam ar „Nets” sekos sešas izbraukuma spēles Rietumu konferencē, tiesa, četri mači būs pret komandām, kas ir ārpus izslēgšanas spēļu zonas.

Tikmēr Dāvi Bertānu un „Spurs” šovakar sagaida spēle Atlantā pret līgas pēdējās vietas īpašnieci „Hawks”. „Spurs” vakar savā paziņojumā par savainojumiem pieminēja tikai ilgāku laiku nespēlējušo Rūdiju Geju, un paredzams, ka šovakar būs pieejams viss pārējais sastāvs.

Visa optimālā „Spurs” pamatsastāva dalība iepriekšējā spēlē pret „Nuggets” netraucēja Bertānam saņemt 23 minūtes spēles laika, ko viņš jau atkal izmantoja pēc pilnas programmas, iemetot sešus tālmetienus un savācot 18 punktus. Bertāns jau visu janvāri spēlē pārliecinoši, izceļoties arī citos basketbola elementos, taču īpaši uzspodrinājis savu snaipera reputāciju. Janvārī tikai viens NBA rezervists ir iemetis vairāk tālmetienus nekā Dāvis - Bertānam 21 precīzs trejacis septiņās spēlēs, bet Hjūstonas „Rockets” jaunpienācējs Džeralds Grīns sešos mačos paspējis salādēt 27 tālmetienus.

Atlantai šovakar turklāt varētu nespēlēt pieredzējušais Itālijas aizsargs Marko Belineli, kamēr Vācijas saspēles vadītājs Deniss Šrēders iepriekšējā spēlē pret Bruklinu izcēlās ar savu karjeras rekordu, gūstot 34 punktus. Taču Atlanta ir zaudējusi piecās no pēdējām sešām spēlēm un arī sezonas pirmajā savstarpējā mačā piekāpās „Spurs” ar 85:96. Bertāns toreiz nospēlēja tikai dažas minūtes, punktus negūstot.