Šķēle, Jakovičs un Zaķis svētkos atnes Ventspilij uzvaru Rīgā

© Romāns KOKŠAROVS, F64 Photo Agency

"Olybet" Latvijas basketbola līgā sestdien, 18. novembrī, notiek trīs spēles. Deviņkārtējie Latvijas meistari "Ventspils" (9-0, #1) izbraukumā uzvarēja pieckārtējos valsts čempionus "VEF Rīga" (4-2, #3) ar 75:58.

Pirmajās minūtēs divi precīzi metieni pēc kārtas izdevās Iļjam Gromovam, perimetrā izcēlās Alekss Peress un VEF divreiz ieguva četru punktu pārsvaru - 6:2 un 9:5. Situācija mainījās pārdesmit sekundēs. Ventspils uzbrucējs Hamiltons iemeta tālmetienu, aizsardzībā pārķēra bumbu un guva divus punktus ātrajā izrāvienā - 9:10. Kristaps Janičenoks reaģēja uz notikušo ar ātru trīspunktnieku, taču ventspilnieki atbildēja ar septiņiem punktiem pēc kārtas. Juliuss Juciks rezultatīvi darbojās soda laukumā, savukārt Rihards Lomažs realizēja trīspunktnieku - 12:17. Pirmās ceturtdaļas beigās, pateicoties Ates un Mistera sešu punktu sērijai, VEF samazināja starpību līdz minimumam - 18:19.

Ventspils graizīja rīdzinieku groza apakšu. VEF pārgāja uz zonas aizsardzību, taču enerģiskajam Aigaram Šķēlem tā nebija šķērslis. Saspēles vadītājs iemeta tālmetienu pāri rokām - 18:27! Latvijas valstsvienības aizsargs apdraudēja pretinieku grozu no visām pozīcijām, četru minūšu laikā gūstot astoņus punktus - 21:29. Otrās ceturtdaļas vidū ieskrējās arī VEF uzbrukums, tomēr viesiem allaž atradās atbilde. Pēc Ingus Jakoviča tālmetiena Ventspils atjaunoja plus deviņi - 25:34. Ātrās pārejas nesanāca, sāncenši allaž paspēja atgriezties, bet 18. minūtē VEF pietuvojās. Ate iemeta tālmetienu, Gromovs pustālo - 30:34. Nākamajā minūtē sekmīgāki bija viesi. Zaķis guva otrās iespējas punktus, Jakovičs trāpīja otro trīspunktnieku - 32:39. Pēdējo grozu puslaikā nopelnīja Arnolds Helmanis - 34:39.

VEF pirmajā puslaikā pieļāva vairāk kļūdu (8-5), kuras ventspilnieki sodīja ar vairākiem ātriem uzbrukumiem (2-8). Otrais viesu spēka punkts bija gūtie punkti soda laukumā (10-18), kamēr citādi spēku samēri bija ļoti līdzīgi. Aigars Šķēle divdesmitminūti pabeidza kā rezultatīvākais vīrs laukumā - 10 punkti. Rīdzinieku rindās septiņi punkti Artim Atem.

Divdesmit pirmajā minūtē kāroto četru punktu vietā VEF nedabūja nevienu, kamēr Hamiltons savu iespēju “krāsā” izmantoja - 34:41. Rīdzinieku “neraža” danko un ļoti tuvos metienos turpinājās vēl kādu brīdi, kamēr Iļja Gromovs uzbrukumā savāca atlēkušo bumbu un nogādāja to grozā - 38:41. Sekoja tālu metienu apmaiņa Šķēles un Janičenoka izpildījumā - 40:44. Nākamajā epizodē Ventspils guva piecus punktus vienā uzbrukumā. Zaķim nesanāca pabeigt “and one” gājienu ar precīzu brīvmetienu, taču kolsēģi tika pie atlēkušās bumbas un perimetrā izšāva Māris Gulbis - 42:51. Uzreiz pēc tām viesi pārķēra bumbu, bet Ingus Jakovičs guva divus vieglus punktus - 42:53.

Ventspils ofensīvu - dažās minūtēs 4:19 - turpināja Zaķa un Jakoviča tālmetieni - 44:63. Šķēles, Jakoviča un Zaķa trio rēķinā tobrīd bija 40 no 63 kurzemnieku punktiem. Pirms pēdējām 10 minūtēm +17 viesiem - 46:63. Ceturtās ceturtdaļas pirmajās trīs minūtēs rīdzinieki neizmantoja nevienu uzbrukumu, atstājot tikai teorētiskas cerības uz izglābšanos - 46:65. Pēc Janičenoka uzņemšanās, Peresa tālmetiena un pārķertas bumbas radās iespēja atbildes ofensīvai, taču ātrais izrāviens nesanāca - 51:67. Juciks atstāja laukumu ar piecām piezīmēm, bet VEF starpību deldēja pārāk lēni, lai tiktu atpakaļ. Nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām tāls Janičenoka divpunktnieks mazliet uzlaboja rīdzinieku situāciju - 57:69. Izskaņā laiks strādāja Ventspils labā.