Peineram perfekta precizitāte, Štālbergs apspēlē Izraēlas čempionus

© Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

Latvijas basketbolisti un treneri trešdien, 11. oktobrī, sāka "7Days" Eirokausa regulāro sezonu. Artūra Štālberga trenētie "Lietkabelis" vīri B grupā apspēlēja Foča Kacikara trenēto Jeruzalemes "Hapoel" ar 86:72.

Lietkabelis 86, Hapoel 72

Panevēžas “Lietkabelis” turnīra sākumu sagaidīja labā noskaņojumā - Lietuvas basketbola līgā līdz šim izcīnītas sešas uzvaras sešās spēlēs un iegūta pirmā vieta kopvērtējumā. Galvenie konkurenti - Kauņas “Žalgiris”, Viļņas “Lietuvos rytas” un Klaipēdas “Neptūnas” - piedzīvojuši vismaz pa vienai neveiksmei.

Trešdien “Lietkabelis” turpināja uzvaru sēriju, apspēlējot respektablu pretinieku. Panevēžā viesojās Jāņa Blūmabijušais treneris no “Bilbao Basket” - Fotis Kacikaris - un viens no vadošajiem Izraēlas klubiem “Hapoel Jerusalem”.

Artūra Štālberga vīri izšķirošo izrāvienu veica trešajā ceturtdaļā (29:14), pēc 30 nospēlētām minūtēm iegūstot 13 punktu pārsvaru - 69:56. Izšķirošās desmitminūtes sākumā Darjušs Lavrinovičs īsā laikā sameta sešus punktus, ar Ada Juškeviča, Sima Jasaiša, Žaņa Peinera un Lorenco Viljamsa palīdzību palielinot atrāvienu līdz 21 punktam - 80:59.

Galotnē “Hapoel” trešdaļu starpības atspēlēja, taču uz panākumu varēja necerēt - 86:72 (23:20, 17:22, 29:14, 17:16). Kšistofs Lavrinovičs uzvarētāju labā iemeta 3 no 5 tālmetieniem, guva 20 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, bet viņa brālis Darjušs pabeidza spēli ar 11 punktiem.

Žanis Peiners nopelnīja otro labāko lietderības koeficientu pēc Kšištofa (20 un 27). Universālais aizsargs 28:11 minūtēs guva astoņus punktus (2p 4/4), izcīnīja sešas bumbas zem groziem, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, divas reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, bloķēja divus metienus un izprovocēja divas piezīmes.

Andorra 68, UNICS Kazan 76

Kazaņas “Unics” pēc sekmīgā starta VTB līgā un graujošas uzvaras pār Sanktpēterburgas “Zenit” devās cauri katalāņu zemēm uz Andoru. Pireneju kalnos izvietotajā valstī kazaņieši A grupas spēlē pieveica “Morabanc Andorra” komandu ar 76:68 (18:16, 23:19, 18:11, 17:22).

Mārtiņš Meiers 06:06 minūtēs guva divus punktus (2p 1/2), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu aizsardzībā, bloķēja vienu metienu, saņēma četras personiskās piezīmes, izprovocēja vienu pārkāpumu un nopelnīja neitrālu lietderības koeficientu.

Džamars Smits un Kvino Koloms, lai gan divatā trāpīja tikai 1 no 11 tālmetieniem, uzvarētāju labā guva attiecīgi 15 un 13 punktus. Eirolīgas 2013. gada labākais aizsardzības spēlētājs Stefans Lasme pievienoja 12 punktus, sešas atlēkušās bumbas un četrus bloķētus metienus.

Trento 85, ASVEL Villeurbanne 75

Ziemeļitālijas klubs D grupas pirmajā spēlē savā laukumā uzņēma Tonijam Pārkeram piederošo Lionas komandu “ASVEL Villeurbanne”, pieveicot francūžus ar 85:75 (25:18, 21:23, 18:13, 21:21).

Ojārs Siliņš 17:59 minūtēs guva divus punktus (2p 1/2, 3p 0/2) un saņēma trīs personiskās piezīmes. Šeins Benahans mājinieku labā izcēlās ar 19 punktiem, bet Dominiks Satons un Ševons Šīldss pievienoja pa 13 punktiem katrs.

Gran Canaria 97, Zenit 87

Kanāriju salu klubs “Gran Canaria” rezultatīvā spēlē pārspēja Jāņa Timmas bijušo komandu no Sanktpēterburgas ar 97:87 (24:30, 27:22, 26:22, 20:13). Viens no spēles tiesnešiem bija igauņu arbitrs Āre Halliko.

Anžejs Pasečņiks 15:26 minūtēs guva astoņus punktus (2p 3/6, 1p 2/2), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, divas reizes kļūdījās, bloķēja vienu metienu, četras reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un nopelnīja lietderības koeficientu 6.