redeem Georgs, Jurģis, Juris

arrow_right_alt Sports \ Basketbols

Latvijas dāmu basketbola izlase piekāpjas Beļģijai

© SCANPIX

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība pirmdien, 19. jūnijā, Eiropas čempionāta spēlē Prāgā zaudēja Beļģijas izlasei ar 58:62. Enna Voutersa galotnē guva 10 punktus. Latvijas izcīnītā vieta D grupā kļūs zināma pēc Krievijas un Melnkalnes spēles.

D grupas kopvērtējums

# Komanda U-Z Attiecība
1 Beļģija 3-0 +7
2 Latvija 1-2 +5
3 Krievija 1-1 +11
4 Melnkalne 0-2 -23

Sagatavošanās spēlei pret Beļģiju notika mērķtiecīgi. Labs video, pusotru stundu garš treniņš svētdien un rīta vingrošana blakus viesnīcai - treneri izdarīja visu, lai spēlētājas būtu gatavas cīņai. Tikpat svarīgi - komanda atpūtās, atjaunoja pirmajās dienās iztērētās enerģijas un spēka rezerves.

Aija Brumermane pirmdien aizvadīja 100. spēli valstsvienības kreklā. Centra spēlētāja izlasē debitēja 2005. gada vasarā, īsu brīdi pēc bronzas finiša Eiropas U20 čempionātā. Brumermane līdz šim trīs reizes spēlējusi Eiropas astoņniekā, kā arī piedalījusies Pekinas spēlēs.

Starta piecinieki

Latvija: Jākobsone, Babkina, Baško-Melnbārde, Šteinberga, Brumermane
Beļģija: Vanlū, Mestdaga, Delaere, Mēsemana, Voutersa

Treneri izvēlējās jaunu sākuma virknējumu, laukumā vienlaikus sūtot abas saspēles vadītājas. Ilze Jākobsone kontrolēja bumbu, Elīna Babkina saasināja spēli un devās garāmgājienos, pirmajā ceturtdaļā gūstot sešus punktus. Latvija trīs reizes izlīdzināja rezultātu un vienreiz izvirzījās vadībā pēc Babkinas ielaušanās soda laukumā izvirzījās vadībā - 6:4.

Grūtāk klājās ar Beļģijas centra spēlētāju ierobežošanu. Latvijas garās spēlētājas neļāva pretiniecēm izpausties sava groza apakšā, taču Emma Mēsemana un Enna Voutersa apliecināja, ka spēj lieliski realizēt pustālos metienus. Savā laukuma pusē viņas jūtami apgrūtināja dzīvi Latvijas centriem, katra bloķējot pa vienam metienam. Duets sameta 11 punktus un turēja “kaķus” priekšā - 10:16.

Nākamajā ceturtdaļā Latvijas spēli pastiprināja Ievas Krastiņas iesaiste otrā numura pozīcijā. Viņa četras minūtes enerģiski aizsargājās, bet uzbrukumā sameta piecus punktus. Anete Šteinberga groza apakšā guva pirmos divus punktus un vareni cīnījās par atlēkušajām bumbām. Vienā epizodē viņa savāca bumbu pie pretinieču groza un atspēlēja uz āru Kristīnei Vītolai, kura apgādāja Krastiņu - 19:18.

Sarkanbaltsarkano centri lielāko uzmanību veltīja darbam aizsardzībā, punktu gūšanu uzticot aizsardzēm un uzbrucējām. Latvija vairāk laika pavadīja iedzinējas lomā, taču katru reizi prata noķert sāncenses. Izdevās trāpīt no perimetra. Kitija Laksa pāris reizes tika atstāta brīva un nekavējās sodīt pretinieces (24:24, 31:30). Enerģiski un rezultatīvi spēlēja Gunta Baško-Melnbārde - viņas “fade-away” metiens un Anetes Šteinbergas sameklēšana aizsardzībā palīdzēja divreiz izlīdzināt rezultātu (26:26, 33:33). Pēdējo grozu puslaikā tomēr guva Beļģijas spēlētājas - 33:35.

Cīņā par atlēkušajām bumbām valdīja kaujiniecisks neizšķirts (19-19, uzbrukumā 7-7), taču Mēsemenas un Voutersas samestie 18 punkti sekmēja Beļģijas pārsvaru soda laukumā (10-20). Pretinieces trīspunktu metienu līnijas iekšpusē izmeta par desmit metieniem vairāk (realizācija 10/20 pret 15/30), savukārt tālmetienos aktīvākas bija Latvijas spēlētājas (3/12 pret 0/2).

Trešās ceturtdaļas sākumā latvietes vēl divas reizes izlīdzināja rezultātu. Pirmajā reizē pēc Voutersas pārkāpuma perimetrā Aija Putniņa realizēja divus no trīs brīvmetieniem, otrajā līdz groza apakšai tika Gunta Baško-Melnbārde - 37:37. Soda laukumā lidojošā Anete Šteinberga - trešās ceturtdaļas beigās spēka uzbrucējai bija jau 17 atlēkušās bumbas - izvirzīja Latviju vadībā ar 39:37. Beļģijai radās iespēja atspēlēties brīdī, kad Mārtiņš Zībarts saņēma tehnisko piezimi, taču pretinieces neguva punktus ne ar brīvmetiena, ne bumbas kontroles palīdzību.

Saspēles vadītājas pirmajā puslaikā iedzīvojās piezīmju problēmās - Elīnai Babkinai bija divi, bet Ilzei Jākobsonei trīs pārkāpumi. Šajos apstākļos laukumā devās Kate Krēsliņa, aizvadot vairākas labas minūtes un izceļoties garāmgājienā. Visa komanda agresīvi spēlēja aizsardzībā, Beļģija sasniedza komandas piezīmju normu un latvietes tika pie brīvmetieniem, kurus realizēja ar augstu precizitāti. Gunta Bašk-Melnbārde un Anete Šteinberga ceturtdaļā sameta pa sešiem punktiem katra. Pusstunda tika noslēgta ar plus septiņi - 51:44.

Ceturtā ceturtdaļa sākās ar Kitijas Laksas ielaušanos soda laukumā, pretinieces pārkāpumu un diviem brīvmetieniem - 53:44. Voutersa, spēlējot ar četrām piezīmēm, atspēlēja lielāko daļu starpības - 53:50. Trīsdesmit sestās minūtes ievadā Karpro garāmgājienā guva vēl divus punktus - 53:52. Sāncenses neizmantoja iespēju izvirzīties vadībā, bet perimetrā par sevi atgādināja Laksa - 56:52.

Galotnē bumba pārmaiņus bija Ievas Krastiņas un Guntas Baško-Melnbārdes rokās. Pretinieces izmantoja agresīvu segšanu, neļaujot latvietēm tikt pie metieniem un pāris reizes to paveicot 24 sekunžu garumā. Emma Mēsemana 91 sekundi pirms pamatlaika beigām ar pustālo metienu pēc Maržorī Karpro piespēles izvirzīja Beļģiju vadībā - 56:58. Latvijas pretuzbrukums noslēdzās ar Vītolas acīgu piespēli Šteinbergai - 58:58. Nākamajā uzbrukumu apmaiņā pie punktiem tika vienīgi pretinieces, bet 20,3 sekundes pirms pamatlaika beigām pustālo metienu realizēja Voutersa - 58:62.