Otrdiena, 19.marts

redeem Jāzeps

Latvija nesavalda Milovanoviču un zaudē Eiropas čempionēm

© Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība sestdien, 27. maijā, ceturtajā ceturtdaļā atspēlēja astoņu punktu starpību, taču zaudēja Eiropas čempionei Serbijai ar 61:69. Svētdien plkst. 16:30 Latvija cīņā par otro vietu tiksies ar Ķīnu.

Komanda cīņai gatavojās Eiropas čempionāta režīmā. Treneri piektdienas vakarā veica sāncenšu video izpēti un sestdienas rītā iepazīstināja spēlētājas ar iegūto informāciju. Metienu treniņu papildināja pāris taktiskie risinājumi spēlei pret serbietēm. Pretinieču treneri deva atpūtu Soņai Petrovičai, savukārt Ana Daboviča komandai vēl nav pievienojusies.

Dienas pirmajā spēlē Ķīna spraigā galotnē uzvarēja Čehiju ar 73:72, tādējādi liedzot mājiniecēm pacīnīties par turnīra galveno balvu. Serbijas un Latvijas spēlē izšķīrās, vai cīņa par kausu beigsies šodien vai rīt. Serbietes uzvarēja un nodrošināja pirmo vietu.

Serbu ciešā aizsardzība pirmajās trīs minūtēs piespieda Latvijas spēlētājas piecas reizes kļūdīties. “Sarkanbaltsarkanās” vairākas reizes netika līdz metienam, kamēr pretiniecēm atzīmējās piektais un pirmais numurs - Tina Jovanoviča un Tamara Radočaja. Latvietes rezultātu atklāja ceturtajā minūtē, kad Guntas Baško-Melnbārdes piespēli trīs punktos pārvērta Kitija Laksa - 3:4. Treneri pakāpeniski nomainīja starta piecinieku. Dita Rozenberga un Ieva Krastiņa iekustināja Latvijas uzbrukumu, pēc aizsardzes tālmetiena panākot četru punktu pārsvaru - 12:8. Serbijas rindās iespēlējoties Jeļenai Milovanovičai, pretinieces atguva vadību - 12:14.

Labā vēsts otrās ceturtdaļas sākumā - Milovanoviča saņēma trešo piezīmi un tika nomainīta. Otrā labā vēsts - pēc 11 kļūdu sērijas pirmajā ceturtdaļā Latvijas spēlētājas uzlaboja bumbas kustību un spēja trāpīt no perimetra (Putniņa, Babkina). Gan Aija, gan Elīna īsā laikā sameta pa pieciem punktiem katra, divreiz panākot trīs punktu pārsvaru - 24:21 un 26:23. Serbietēm vairāk neizdevās gūt punktus pēc Latvijas kļūdām. Uzlabojās cīņa groza apakšā, Anete Šteinberga un Gunta Baško-Melnbārde piespieda pretiniecēm sasniegt piezīmju normu. Kapteine puslaikā realizēja visus metienus (2p 2/2, 3p 1/1, 1p 2/2), panākot Latvijai septiņu punktu pārsvaru - 37:30.

Romāns Kokšarovs/ F64 Photo Agency

Milovanovičas atgriešanās pamodināja serbu uzbrukumu. Pretinieču kapteine īsā laikā sameta sešus punktus un palīdzēja organizēt komandas spēli groza apakšā - 42:44. Serbu izrāvienu pārtrauca Baško-Melnbārdes tālmetiens no labā stūra - 45:44. Nākamā spilgtā epizode piederēja Elīnai Babkinai. Aizsardze pēc neveiksmīga metiena pati izcīnīja atlēkušo bumbu un guva otrās iespējas punktus - 47:48. Milovanoviča palielināja trešās ceturtdaļas guvumu līdz desmit punktiem, taču Latvija atkal atspēlējās. Kitijas Laksas tālmetiens izlīdzināja rezultātu, bet Kristīnes Vītolas pustālais metiens lēcienā ļāva izvirzīties priekšā - 52:50. Pēdējo grozu pusstundā guva pretinieces - 52:53.

Ceturtā ceturtdaļa sākās ar uzbrukuma piezīmes nosvilpšanu Elīnai Babkinai. Aizsardze pauda sašutumu, bet vakardienas gaviļniece Ilona Kučerova runāšanu sodīja ar tehnisko piezīmi. Milovanoviča iemeta brīvmetienu, savukārt bumbas kontrole beidzās ar Radočajas divpunktnieku - 52:56. Arī nākamos četrus punktus guva pretinieces - 52:60. Ievai Krastiņai ar bumbas kontroli veicās labi. Anete Šteinberga iesāka pakaļdzīšanos, Dita Rozenberga labi nopauzēja pēc Kristīnes Vītolas piespēles, bet Kitija Laksa izlīdzināja rezultātu - 61:61.

Nākamās divas minūtes pagāja bez punktu gūšanas, taču galotnē par sevi atgādināja Milovanoviča. Serbijas līdere groza apakšā apspēlēja Latvijas garās spēlētājas un 63 sekundes pirms pamatlaika beigām pievienoja pustālo metienu - 61:65. Pusminūti vēlāk Babkina zaudēja bumbu uzbrukumā. Saša Čado sodīja “sarkanbaltsarkanās”, gūstot divus punktus ātrajā izrāvienā - 61:67. Elīna reabilitējās ar izprovocētu piezīmi, taču sev neraksturīgi netrāpīja nevienu no diviem soda metieniem. Pēdējās četrās minūtēs negūstot ne punkta, cīņu nācās pabeigt ar zaudējumu.