Otrdiena, 23.aprīlis

redeem Georgs, Jurģis, Juris

Porziņģim 25 punkti un universāls sniegums uzvarā pār Detroitu

© scanpix

Ņujorkas "Knicks", parādot skaistu uzbrukuma basketbolu un komandas spēli, ar 109:95 pieveica "Pistons". Kristaps Porziņģis guva 25 punktus, 19 no tiem jau pirmajā puslaikā, un izcēlās arī pārējos galvenajos statistikas rādītājos.

Kristaps Porziņģis nospēlētajās 37 minūtēs, kas bija lielākais spēles laiks komandā, guva 25 punktus, turklāt ar ļoti labu precizitāti (1p. 4/4. 2p. 9/12, 3p. 1/4). Neskatoties uz pāris neveiksmēm aizsardzībā spēles sākumā, Porziņģis aizvadīja sekmīgu spēli arī citos basketbola komponentos, savācot astoņas atlēkušās bumbas, bloķējot trīs metienus, trīs reizes rezultatīvi piespēlējot un divreiz pārtverot bumbu. Viņam gan arī piecas piezīmes, bet divas no tām saņemtas pašās spēles beigās, kad tā īsti nekas vairs neizšķīrās. Porziņģim arī viena kļūda un +/- rādītājs plus 11, kas bija piektais labākais komandā.

"Knicks", kas bija zaudējusi piecās iepriekšējās spēlēs, šonakt veica 26 rezultatīvas piespēles un trāpīja 54% metienu no spēles, nekautrējoties veikt ilgas, sarežģītas un arī efektīvas saspēles. Deriks Rouzs guva 27 punktus un izdarīja sešas rezultatīvas piespēles, bet Karmelo Entonijam 21 punkts un piecas piespēles, tāpat sekmīgi turpināja spēlēt Villijs Ernangomess, kuram 15 punkti.

Porziņģis jau pirmajā ceturtdaļā pārsniedza savu pagājušajā spēlē gūto punktu daudzumu (12 punkti pret "Spurs"), kļūdoties tikai vienā metienā un savācot 13 punktus. Viņa rēķinā arī "alley-oop" danks pēc Mindauga Kuzminska piespēles, taču mača sākumā "Knicks" tomēr nonāca iedzinējos 16:24. Līdz ceturtdaļas beigām "Knicks" gan izdevās izrāviens, tāpat precīzu metienu virkne turpinājās otrajā ceturtdaļā, un Ņujorka jau izvirzījās vadībā 52:46. Uz viļņa bija Karmelo Entonijs, kurš trāpīja arī tālmetienu ātrajā uzbrukumā pēc paša pārtvertās bumbas.

Porziņģis atgriezās laukumā ar neprecīzu tālmetienu un draudīgu epizodi, kurā viņš devās pēc atlēkušās bumbas un gaisā aizķērās aiz pretinieka, ar galvu pa priekšu krītot lejā. Par laimi, viņš uzkrita virsū pretinieku centram Andrē Dramondam, kurš mīkstināja kritienu, un izdevās iztikt bez nopietna sasituma. Porziņģis pēc tam iemeta divus pustālos, pabeidzot puslaiku ar 19 punktiem. Tikpat arī Entonijam, kurš trāpīja arī puslaika pēdējās sekundēs, pasniedzot Ņujorkai pārsvaru 64:59.

Otrā puslaika sākumā "Knicks" izcēlās ar lielisku saspēli, kas palīdzēja ar vēl vienu izrāvienu panākt 73:59, kamēr "Pistons" spēlētāji kļuva arvien nomāktāki. Detroitai vajadzēja septiņas (!) minūtes, lai gūtu savus pirmos punktus puslaikā, un "Knicks" pa to laiku bija panākusi 79:59, gūstot 18 punktus pēc kārtas. Ceturtdaļas beigās "Pistons" sāka atgūties un samazināt deficītu, taču Porziņģa spēcīgs bloks un Rouza pustālais metiens pēdējās sekundēs ļāva Ņujorkai saglabāt gan 15 punktu vadību, gan emocionālo pārsvaru.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā Porziņģis izteiksmīgi bloķēja Tobiasa Herisa danka mēģinājumu, taču Detroita ar izrāvienu 9:0, kura vidū bumba tika atņemta arī Porziņģis, atkal pievilka līdz 83:94. Porziņģis pēc tam netrāpīja brīvu pustālo metienu, taču savas iespējas neizmantoja arī "Pistons", netrāpot vairākus pilnīgi brīvus tālmetienus, un latviešu uzbrucējs ar danku pēc Rouza piespēles apslāpēja Detroitas cerības. "Knicks" uzvarēja ar 109:95, pārtraucot piecu zaudējumu sēriju un krietni pabojājot "Pistons" izredzes uz izslēgšanas spēlēm.

"Knicks" (28-46) - "Pistons" (34-40) 109:95

(34:36, 30:23, 25:15, 20:21)
Knicks: Rouzs 27, Porziņģis 25, Entonijs 21, Ernangomess 15, Lī 7, Holidejs 7, Kuzminsks 5, Beikers 2, Ndūrs, O`Kvins, Plamlī, Rendls, Vujačičs.
Pistons: Moriss 20, Smits 15, Heriss 12, Keldvels-Poups 12, Dramonds 10 (15 atl.b.), Leuers 8, Beinss 7, Udrihs 6, Džonsons 5, Elensons, Marjanovičs, Hiliards.