Blūmam VTB sezonas rekords tālmetienos, VEF uzvar Tallinā

© Vladislavs Proškins, F64 Photo Agency

Jānis Blūms svētdien, 26. martā, laboja VTB Vienotās līgas sezonas rekordu tālmetienos, palīdzot VEF basketbolistiem (10-9, #6) izbraukumā uzvarēt Tallinas "Kalev/Cramo" (5-16, #11) ar 82:74.

Starta piecinieki

Kalev: Soks, Ļutičs, Simonss, Tolefsens, Gledness
VEF: Gadijs, Ričards, Labucks, Mejeris, Meiers

Spēles pirmā trešdaļa rīdziniekiem nebija pārāk sekmīga. Pretinieku neatbloķēšana zem sava groza, vairākas kļūdas un pieticīga metienu precizitāte ļāva “Kalev/Cramo” pārņemt iniciatīvu. Eriks Kēdus otrās ceturtdaļas sākumā īsā laikā guva astoņus punktus, savukārt tallinieši izvirzījās vadībā - 16:22 un 19:25.

Cīņas ritējumu mainīja Jānis Blūms. VEF kapteinis pirmajā puslaikā iemeta 7 no 9 tālmetieniem, pirmā puslaika galotnē raidot grozā vienu trīspunktnieku pēc otra. Aizsargam piebalsoja Gints Antrops, perimetrā pievienojot vēl divus precīzus mēģinājumumus. Summā rīdzinieki iemeta 9 no 16 tālmetieniem un pārņēma vadību - 39:35.

Trešajā ceturtdaļā iniciatīvu tālmetienos pārņēma pretinieki. Ņemot vērā, ka “Kalev/Cramo” turpināja labāk cīnīties arī groza apakšā, tallinieši atspēlējās un izvirzījās priekšā. Nekur tālu viņi netika, jo Blūmam perimetrā talkā nāca Abdula Gadijs un Alekss Gordons. Pēc 30 nospēlētām minūtēm neizšķirts - 59:59.

Izšķirošajās desmit minūtēs Blūms laboja divus rekordus. Pirmkārt, aizsargs sameta 31 punktu (iepriekšējais rekords - 27 punkti - tika sasniegts 2017. gada 29. janvārī). Otrkārt, spēlētājs laboja VTB līgas sezonas rekordu tālmetienos, pabeidzot spēli ar astoņiem trīspunktniekiem. Līgas rekords - 12 tālmetieni - no 2016. gada 14. februāra pieder Himku snaiperim Jegoram Vjaļcevam.

Vēlreiz perimetrā izšāva Gadijs un Gordons. Pirmais nepilnu minūti pirms pamatlaika beigām uzmeta bumbu Marekam Mejerim, kurš to ietrieca grozā no augšas - 78:74. Izskaņā brīvmetienus nekļūdīgi izpildīja Ričards un Blūms - 82:74.

VTB līga, 26. marts, Saku Suurhall

Kalev/Cramo - VEF Rīga 74:82 (17:16, 18:23, 24:20, 15:23)
Kalev: Tolefsens 15 (3p 4/7), Kēdus 15 (3p 4/7), Ļutičs 12, Simonss 12 (7ab), Soks 10, Gledness 4, Eihfuss 2, Mirkovičs 2, Dorbeks 1; Tass, Hallers.
VEF: Blūms 31 (2p 1/1, 3p 8/15, 1p 5/6), Gordons 11 (3p 3/4), Gadijs 10 (3p 2/3; 4rp), Meiers 6, Antrops 6 (3p 2/5), Mejeris 4 (5ab, 4rp), Labucks 2 (7ab), Gromovs 2, Helmanis; Hāzners.
Tiesneši: Tomašs Travickis (Polija), Sergejs Mihailovs (Krievija), Sergejs Krugs (Krievija).
Komisārs: Kšištofs Koraļevskis (Polija).

13 Parma 0-19 0.0

VEF situācija otrajā aplī: pret “Himki” (1-1, -11), pret “Zenit” (0-2, -23), pret “Nizhny Novgorod” (1-1, +2), pret “Cmoki” (2-0, +6), pret CSKA (0-2, -47), pret “Astana” (1-1, +9), pret “Kalev/Cramo” (2-0, +20), pret “Parma” (1-0, +7), pret UNICS (0-1, -5), pret “Enisey” (1-0, +3), pret “Lokomotiv” (0-1, -43), pret “Avtodor” (1-0, +11).