redeem Fanija, Vēsma

arrow_right_alt Sports \ Basketbols

Bertānam trīs punkti, "Spurs" zaudē otro maču pēc kārtas

© scanpix

Nacionālajā basketbola asociācijā Sanantonio "Spurs" ar Dāvi Bertānu sastāvā piedzīvoja zaudējumu Memfisā, ar 96:104 piekāpjoties vietējai "Grizzlies". No līgas līderes "Warriors" Sanantonio atpaliek jau par trim uzvarām.

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja astoņas minūtes, to laikā gūstot trīs punktus (3p. 1/2). Viņam arī viena atlēkusī bumba, viena rezultatīva piespēle un vienreiz viņš bloķēja Zeka Rendolfa metienu. Bertānam arī trīs piezīmes un viena kļūda, kā arī trešais labākais +/- rādītājs komandā, proti, plus četri. Bertāns vismaz vienu tālmetienu trāpījis piecās spēlēs pēc kārtas, kurās piedalījies.

"Spurs" pirmā ceturtdaļa neizvērtās īpaši veiksmīga un komanda nonāca 11 punktu iedzinējos. "Grizzlies" sekmīgi uzbruka no tālās distances, aktīvi spēlēja 40 gadus vecais veterāns Vinss Kārters un rezultatīvi spēlē iesaistījās Rendolfs, "Grizzlies" rezervists.

Bertāns laukumā pirmoreiz devās pirmās ceturtdaļas izskaņā un netrāpīja visnotaļ brīvu tālmetienu, kā arī aizsardzībā pāris reizes piekāpās Rendolfam, kuram bija izteikta auguma un spēka priekšrocība. Bertāns pēdējās sekundēs arī pieļāva kļūdu piespēlē, uzsākot uzbrukumu, un centās labot savu kļūdu ar bloķētu metienu, taču tika fiksēta piezīme. Šajā epizodē Bertānam virsū uzkrita 120 kilogramus smagais Rendolfs, taču Dāvis varēja turpināt spēli.

Līdz puslaika beigām "Spurs" bija visu Memfisas pārsvaru likvidējusi, rezultatīvi spēlējot Kavai Lenardam un Lamarkusam Oldridžam. Rezultāts attīstījās līdzvērtīgi līdz pat spēles izskaņai, un, Bertānam dodoties laukumā pēdējās ceturtdaļas ceturtajā minūtē, "Grizzlies" bija vadībā ar 82:75. Bertāns izcēlās ar piespēli Lenarda precīzā tālmetienā un ar bloku apturēja Rendolfa metienu no tuvas distances, turklāt nākamajā uzbrukumā pats iemeta tālmetienu pēc Rendolfa apspēlēšanas ar driblu.

Piecas ar pusi minūtes pirms beigām Bertāns tika nomainīts, un "Spurs" pēc Maika Konlija tālmetienu nokļuva desmit punktu iedzinējos. Mača pašās beigās vairs tuvāk par sešiem punktiem neizdevās pievilkt, un Sanantonio zaudēja ar 96:104.

"Spurs" šis bija otrais zaudējums pēc kārtas, jo iepriekšējā mačā savā laukumā tika atzīts Portlendas pārākums. No pēdējām piecām spēlēm "Spurs" zaudējusi trīsreiz. Ar 22 punktiem rezultatīvākais bija Lenards, 21 pievienoja Oldridžs, bet Memfisai, kas trāpīja 13 tālmetienus, ar 19 labākais bija Konlijs.

"Grizzlies" (40-30) - "Spurs" (52-16) 104:96

(29:18, 15:25, 31:30, 29:23)
Grizzlies: Konlijs 19, Rendolfs 18, Gazols 16, Grīns 13, Denielss 11, Kārters 10, Alens 8, Herisons 5, Eniss 2, Seldens 2, Raits, Deiviss.
Spurs: Lenards 22, Oldridžs 21, Simonss 14, Gazols 8, Milzs 6, Džinobili 5, Pārkers 4, Grīns 4, Forbss 3, Bertāns 3, Lī 2, Andersons 2, Dedmons 2.